PDA

Zobacz pełną wersję : Nasza Parterówka NEPTUN 7



Kasia Rodak
21-09-2014, 21:17
Witam, chciałabym powitać wszystkich. W tym roku, w maju zaczęliśmy budowę naszego wymarzonego domku. Obecnie jesteśmy na etapie więźby dachowej - konkretnie rzecz ujmując wiązary. Dom od początku budujemy własnymi rękami, Mąż, Ja i Teść.
Chciałabym się z Wami podzielić naszymi poczynaniami w sferze naszej budowy jak również liczę na Waszą pomoc w inspiracji wykonania kuchni i łazienki.
Wybraliśmy już w zasadzie blachę na dach: GERMANIA z blachotrapezu - Superior HB w kolorze czarny połysk, do tego srebrne obróbki i czarne rynny PCV.
I teraz mam problem, gdyż mam do wyboru okna w kolorze orzech lub antracyt, jeszcze nie zdecydowałam jakiej firmy gdyż jeszcze nie spłynęły wszystkie wyceny. Zastanawiam się nad kolorem okien które będą lepiej wyglądać na naszej przyszłej elewacji (raczej biała ale to dopiero przyszłość). Liczę na wasze zdanie gdyż trudno się zdecydować...

Kasia Rodak
22-09-2014, 13:11
281150281151281152281153

Tak wygląda stan domku na dzisiaj plus dodatkowo postawione są dwa kominy systemowe - to uczyniliśmy w sobotę razem z mężulkiem.

Jeszcze jedno, najbardziej chciałabym podziękować MSU za inspirację i motywację że do można zbudować "tymi ręcyma".

Wracając do początku, dom powstał z pustaków ceramicznych w systemie DRYFIX, czyli pustaki klejone na piankę. Świetna sprawa, czysto, nie trzeba urabiać zaprawy, nie trzeba nosić ciężkich wiaderek z zaprawą. Ściany są estetyczne i nie są przesiąknięte wodą od zaprawy.

A teraz to co już prawie śni mi się po nocach - jak urządzić kuchnię i łazienkę. Na rysunkach podane są dokładne wymiary jednego i drugiego pomieszczenia, proszę dobre dusze o pomoc w natchnieniu

Kasia Rodak
11-11-2014, 07:36
Witam, dach już skończony
288433
288434
288435
288436

Teraz kończymy równać ziemię z 25 wywrotek, którymi musieliśmy podnieść trochę poziom działki
288437

Kasia Rodak
11-11-2014, 10:11
Teraz czekamy na okna, drzwi wejściowe i bramę - chcemy SSZ w tym roku wykonać. Czas wziąć się za elektrykę ale to już działka mojego Mężusia - moja rola kończy się na ustaleniu gdzie będzie stała lodówka i piekarnik, a potem kolor kontaktów - ale to już przyszłość bliżej nieokreślona:eek:

Mnie jednak nurtuje co innego - zabudowa kuchni, łazienki oraz zmiany kosmetyczne w projekcie, tzn. tam gdzie miałam WC małe chcę zrobić spiżarkę a tam gdzie obecnie jest spiżarka pewnie zrobię małą garderobę.
Tak wygląda projekt przed zmianami

288447

A tak po zmianach, które jeszcze jednak są w sferze planów - ale do wykonania. Zmniejszyliśmy łazienkę, jednak po pertraktacjach dodamy jeszcze kawałek ścianki aby wstawić pralkę do łazienki, a na korytarzu gdzie miała stać szafa do zabudowy będzie toaleta

288448

Co sądzicie o tych zmianach, jeśli oczywiście ktoś czyta?

