PDA

Zobacz pełną wersję : Cieknie między dachem a ścianą - prośba o pomoc



saman
18-09-2014, 12:31
Posiadam dom, który totalnie remontowaliśmy 5 lat temu. Do starego domu była dostawiana nowa część, niższa, ze skośnym dachem. Dach z blachodachówki łączy się z nową częścią na ścianie. I na łączeniu ściany, w czasie deszczu przecieka i zalewa ścianę (na szczęście w kotłowni). Nie wiem, wcześniej nie było to zauważalne, obecnie jest tragedia. Mam parę pomysłów na szczelne połączenie dachu ze ścianą, aby woda nie spływała po ścianie do pomieszczeń, które parę osób oceniło negatywnie. Moglibyście wypowiedzieć się na ten temat?

łączenie wypełnić pianką. niektórzy mówią, że pianka będzie po jakimś czasie gniła i w przyszłości narobi więcej szkody niż pożytku.
łączenie wypełnić silikonem (tylko czy jest jakiś do tych celów)
zrobić nakładkę ze styropianu, czyli przykleić fragment styropianu (śiatka i klej) na ścianę, aby nachodziła i zasłaniała łączenie - woda będzie spływała bezpośrednio na blachę
dołożyć blachę i wciąć ją w elewację


Może cos innego?

skresz
18-09-2014, 14:04
Posiadam dom, który totalnie remontowaliśmy 5 lat temu. Do starego domu była dostawiana nowa część, niższa, ze skośnym dachem. Dach z blachodachówki łączy się z nową częścią na ścianie. I na łączeniu ściany, w czasie deszczu przecieka i zalewa ścianę (na szczęście w kotłowni). Nie wiem, wcześniej nie było to zauważalne, obecnie jest tragedia. Mam parę pomysłów na szczelne połączenie dachu ze ścianą, aby woda nie spływała po ścianie do pomieszczeń, które parę osób oceniło negatywnie. Moglibyście wypowiedzieć się na ten temat?

łączenie wypełnić pianką. niektórzy mówią, że pianka będzie po jakimś czasie gniła i w przyszłości narobi więcej szkody niż pożytku.
łączenie wypełnić silikonem (tylko czy jest jakiś do tych celów)
zrobić nakładkę ze styropianu, czyli przykleić fragment styropianu (śiatka i klej) na ścianę, aby nachodziła i zasłaniała łączenie - woda będzie spływała bezpośrednio na blachę
dołożyć blachę i wciąć ją w elewację


Może cos innego?

jak dla mnie ostatnie rozwiązanie jak najbardziej trafione dodatkowo nad wcinką dać pas blachy osłonowej zabezpieczony silikonem i mocowany na wkręty (typowa obróbka kominiarska) i raczej nie powinno być problemu. Szkoda że nie dałeś fotek połączenia bo każdy może sobie wyobrażać tą sytuację inaczej

silikon dekarski jest do tego przeznaczony

saman
22-09-2014, 11:02
Dziękuję za odpowiedzi. Nie miałem takiej ilości blachy, więc zrobiłem nakładkę na blachę ze styropianu - pkt. 3. Po wczorajszych ulewach nic nie cieknie:D W trakcie deszczu wszedłem na dach i wszystko działa poprawnie. Jednak i tak jestem zdegustowany jakością prac ekip budowlanych, które wykonywały robotę. Już kolejna rzecz spartolona, która wychodzi dopiero po jakimś czasie. Jak widać wszystko trzeba sprawdzać, a najlepiej stać i patrzeć na ręce jak robią. Czytałem na tym forum, ktoś mądrze napisał: "Pierwszy dom na sprzedaż, drugi dla siebie". Z odległości czasu wydaje się to prawdą.