PDA

Zobacz pełną wersję : Czym wyłożylibyście dojazd do domu?



maczek44
26-09-2014, 07:47
Co będzie najlepsze do utwardzenia podjazdu przed domem? Chciałabym jeszcze przed zimą "załatwić" sprawę utwardzania gruntu na podjeździe. Każdej jesieni/wiosny jest z tym problem z gromadzącą się w tym miejscu woda. Myślałam żeby wysypać jakieś kruszywo w postaci kamyczków czy coś podobnego i na to geosiatka lub płyta ażurowa geoproduct. Znajomy mówił żeby wylać beton ale jakoś nie jestem do tego pomysłu przekonana... Chciałabym aby to w miarę estetycznie wyglądało :)

Elfir
01-10-2014, 18:57
zwykle ludzie układają kostkę brukową...

pieknyromek
01-10-2014, 22:26
Płyta ażurowa, z bratem układałem, 16m od bramy do garażu, dwa "paski" tak aby samochód przejechał, dwa lata, trzyma się dobrze. :p
Jest mglisty plan żeby kiedyś wymienić na kostkę granitową ale to pewnie nie szybciej niż za 5-10lat.

maczek44
08-10-2014, 07:44
Nie jestem przekonana co do kostki brukowej stąd moje pytanie...

Ania_Fim
08-10-2014, 09:13
Witaj,
uważam, ze powinna to byc mała, ciemna kostka. Sama muisz dokonać wybory czy cementowa czy granitowa. Musi pasować do Twojego domu.
Ja zdecydowałam się na kostkę z firmy Semmelrock LaLinię - pod garaż dałam tą jasną. Wygląda ciągle elegancko po dwóch - trzech latach użytkowania ale wydaje mi się, ze praktyczniejszy bylby ciemny kolor. Natomiast jeśli ktoś mnie zapyta, czy jestem zadowolona z betonowej kostki, to powiem Tak. Ale zaznaczam, ze uzywam stosunkowo nie dawno. Nie wiem jak będzie za 20 lat.

Marian_D
08-10-2014, 11:29
Jak stoi woda to przede wszystkim trzeba zrobić odwodnienie. Co do rad "powinna być mała ciemna kostka" to są one zupełnie bez sensu, bo nie wiadomo jak wygląda Twój dom, jakie jest jego otoczenie itp. Kostkę należy dobierać do ogólnej aranżacji i otoczenia. "małą ciemna kostka" będzie słabo wyglądała np. przy domu w stylu rustykalnym.

aldona79
08-10-2014, 12:55
Zależy od tego w jakim stylu masz dom i ogród, mi się bardzo podobają takie kostki granitowe;)

Ania_Fim
08-10-2014, 15:09
Faktycznie, chyba mało obrazowo przekazałam swoją myśl i muszę bardziej " łopatologicznie".

Mała czarna kostka jest b. praktyczna od jasnej którą ja mam - widać niestety slady kół przed garażem na jasno szarej kostce. Jeźdżę po asfalcie, dojazd mam tylko brukiem, nie muszę jeździć po polnych drogach. Kwestia wielkosci też jest dosc istotna, bo im większa kostka tym bardziej widać nastepujące z czasem krzywizny.

Na rynku jest kilku producentów, mają różne formy i każdy znajdzie coś dla siebie, trzeba tylko określić budżet i inne ( stylowe ząłożenia )

pionan
08-10-2014, 15:11
My będziemy wykładać łupkiem granitowym szarym. Obrzeża z kostki w kolorze czarnym. Układać będziemy sami, pierwszy raz w życiu.
Właśnie również zrezygnowaliśmy z ogrodzenia frontowego na rzecz żywopłotu. Żywopłot już rośnie, z bukszpanów, wcale nie małych, bo ostatnie 8 lat rosły sobie zadołowane w donicach u teściowej na działce.

Elfir
09-10-2014, 00:03
jak nie kostka to nawierzchnia ziemno-żwirowa, żywice, kamień w płytach, beton architektoniczny.
Ale pytanie brzmiało co najlepsze... A nie "co zamiast kostki brukowej?".