PDA

Zobacz pełną wersję : mieszkanie 600 metrow od autostrady -ok?



thelma.3333
28-09-2014, 12:35
witam
znalazlam b.ladne mieszkanie do kupienia, w slicznej okolicy; problem w tym, ze jest ono polozone ok 600 metrow od autostrady -obwodnicy miasta; na miejscu zadnego halasu nie slychac, autostrady tez nie widac, w sumie tak jakby jej nie bylo, no, ale jednak jest i to niedaleko; czytalam na sieci rozne opinie I zdania sa podzielone; mnie martwi wplyw tego 'spalinowego' powietrza na zdrowie; mieszka tutaj ktos w takiej badz mniejszej odleglosci od autostrady? wszelkie opinie mile widziane; dziekuje z gory; pozdrawiam

panmajsterkowicz
28-09-2014, 13:24
Witaj

Mieszkam w podobnej odległości od bardzo ruchliwej ulicy - tiry, autobusy i nie widzę najmniejszego problemu- nie słyszę żadnego hałasu(wyjątek pogotowie itp.), a co do spalin wydaję mi się, że powietrze w centrach dużych aglomeracji jest bardziej " urozmaicone" :) Na plus miałbyś jeszcze szybki dostęp do innych części miasta - obwodnica.
pozdrawiam

Elfir
01-10-2014, 18:48
nie sądze by w dużym mieście była diametralnie duża różnica w jakoci powietrza. Jest brudne na dużym obszarze.

lesz
01-10-2014, 21:28
600m to sporo, 200-300m bez zadnych przeszkod terenowych wg. mnie jest silnie slyszalne, szczegolnie noca. te same 200-300m z jakimis drzewami, inna zabudowa po drodze jest calkiem znosne. ale tutaj indywidualny komfort ma znaczenie - lubisz spac przy otwartych oknach - wiecej uslyszysz. Spalin balbym sie tylko w ukladzie: b. duzy ruch pojazdow + dom/okolica w zaglebieniu terenu + jakies mokradla niedaleko. smog dosc realny, szczegolnie w okresach przejsciowych gdzie dochodzi palenie w piecach.

Montejro
03-10-2014, 09:47
nie wahaj się - w miastach zanieczyszczenie jest chyba wyższe :)