PDA

Zobacz pełną wersję : Przekladana podłoga drewniana - pytanie do znawców



gonzol
17-09-2014, 12:59
Witam,

Obecnie w moim mieszkaniu trwa "przekładanie" podłogi.
Wykonawca ktory montował mi podłogę drewnianą źle ją położył czego efektem było w ciągu dwoch lat cyklinowanie i naprawianie podłogi z powodu wypadającej fugi miedzy deskami oraz jej miejscowe podklejanie.
W ramach reklamacji wykonawca podjął się bezpłatnego "przełożenia" podłogi co skończyło się zerwaniem całej drewnianej podłogi i położeniu nowych desek (gdyż stare nie nadawały się do ponownego użytku).
Obecnie prace są na etapie zerwania podłogi i przygotowania podłoża pod nową.
Niestety mam wątpliwości co do przygotowanego podłoża. Poza lekkim zdarciem warstwy wierzchniej betonu i starego kleju podłoga została zagruntowana. Kolejna praca to za 7 dni położenie nowego parkietu.
Niestety po "szlifowaniu" betonu na podłożu nadal są ślady starego kleju jak i nierówności , a wręcz ubytki betonu.

PYTANIE: czy podłoże jest prawidłowo przygotowane?

Nie chciał bym, żeby problemy odpadającej, ruszającej podłogi się na nowo pojawił.
W miejscu pod drzwiami balkonowymi (tam gdzie czerwona cegła) ma zostać położona płyta OSB w celu wyrównania podłoża

poniżej zamieszczam kilka zdjęć

280282280283280284280285280286

sp**t
17-09-2014, 13:34
Witam.
Przygotowanie: (to co widziałem na fotkach)
-badanie wilgotności posdzki
-frezowanie pozostałosci z kleju do "zera"
-jezeli wylewka nie jest stabilna (kruszy sie, odrywa, pęka) ją również frezujemy
-gruntowanie posadzki przed wylaniem masy samoniwelującej
- "czerwona cegła" można ją skuć, i zastosować zaprawe naprawczą,
-na tak przygotowana powierzchnie kleimy parkiet, odpowiednim klejem, odpowiednim szpachlem zebatym, z zastosowaniem szczelin technologicznych

Pozdrawiam
(jakiś egzotyk był klejony?, czy deski wędzone?)
(Widac na zdjeciach "przewage kohezji nad adhezją :) )

gonzol
17-09-2014, 13:42
Egzotyk - teak

Czyli rozumiem z Twojej wypowiedzi, że podloże NIE jest przygotowane prawidłowo?
Aby to naprawić wykonawca musi:
- zedrzeć stary klej całkowicie - ma być sam beton
- frezowanie wylewki aby nie było dziur, ubytków

Tak?

Gdzieś w necie przeczytałem ,że "leniwi fachmani" zamiast frezować i wyrównywać podłoże to po prostu kładąc parkiet muszą dać więcej kleju aby było rowno.

gonzol
18-09-2014, 08:13
Rozmawiałem z moim wykonawcą o wątpliwościach jakie mam co do przygotowania podłoża.
Jego zdaniem zdarcie tego (starego kleju) nie jest potrzebne gdyż był to klej dwu składnikowy który bardzo mocno trzyma się podłoża i zdzieranie go nie ma sensu bo i nowy parkiet będzie się dobrze tego trzymał.
Miejsca gdzie są ubytki w wylewce to da więcej kleju aby wyrównać powierzchnie ;/

Czy w takiej sytuacji mogę jakoś na nim wymóc aby zdarł stary klej i wyrównał ( zrobił wylewkę) podłoże?
Są ku temu jakieś przepisy , instrukcje jak ma wyglądać i być przygotowane podłoże pod parkiet?