Kasia Rodak
11-11-2014, 10:27
A tu moje inspiracje kuchenne, przepraszam ale nie pamiętam od kogo zaczerpnęłam, jeśli będzie problem to oczywiści usunę

Yaa
11-11-2014, 10:36
Fajny ten projekt, podoba mi się układ pomieszczeń
Po zmianach chyba jeszcze lepiej, ale ja zrobilabym chyba szersze przejście z kuchni do jadalni.
Wg mnie dobrze ze kuchnia nie jest otwarta, ale taka całkiem zamknięta tez niedobrze.
Wg mnie można tam zrobić przejście np 2m

Kasia Rodak
11-11-2014, 11:35
Witam w moim "dzienniku", obecnie przejcie do salonu ma szerokość 90 cm (tak było w oryginale) ale planuję je poszerzyć jakieś 15- 20 cm max, co z tego wyjdzie zobaczymy. Dziękuję za wizytę, czytam obecnie Twój dziennik i pochłania mnie bez reszty :yes:, a jestem dopiero w połowie. Naszym zamysłem jest stworzyć fajny domek za rozsądną kwotę. Twój styl domu bardzo mi się podoba jak na razie - niewiem co dalej jest dalej w dzienniku, ale obstawiam że jest pięknie. Pozdrawiam

Yaa
11-11-2014, 11:50
Ale zapowiada ci się śliczna kuchnia, wiec może szkoda ja tak całkiem zasłaniać ? ;)

Kasia Rodak
11-11-2014, 12:08
Przemyślę to jeszcze na pewno nie raz - dziękuję za sugestie, a teraz czas na :stirthepot:

Kasia Rodak
20-11-2014, 06:59
Co za okropna pora roku, zbyt szybko robi się ciemno - po południu zaczyna się już noc, dobrze że posiłkujemy się prowizoryczną żarówką więc możemy popracować chociaż w środku - więc wzięliśmy się za sufity, jak wiadomo drewniane. Na pierwszy ogień poszedł garaż - na chwilę obecną jest już cały osznurowany, na połowie położona wełna.

Postanowiliśmy jeszcze w tym roku ocieplić naszego Neptuna - czy się uda zobaczymy.... Pierwsze 10 płyt położone, oczywiście liczymy na to że uda nam się przykleić sam styropian bez zatapiania siatki (to już na wiosnę), chyba że zima będzie łaskawa.....

jose18
21-11-2014, 20:43
Projekt wybrany świetnie bo to również mój gust :) I białe meble w kuchni obowiązkowo :)

Życzę wytrwałości bo już bliżej jak dalej :P
Powodzenia :)

Kasia Rodak
21-11-2014, 21:23
Dziękuję, Perypetie z wyborem były nie małe, ale jesteśmy zadowoleni - spełnia wszystkie nasze potrzeby.


"Życzę wytrwałości bo już bliżej jak dalej"

Co do bliżej niż dalej to mam wrażenie że nadal jesteśmy w lesie - jest tyle spraw, które trzeba ogarnąć, złożyć żeby wszystko grało razem - czasem aż głowa puchnie, zwłaszcza jeśli wszystko robi się samemu. Na szczęście forumowicze i wujek GOOGLE zawsze wesprze radą :yes:

Kasia Rodak
06-01-2015, 19:59
Ocieplenie - załatwione, a przynajmniej w połowie. Przykleiliśmy już styropian na cały dom

297616

297617

Siatka + klej = wiosna

Kasia Rodak
06-01-2015, 20:01
Strop - prawie zrobiona pierwsza partia, pierwsze 20 cm między belkami.

rd803
20-01-2015, 13:09
Dzień dobry, w tym roku rozpoczniemy budowę domu neptun 5 bądź 7.
Cieszę się, ze znalazłam Pani wpisy i z niecierpliwością czekam na dalsze informacje dotyczące budowy.
Pozdrawiam serdecznie :)

Kasia Rodak
20-01-2015, 13:18
Witam w moich skromnych progach. Cieszę się że są osoby które również tak jak my budują NEPTUNa.

Czy wprowadzaliście jakieś zmiany do projektu?

