PDA

Zobacz pełną wersję : Spękana nowa wylewka - parkiet czy deski panelowe?



cert1
25-09-2014, 14:09
Mieliśmy mieć dobra wylewkę, ale niestety mamy pękniętą przez całość w miejscu, gdzie idzie rura C.O. zdjęcie:
281539
Mieliśmy mieć parkiet, ale w związku ze wspomnianym faktem, wydaje się, że ten rodzaj podłogi odpada. Kolega doradził mi deski panelowe.
Czy ma rację? Czy pomimo spękania wylewki, będzie trwały i nie ulegnie deformacjom?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Więcej info:
Nowa wylewka pękła, ponieważ wykonawca ograniczony do istniejącego już poziomu sąsiedniej wylewki, musiał zostawić niewielką jej ilość nad otuliną rury C.O. dochodzącej do grzejnika (niestety nie poinformował nas o tym z czym to się wiąże i że ta odległość będzie rzędu 1 mm!).
Z rurą nie zrobimy już nic, bo to stary dom i ona musi w tym miejscu iść. Położenie dodatkowej wylewki (lub skucie poprzedniej i zrobieniem wyższej) oznaczać będzie stopień między kuchnią (stara wylewka z parkietem) a salonem (nowa pęknięta wylewka).

jarekkur
25-09-2014, 20:05
Mieliśmy mieć dobra wylewkę, ale niestety mamy pękniętą przez całość w miejscu, gdzie idzie rura C.O. zdjęcie:
281539
Mieliśmy mieć parkiet, ale w związku ze wspomnianym faktem, wydaje się, że ten rodzaj podłogi odpada. Kolega doradził mi deski panelowe.
Czy ma rację? Czy pomimo spękania wylewki, będzie trwały i nie ulegnie deformacjom?

Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Więcej info:
Nowa wylewka pękła, ponieważ wykonawca ograniczony do istniejącego już poziomu sąsiedniej wylewki, musiał zostawić niewielką jej ilość nad otuliną rury C.O. dochodzącej do grzejnika (niestety nie poinformował nas o tym z czym to się wiąże i że ta odległość będzie rzędu 1 mm!).
Z rurą nie zrobimy już nic, bo to stary dom i ona musi w tym miejscu iść. Położenie dodatkowej wylewki (lub skucie poprzedniej i zrobieniem wyższej) oznaczać będzie stopień między kuchnią (stara wylewka z parkietem) a salonem (nowa pęknięta wylewka).

Na czymś takim i do tego z rurą z gorącą wodą, nic nie ułożysz. Płyty OSB 16mm i możesz kleić parkiet, o ile poza rurą grubość wylewki jest co najmniej 3-4cm. Jednak zawsze zimą w miejscu rury pokażą się szczeliny. Próg do kuchni możesz zniwelować specjalną listwą maskującą.

cert1
26-09-2014, 08:29
dziękuje za odpowiedź. Pewnie będziemy tak zmuszeni zrobić..

cert1
04-10-2014, 17:23
uzyskałem informację od producenta deski barlineckiej, iż jeśli będę kładł ich deski metodą pływającą, to wraz z faktem, że jest otulina na rurze "pod" wylewką, nie powinna się rozsychać, ani nie będą przeszkadzały wady, które umieściłem w pierwszym poście.Oczywiście musi też być dylatacja.
Tak więc wygląda na to, płyta OSB nie będzie konieczna, co oznacza, iż nie będę miał różnicy poziomów.