PDA

Zobacz pełną wersję : Rozjaśnienie bejcowanej podłogi sosnowej.



Czarna_Inez
19-09-2014, 09:48
Witam,

Mam problem z bejcowanym parkietem. Musze przyznać, ze byłam głupia, ze dałam się namówić na przyciemnianie tej pięknej podłogi. Ale stało się. Teraz moja podłoga wyblakła w okolicach okien, a w reszcie pokoju pozostała ciemna. Mam pytanie, czy dałoby się coś z tym zrobić? Chciałabym rozjaśnić całą podłogę, bo niestety jest dla mnie zbyt ciemna i po 4 latach również w łaty.... Klepki są już cyklinowane, sa już dość cienkie, więc chyba kolejne cyklinowanie nie wchodzi w rachubę - tym bardziej, że nie wiem, czy bejca nie utknie w szczelinach... No nie, nie wiem co z tym zrobić, ten parkiet spędza mi sen z oczu :( Zaączam foto z jaśniejszych miejsc i ciemnych. Rożnica jest ogromna!

sp**t
19-09-2014, 12:44
Witam
To jest mozaika dębowa ( a nie podłoga sosnowa) ;) . Tylko cyklinowanie wchodzi w gre, i ponowne olejowanie, lub lakier, (mozaike mozna cyklinowac kilka razy, zalezy jakiej grubości jest). Takie rozwiazanie bedzie najbardziej efektowne. Można ją równiez "wybielić", ale i tak bez cyklinowania sie nie obedzie.

Pozdrawiam

Czarna_Inez
19-09-2014, 13:23
O, to nie wiedziałam, gdybym myślała, że to jest dąb a nie sosna to może bym nie zdecydowała się na pomalowanie jej tak pochopnie... Zamieszczam zdjęcia z operacji bejcowania, może to coś zmieni.
A jaka jest minimalna grubość deski aby ją cyklinować? Muszę odnaleźć ruszająca się klepkę, aby ją wyjąć i zmierzyć grubość. I czy bejca zostanie w szczelinach po ewentualnym cyklinowaniu?

Bardzo dziękuję za odpowiedź! :yes:

jarekkur
19-09-2014, 17:50
O, to nie wiedziałam, gdybym myślała, że to jest dąb a nie sosna to może bym nie zdecydowała się na pomalowanie jej tak pochopnie... Zamieszczam zdjęcia z operacji bejcowania, może to coś zmieni.
A jaka jest minimalna grubość deski aby ją cyklinować? Muszę odnaleźć ruszająca się klepkę, aby ją wyjąć i zmierzyć grubość. I czy bejca zostanie w szczelinach po ewentualnym cyklinowaniu?

Bardzo dziękuję za odpowiedź! :yes:

2,5mm nad wpustem. CIEMNE ŚLADY W SZCZELINACH POZOSTANĄ. Można je pokryć pyłem drzewnym z nitro-celulozą tzw. capon!

monkey222
19-09-2014, 18:54
Zazwyczaj przyciemnianie to droga w jedna strone . lepiej rozjaśniać bo jak się znudzi to można przyciemnić .. Przyciemniony parkiet cieżko jest wrócić póżniej do normy bo bejca miejscami może wpić głęboko i wlewki mogą pozostać . Jeśli chodzi o mozaike to nie ma pióra i wpustu i zazwyczaj ma 2- 2.5 cm grubości więc można śmiało duzo cyklinować .

Ps .. po co przyciemniać debową mozaike jak można zakupić mozaike merbau która jest ciemna

Czarna_Inez
19-09-2014, 19:06
Super, bardzo dziękuję!!! Ten jest bez wpustów, to są zwykłe "klocki" na klej, kiedy ostatnio dosztukowywalismy część parkietu pozostałe klepki miały chyba 0,5 cm grubości... Nie wiem czy to nie za mało, aby je cyklinować jeszcze raz....

monkey222
19-09-2014, 19:36
0.5 cm??? co tak mało?? ile razy była mozaika cyklinowana ze tak mało zostało

Czarna_Inez
19-09-2014, 21:48
Szczerze mówiąc nie wiem, ta podłoga ma 40 lat i jak widać nie miała szczęścia do właścicieli.... Znaleźliśmy ją pod panelami w kupionym domu. I zamiast ją wycyklinować i położyć lakier, to zabejcowaliśmy ją - choć szczerze powiedziawszy kolor miał być o wiele jaśniejszy niż wyszedł... Ach teraz to nie ma znaczenia - wykończyliśmy tę biedna mozaikę na amen! :( Kurczę, chyba trzeba będzie jednak się z nią pożegnać i rzucić na podłogę jakieś ładne deski. Szkoda...

Morisonn
22-09-2014, 13:04
Zawsze możesz wezwać jakiegoś sprawdzonego parkieciarza ;)
bit.ly/1m7IUPc -tutaj może kogoś znajdziesz, sprawdzeni po odpowiednim przeszkoleniu więc roboty nie spartolą ;)

Czarna_Inez
15-03-2015, 15:04
Morison, dzięki za namiary... A tak sobie pomyślałam, że skoro podłoga jaśnieje od promieni UV, to może by ją potraktować jakąś lampą UV? W okolicach okien ma piękny rudy jasny kolor, czy myślicie, że mogłoby sie udać?