PDA

Zobacz pełną wersję : jak uratować źle zaolejoaną, rudą podłogę - dąb



dottt
27-09-2014, 22:06
Właśnie obejrzałam efekty po położeniu podłogi - dąb natur, szczotkowany, czterostronna faza, olejowosk bezbarwny.
Niestety podłoga nie dość, że nie jest równa (niektóre deski są nieco wyżej, inne trochę niżej...), fazy wzdłuż desek prawie nie widać, do tego wyszła miejscami rudawa. Zdaję sobie sprawę, że to drewno i zawsze deski będą różnić się odcieniem, ale podłoga miała być jasna, a wyszła miejscami jak przybrudzona. W słabym świetle wygląda po prostu jak 20-letnia decha, a nie o taki efekt chodziło do nowoczesnego wnętrza...

Czy mogę z tym cokolwiek zrobić? Czy jak ją zeszlifuję, to przy doborze innego oleju jestem w stanie uzyskać lepszy efekt? No i czy wtedy już całkowicie stracę fazowanie (które nie jest głębokie i "dobre"), czy też jest jakiś sposób na fazowanie już położonej deski?
Wydałam na podłogę majątek i jestem załamana...
Co w tym wszystkim najgorsze, Panowie olejowali podłogę na miejscu wałkiem, i teraz widać ciemniejsze pasy wzdłuż kilku sąsiadujących desek - dokładnie wiem, gdzie kończyli jedno machnięcie wałkiem (to chyba nie jest widoczne na zdjęciach, chociaż widać, że miejscami deski mają jasne "placki").

281872 281873 281874 281875

monkey222
28-09-2014, 08:06
Deski z faza sa zazwyczaj montowane jako gotowce wiec moim zdaniem nie było potrzeby olejowac ich po zamontowaniu. My takie podłogi olejujemy lub lakierujemy w warsztacie i juz gotowe montujemy , na kazda deske mniej wiecej aplikujemy tyle samo oleju lub lakieru bo robimy to systemem ( pedzlem olej , odczekać , nadmiar scieramy szmatka) - wychodzi idealna powłoka...

Co do kolorów to jest to drewno i różne deski różnie pija i efekt może być różny . Gotowy materiał daje możliwość doboru odcieni i kolorów i te brzydsze można umieszczac np w garderobach itp..

Nie możesz winić parkieciarzy za kolory jeśli zdecydowałas sie na taki kolor a wyszło inaczej troche - zawsze trzeba pamietac ze próbka na puszcze to co innego niz na drewnie, że próbka na jedenej desce tez bedzie inaczej wygladac niz na 20m2.

Deski szczotkowane też inaczej oddaja kolory .

Slady wałka zawsze mozna poprawic i z tym nie ma problemu...Szlifowanie wybij sobie z głowy bo poniesiesz ogromne koszty biorac pod uwage ze trzeba bedzie tez faze odratowac:)

dottt
28-09-2014, 20:21
Deski z faza sa zazwyczaj montowane jako gotowce wiec moim zdaniem nie było potrzeby olejowac ich po zamontowaniu. My takie podłogi olejujemy lub lakierujemy w warsztacie i juz gotowe montujemy , na kazda deske mniej wiecej aplikujemy tyle samo oleju lub lakieru bo robimy to systemem ( pedzlem olej , odczekać , nadmiar scieramy szmatka) - wychodzi idealna powłoka...


I tu jest pies pogrzebany - parkieciarze kleili u nas surową deskę, niczym niezabezpieczoną. Potem olejowali podłogę wałkiem i niczego nie ścierali szmatką. Z tego powodu na deskach mam poziome pasy, bo olej nie wchłoną się równo. Co więcej deski nie są ułożone równo (niektóre są wyżej niż te sąsiadujące), więc faza i tak ginie, stąd też moje pytanie o to, czy w ogóle fazę da się odzyskać.

Nie bardzo wiem jak tych śladów się pozbyć, bo jak zaolejują podłogę jeszcze raz, to jeszcze mocniej się zażółci, a jak zrobią to w ten san sposób, to zakładam, że ponownie ślady zostaną :/ Czy jak odczekam rok i olej trochę będzie wychodzić, to jest szansa na użycie innego oleju lub innej metody olejowania niż wałek, aby uzyskać inny efekt, czy te deski już na lata zostaną takie jakie teraz wyszły?

sp**t
29-09-2014, 17:58
Witam.
Jakiego "olejo-wosku" (firma) użyto?, to robili "parkieciarze", czy firma ogólnobudowlana?:rolleyes:, Przy parkietach szczotkowanych, fazowanych powinni wiedzieć, jak zaaplikować olej aby efekt końcowy był należyty (bez plam, zacieków, itp).

Efektem cyklinowania, bedzie mnimum, lub brak V fugi, i efekt szczotkowania. (to jest deska warstwowa??? ile mm. ma warstwa wierzchnia???)

(Można oddtworzyć faze V-fugi, i efekt szczotkowania :rolleyes: ) ale to są dodatkowe koszta.

Pozdrawiam
(foto z naszych realizacji: olejowanie szczotkowanych desek)
282178282179282181282182

Sawadi
30-09-2014, 15:38
.
(foto z naszych realizacji: olejowanie szczotkowanych desek)
282178282179282181282182

mogę się spytac jaki to olej?

sp**t
30-09-2014, 17:57
Pracuje na róznych olejach, zalezy od deski, parkietu, schodów.

Pozdrawiam
(przedstawiam te, których uzywam )
282303282304282305282306282307

Montejro
02-10-2014, 15:55
mam to samo :( rudą podłogę!

dottt
04-10-2014, 13:23
Witam.
Jakiego "olejo-wosku" (firma) użyto?, to robili "parkieciarze", czy firma ogólnobudowlana?:rolleyes:, Przy parkietach szczotkowanych, fazowanych powinni wiedzieć, jak zaaplikować olej aby efekt końcowy był należyty (bez plam, zacieków, itp).

Efektem cyklinowania, bedzie mnimum, lub brak V fugi, i efekt szczotkowania. (to jest deska warstwowa??? ile mm. ma warstwa wierzchnia???)

(Można oddtworzyć faze V-fugi, i efekt szczotkowania :rolleyes: ) ale to są dodatkowe koszta.


To "parkiciarze", zajmują się konkretnie podłogami i schodami.
Położony był olejowosk OSMO, bezbarwny, półmat.
Jest to lita deska, 16mm. O efekt szczotkowania się nie martwię, bo deski są wyszczotkowane aż zanadto, więc tego efektu nie stracę. Niestety faza jest malutka i ona na pewno zginie gdyby zdejmować warstwę z tym olejowoskiem.
Czy odzyskanie fazy to bardzo duży koszt?