Kasia Rodak
20-01-2015, 18:13
Kupiliśmy płyty na strych, płyty MFP 22 mm - wielki format 2,8 x 2,1 m. Trochę ciężko z wkładaniem ich na górę ale dajemy radę. Mężunio wymyślił wciąganie kółkiem murarskim, ale nie zdało egzaminu, więc wymyślił dodatkowo przekładnię do tego kółka i jest git malina. Więc niedługo będziemy mieć podłogę na strychu :-)

Tomasz Antkowiak
21-01-2015, 07:28
Katarzyno szanowna, skoro juz wpadlem to sie odezwe. Styropian warto bylo by jednak zabezpieczyc siatka z klejem jak najszybciej. Patrzac na gabaryty Waszego domku sadze ze powinno sie do udac zrobic w jakis tydzien + pozniej pomalowanie jakims gruntem aby klej nie nasiakal woda. Co to za styropian z tak nierownomiernym kolorem?

Nabijajac podloge na strychu pamietaj aby welna pod plyta miala przestrzen zeby "oddychac".

Przemek Kardyś
21-01-2015, 07:53
Też mnie straszono w hurtowni, że grafitowca trzeba szybko zaciągnąć klejem, bo się szybko utlenia. Nawet nie chcieli mi go na składzie trzymać, bo ponoć mają złe doświadczenia. Co innego biały - ten odbija promieniowanie, a czarny pochłania.

Kasia Rodak
21-01-2015, 14:22
Katarzyno szanowna, skoro juz wpadlem to sie odezwe. Styropian warto bylo by jednak zabezpieczyc siatka z klejem jak najszybciej. Patrzac na gabaryty Waszego domku sadze ze powinno sie do udac zrobic w jakis tydzien + pozniej pomalowanie jakims gruntem aby klej nie nasiakal woda. Co to za styropian z tak nierownomiernym kolorem?

Nabijajac podloge na strychu pamietaj aby welna pod plyta miala przestrzen zeby "oddychac".

Witam w moim dzienniku, jest mi bardzo miło, że do mnie zawitałeś :-)

Dziękuję za cenne rady, nie omieszkamy skorzystać :-)

Co do styropianu to jest podobno to samo, na pewno takie same były opakowania - pewnie do części w fabryce dodało się więcej grafitu. A z racji że miałam ciemniejszy i jaśniejszy pomyślałam że wykorzystam to w ociepleniu, i w ten sposób wyszedł fajny pasek wokół domu.
Zaciągnąć siatką i klejem raczej nie damy rady tej zimy, gdyż nie mamy niestety takich możliwości, głównie czasowo-urlopowych

Kasia Rodak
21-01-2015, 18:02
Fajny ten projekt, podoba mi się układ pomieszczeń
Po zmianach chyba jeszcze lepiej, ale ja zrobilabym chyba szersze przejście z kuchni do jadalni.
Wg mnie dobrze ze kuchnia nie jest otwarta, ale taka całkiem zamknięta tez niedobrze.
Wg mnie można tam zrobić przejście np 2m

W końcu zrobiliśmy szersze przejście z kuchni do salonu o jakieś 40 cm. Wyburzyliśmy jeden pustak plus szczelina jaka oddzielała je od siebie. Teraz jest jakieś 1,30 i już widzę że jest o wiele lepiej. Jak zwykle nie zabrałam ze sobą aparatu i nie miałam czym cyknąć fotki.

Dziękuję za sugestie

Kasia Rodak
21-01-2015, 18:04
Witam serdecznie, proszę się rozgościć w moich skromnych progach


Też mnie straszono w hurtowni, że grafitowca trzeba szybko zaciągnąć klejem, bo się szybko utlenia. Nawet nie chcieli mi go na składzie trzymać, bo ponoć mają złe doświadczenia. Co innego biały - ten odbija promieniowanie, a czarny pochłania.

Ooooo to ciekawe, nam na składzie mówili że spokojnie może przezimować na ścianie bez siatki i kleju. I komu wierzyć?

Przemek Kardyś
21-01-2015, 19:32
A miło tutaj, miło. Dziękuję!

Może przez zimę nic mu się nie stanie, ale chyba nie warto zwlekać z klejem. Czarny się mocno nagrzewa, a jakby styro miał się stopić... ;) Dwie hurtownie odmówiły magazynowania, choć z innymi materiałami nie ma problemu. Styropian podłogowy poleży u nich z miesiąc, albo dwa - aż skończę tynki. A grafitowy będę niedługo pakował na poddasze. Coś więc w tym może być.

Tomasz Antkowiak
23-01-2015, 13:20
Wg mnie problemem nie jest slonce (nagrzewanie) czy tez atmosfera (utlenianie) ale uszkodzenia mechaniczne, w tym glownie czynnik zwierzecy.

U nas spustoszenie w styropianie robily ptaszyska, nie nadarzalem ich odpedzac i piankowac coraz to nowych dziur ktore sobie wyskubywaly. Bywalo tak, ze ja kleilem styro na jedne scianie a Piotrek (nasz starszy smark) czatowal z Nerf'em na strzalki na drugiej scianie i ptasiory odpedzal.

Uwazajcie na to bo naprawde pod okapem dachu solidne spustoszenie potrafia zrobic. Z zewnatrz tylko mala dziurka w powierzchni styro a w srodku jaskinia.

Ja zaciaganie siatka i klejem zlecilem. Wyszlo niewiele drozej niz gdybym wypozyczyl rusztowanie bez ktorego i tak bym nie zrobil nic.

d**ol**
23-01-2015, 18:52
Witam
Też brałem pod uwagę Neptuna 7 ale jakoś nie bardzo do końca mi odpowiadał. Obecnie na tapecie mam parę innych projektów np .Teo mały , Liv 3 Archipelagu , Kameralny z Domy z wizją , czy home koncept 26 z extradom. Każdy ma wady i zalety i nie ma idealnego projektu .Tak czy inaczej chyba bardziej jestem za parterowym z poddaszem i jedno co mnie ciągnie to jednak salon ma mieć ok 40 m2 . Co prawda poddasze będzie przeznaczone całkiem na inne cele jak mieszkaniowe -hobby i tak to będzie to za mało ale l trudno się mówi. Związku z tym że wy jesteście już prawie w połowie mam kilka pytań.
1. Jakie robiliście fundamenty tradycyjne czy płyta -cena tego etapu
2. ile was kosztował cały dach więźba + dachówka+ ......
3. Ściany ocieplone styropianem jak grubym ?
jakie prace wykonaliście sami do tej pory a co zleciliście ile was to kosztowało?.

Pytam bo też zamierzam sam robić i to większość spraw acz wszystkiego sam nie zrobię bo się nie da . Od sso zamierzam już robić sam jedyne co to zlecę chyba jednak wprawianie okien ekipie .

Kasia Rodak
27-01-2015, 07:57
Witam
Też brałem pod uwagę Neptuna 7 ale jakoś nie bardzo do końca mi odpowiadał. Obecnie na tapecie mam parę innych projektów np .Teo mały , Liv 3 Archipelagu , Kameralny z Domy z wizją , czy home koncept 26 z extradom. Każdy ma wady i zalety i nie ma idealnego projektu .Tak czy inaczej chyba bardziej jestem za parterowym z poddaszem i jedno co mnie ciągnie to jednak salon ma mieć ok 40 m2 . Co prawda poddasze będzie przeznaczone całkiem na inne cele jak mieszkaniowe -hobby i tak to będzie to za mało ale l trudno się mówi. Związku z tym że wy jesteście już prawie w połowie mam kilka pytań.
1. Jakie robiliście fundamenty tradycyjne czy płyta -cena tego etapu
2. ile was kosztował cały dach więźba + dachówka+ ......
3. Ściany ocieplone styropianem jak grubym ?
jakie prace wykonaliście sami do tej pory a co zleciliście ile was to kosztowało?.

Pytam bo też zamierzam sam robić i to większość spraw acz wszystkiego sam nie zrobię bo się nie da . Od sso zamierzam już robić sam jedyne co to zlecę chyba jednak wprawianie okien ekipie .

Witam u mnie, przeglądałam twoje typy. Na pierwszy rzut są to projekty wyższe kosztowo, głównie przez dłuższe fundamenty, okna dachowe, ale to już zależy kto czego szuka. Ja jestem bardzo zadowolona z naszego wyboru, szukalismy domu parterowego, nie za mały, nie za duży, taki w sam raz dla nas :yes:
1. Robiliśmy tradycyjne fundamenty - koszt ok 30 tysięcy ( wykop fundamentu, zalanie betonem, drugi raz zalanie betonem- cokół, a następnie 4 warstwy bloczka)
2. więźba wiązary - koszt 24 tysiące, blachodachówka + łaty + kontrłaty +orynnowanie + membrana = koszt ok 22 tysiące
3. ściay ocieplaliśmy styropianem szarym lambda 033 TERMICA - 15 cm, na cokół do stanu zero 12 cm, razem z klejem do styropianu, siatki (biały), siatką, narożnikami - koszt ok 8, 5 tysiąca

Oczywiście plus koszt materiałów, bez kosztów robocizny - jak wiadomo robiliśmy wszystko sami.

Kwoty podane są w przybliżeniu, gdyż musiałam zrobić format mojego lapka, tylko zapomniałam przenieść plik z kosztami na inny dysk i wszystkie koszty do SSO poszły w niepamięć :-(

Do tej pory prace zlecone to wykonie więźby, oraz wstawienie, okien i bramy garażowej

Koszt całej budowy na teraz to jakieś 140 tysięcy (SSZ + ocieplenie)

Pozdrawiam

d**ol**
28-01-2015, 18:44
Ehhh czytam i czytam liczę i liczę po swojemu i ciągle mam mętlik w głowie już sam nie wiem co mam za projekt wybrać . Bardzo długo już szukam projektu i sam już nie wiem co mam wybrać . Czasami mnie przerażają koszty jakie ludzie podają tu z forum fakt że to materiał +robocizna ale mimo wszystko wychodzi sporo.:bash:

aiki
28-01-2015, 19:19
Ehhh czytam i czytam liczę i liczę po swojemu i ciągle mam mętlik w głowie już sam nie wiem co mam za projekt wybrać . Bardzo długo już szukam projektu i sam już nie wiem co mam wybrać . Czasami mnie przerażają koszty jakie ludzie podają tu z forum fakt że to materiał +robocizna ale mimo wszystko wychodzi sporo.:bash:

Nie licz.
Weź projekt, który Ci odpowiada i jest prosty w budowie i kształcie.
Patrz ile i jakich okien i kominów a resztę sam zrobisz.

Przemek Kardyś
28-01-2015, 19:41
Tanie jest to, co jest łatwe w budowie:

- bez piętra,
- bez stropu,
- bez garażu,
- bez tarasów,
- niskie fundamenty,
- dach dwuspadowy,
- mało okien,
- mała powierzchnia,
- regularny kształt,
- elektryczne ogrzewanie.

aiki
28-01-2015, 21:11
Wentylacja mechaniczna
bez kominka

rd803
30-01-2015, 11:23
Witam w moich skromnych progach. Cieszę się że są osoby które również tak jak my budują NEPTUNa.

Czy wprowadzaliście jakieś zmiany do projektu?



Witam, w naszym Neptunie chcemy zmienić kąt nachylenia dachu do 30 stopni, poszerzyć garaż (maksymalnie do linii zabudowy).
Inspirując się Państwa zmianami postanowiliśmy też zabudować kolumnę tę przy garażu, aby uzyskać dodatkowo małą spiżarnię oraz zamierzamy kosztem kawałka łazienki i tej szafy wnękowej wygospodarować miejsce na schody na poddasze, gdyż tam chcę mieć suszarnię a mąż siłownię, a kiedyś co tam będzie to się zobaczy:))
Chciałabym mieć tez trochę większą kuchnię jednak w Neptunie uwiodły mnie właśnie te przeszklenia i taras zadaszony, wiec "przód" pozostaje bez zmian.
My w tym roku chcielibyśmy wylać fundamenty, a reszta dopiero w przyszłym. Budować zamierzamy systemem gospodarczym:)

pozdrawiam:))

Kasia Rodak
10-02-2015, 08:24
:welcome:
Zimowa pora, na budowie nic się nie dzieje, ale w mojej głowie dom już się wykańcza i mebluje

303683

303691

Planuję mieć jedną umywalkę ale z dwoma otworami na baterię, szerokość ok 120 cm, do tego szerokie lustro. Wanna na przeciwko 140x70 i obok umywalki prysznic 90x90.

Czy ktoś ma inny ciekawszy pomysł na łazienkę?

Kasia Rodak
10-02-2015, 08:45
Kuchnia także

303684

303689

To jedna wersja, która samą mnie do końca nie przekonuje.

Druga wersja: Na ścianie gdzie stoi stół wysoka zabudowa, a na ścianie na przeciw okna przy przejściu do salonu mały stolik 90x60 z hokerami, tak żeby zjeść coś na szybko i nie iść do jadalni. W kuchni przewiduję przewagę szuflad nad szafkami, jako że są o wiele praktyczniejsze niż szafki otwierane.
Płyta indukcyjna 90cm z okapem również 90 cm. Szafki po bokach okapu 60cm, jedna i druga. Lodówka, piekarnik i mikrofala po przeciwnej stronie, oddzielone najprawdopodobniej cargo 30 cm.

Druga wersja gdzieś mi sie zapodziała, jak ją odnajdę to wrzucę.

Zastanawiam się jeszcze nad pierwszą wersją mojego projektu, jeśli stół stałby na końcu kuchni, to czy wysoka zabudowa na ścianie od salonu nie zrobiłaby mi z kuchni "wąskiej kiszki". Zostaje niby przejście 120 cm, czy to ie za mało?

A może ktoś stworzył jeszcze inną wersje kuchni?

Kasia Rodak
19-03-2015, 06:56
Dawno mnie nie było. Pracy tyle że nie wiadomo w ręce włożyć.

Elektryka się robi, został jeszcze garaż i kotłownia, ale skrzynka elektryczna zamontowana i podłączona.

Na zewnątrz domku zrobiliśmy odprowadzenie rynien do rur drenażowych (co prawda rynny jeszcze nie zamontowane :D ) Z czasem w ogródku zamierzamy zakopać dwa zbiorniki 1tyś litrowe i mieć wodę na podlewanie ogródka- chcemy też tam przeciągnąć przewód do gniazdka, co by pompa miała możliwość podania mi tej wody do ogródka). Mnie marzy się własna studnia ale to pomysł raczej nierealny.

Czas najwyższy wziąć się za zaciągniecie klejem naszego styropianu.

Kasia Rodak
19-03-2015, 06:58
Witam, w naszym Neptunie chcemy zmienić kąt nachylenia dachu do 30 stopni, poszerzyć garaż (maksymalnie do linii zabudowy).
Inspirując się Państwa zmianami postanowiliśmy też zabudować kolumnę tę przy garażu, aby uzyskać dodatkowo małą spiżarnię oraz zamierzamy kosztem kawałka łazienki i tej szafy wnękowej wygospodarować miejsce na schody na poddasze, gdyż tam chcę mieć suszarnię a mąż siłownię, a kiedyś co tam będzie to się zobaczy:))
Chciałabym mieć tez trochę większą kuchnię jednak w Neptunie uwiodły mnie właśnie te przeszklenia i taras zadaszony, wiec "przód" pozostaje bez zmian.
My w tym roku chcielibyśmy wylać fundamenty, a reszta dopiero w przyszłym. Budować zamierzamy systemem gospodarczym:)

pozdrawiam:))

Witam, czy prace ruszyły? Sezon 2015 rozpoczęty?

Kasia Rodak
26-05-2015, 10:42
Praca, praca, praca...

Cały czas coś dłubiemy, zaczęte milion rzeczy, nie skończone niewiele mniej

Siatka zatopiona klejem na styropianie. Druga warstwa kleju już też prawie zrobiona - jak ja uwielbiam słowo "prawie" (zostały 2 ściany - z pięciu)

318502

318503

Deszczówka zrobiona PRAWIE. Zakopaliśmy dwa zbiorniki po 1600 litrów. To dopiero była batalia. Mężuś zrobił zbrojnie do pojemników, połączył je razem.
Wykopaliśmy dołek taki na 2,8m wgłąb (100% gliny w glinie) - super. Dołek 2,8 x 1,7 x 1,9mtra

318500

318501

Zakopanie takich pojemników to nie taka prosta sprawa, ileż ja się naszukałam żeby zrobić to dobrze, w końcu udało się nam mam nadzieję że będzie OK
Tzn.
- dołek jak wyżej wspomniałam
- wstawiliśmy pojemniczki z rusztem z drutów pobudowlanych
- zalaliśmy zbiorniki wodą do połowy - i to był błąd bo gdy zalewaliśmy zbiorniki betonem z zewnątrz już zdążyło ich ścisnąć, ale opanowaliśmy sytuację dolewając wody do zbiorników do pełna
- zalewaliśmy partiami zbiornik (pierwszego dnia do połowy, drugiego dnia prawie do samej góry. Robiliśmy to partiami aby cement związał i nie prężył całym sobą na zbiorniki.
- Podłączyliśmy nasze rury melioracyjne do zbiorników "prawie", gdyż w pełni na razie zrobiliśmy połączenie rury która będzie odprowadza wodę, ale nie ma jeszcze zrobionego połączenia tej rury ze zbiornikiem (czekamy aż beton zwiąże w pełni aby nie ścisnął zbiorników.
- Później zamierzamy zrobić dziurę w zbiorniku aby umieścić tam pompę, która będzie podlewała mój ogródek.

A propos ogródka, już jest, zdjęcie niestety sprzed ok 3 tygodni

318505

ilones
12-06-2015, 10:05
Witam,

My tez budujemy Neptuna 7, jestesmy na etapie fundamentów. Napisałam do Pani wiadomość pirv, ale może tutaj napisze jaki mam dylemat.
'Chodzi mi o wysokość domu, jaka jest u Pani? w projekcie jest 60cm czy tego się Pani trzymała? na zdjeciach tego nie widac, a ja nie wiem jaka wysokośc domu zrobic juz na gotowo. W projekcie wejscie do domu jest na 3 schodki razem z posadzką w domu czyli te 60cm. czy Pani tez tak ma? prosze o szybka odp, bo mój fachowiec nie wie co robic...

ilones
12-06-2015, 10:08
Chetnie będe się wymieniać z Panią spostrzeżeniami. Jesli chodzi o spiżarke, to tez o niej myśle, ale chciałam przedzielic kotłownie i zrobic tam spiżarke i mała kotłownie, szkoda mi ruszac łazienki czy szafy- bo taka szafa to super rzecz...
Chce również zrobic schody na pietro, zeby miec pózniej wejscie w razie jakbysmy chcieli dom rozbudowac

Kasia Rodak
12-06-2015, 11:47
Witam,

My tez budujemy Neptuna 7, jestesmy na etapie fundamentów. Napisałam do Pani wiadomość pirv, ale może tutaj napisze jaki mam dylemat.
'Chodzi mi o wysokość domu, jaka jest u Pani? w projekcie jest 60cm czy tego się Pani trzymała? na zdjeciach tego nie widac, a ja nie wiem jaka wysokośc domu zrobic juz na gotowo. W projekcie wejscie do domu jest na 3 schodki razem z posadzką w domu czyli te 60cm. czy Pani tez tak ma? prosze o szybka odp, bo mój fachowiec nie wie co robic...


Witam serdecznie w moim dzienniku, cieszę się że NEPTUN 7 przemiawia do coraz większej rzeszy osób.

Nasz dom postawiliśmy na 11 warstw (w tym 1 warstwa jest stanem zero więc jej nie liczymy do wysokości pomieszczeń) pustaków porotherm 25 cm wysokości na piankę więc nie doliczamy wysokości fugi, do tego wylany jest wieniec również 25 cm + murłata 8 cm. Po zewnątrz do podbitki mamy wysokość 3,45 m. w domu pomieszczenia planowane są na 2,7m.

320454

Liczę na dialog w dzienniku, każda rada, sugestia jest na miarę złota

Pozdrawiam i życzę owocnej budowy. Proszęzaglądać :-)

Miletta
22-08-2015, 18:09
Witam. My dopiero zaczynamy budowę domu Neptun 7 zmian będzie niewiele chciałabym zapytać o okno w kuchni zostawiła pani tak duże okno czy były jakieś zmiany. Pozdrawiam


320454

Liczę na dialog w dzienniku, każda rada, sugestia jest na miarę złota

Pozdrawiam i życzę owocnej budowy. Proszęzaglądać :-)[/QUOTE]

Kasia Rodak
23-08-2015, 17:55
Witam serdecznie w moim "dzienniku budowy", trudno go w tej chwili nazwać dziennikiem, raczej miesięcznik - cały czas dłubiemy działamy coś na placu boju.

Moje okno w kuchni ma wymiary 146 x 208 cm, dzielone 1/3 do 2/3 - na chwilę obecną to okno zmieniłabym na pewno na szersze, co najmniej 240 cm i większa część dolną, gdyż teraz patrząc przez okno widzę profil łączący dolną część z górną. Górna część to skrzydło ale nieotwieralne - fix i tu też bym dokonała zmiany- zrobiłabym szyby w profilu, bo teraz jest dużo mniej światła.

Dodam jednak że u mnie jest przedłużona kuchnia i takie okno jest moim zdaniem za małe, niewiem jak jest u Pani...?

Kasia Rodak
23-08-2015, 18:15
A my cały czas do przodu - szkoda że aparatu nie mam w domu tylko na budowie.

Deszczówka skończona - zasypana - wszystko działa super

Elektryka - zrobiona, własnoręcznie przez męża, z zawodu oczywiście nie elektryk :-)

Tynki gipsowe - zrobione, robiliśmy twardy tynk MP 75 Diamant, wyszły fajnie, gładko [ZLECONE FIRMIE]

Kanalizacja - zrobiona, wszelkie odpływy od wanny, prysznica, umywalek, zmywarki, kibelka

Woda - zrobiona, ciepła, zimna, cyrkulacja

Ogrzewanie - zrobione, ogrzewanie podłogowe - jakieś 60% powierzchni (wiatrołap, korytarz, kuchnia, salon, WC, łazienka i sypialnia - gdyż tu nie mieliśmy miejsca na grzejnik), reszta grzejniki - czyli dwa pokoje, garaż i drabinka w łazience dużej)
Podłogówkę podzieliliśmy na 6 obwodów - rurki wyprowadzone do skrzynki w garderobie, ale rozdzielacza BRAK, drugi rozdzielacz umiejscowiony w kotłowni za piecem.

Wylewki - zrobione prawie, co oznacza że zrobiony jest cały dom, ale bez garażu.
Na podłogi ułożyliśmy 22 m styropianu 0,038 Austrotherm. Powinno wystarczyć :-) [ZLECONE FIRMIE]

Podłączeniem pieca i bojlera - a raczej pompy ciepła (300l) zajmuje się także mój małż - jeszcze chilę i będzie finiszował. Ale o tym raczej nie opowiem bo to dla mnie czarna magia ;-)

Fotki będą niebawem, czyli wtedy gdy przywiozę aparat z budowy.

Pozdrawiam wszystkich budujących