PDA

Zobacz pełną wersję : Ściany w bloku. Jak sobie z nimi poradzić bez generalnego zdzierania do betonu?



m2 Warszawa
28-09-2014, 21:33
Witam na forum,
przepraszam jeśli kwestia była poruszana wcześniej, niestety jej nie znalazłam.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni rozpoczynam (w 2 os.) remont mieszkania w bloku z
lat 60-tych. Niestety do tej pory mieszkanie było bardzo zaniedbane, wynajmowały je osoby raczej niechlujne.

Największym problemem mieszkania są ściany. Tynk jest "niewyciągany", są duże grudki z zgrubienia, w wielu miejscach brzydkie zaszpachlowania, nie przetarte papierem ściernym. Na ścianach na dodatek są od 2 do 4 warstw farb, w większości trzymają się bardzo dobrze oprócz jednej,
o zgrozo, brązowej ściany w sypialni. Z powodów różnych niestety nie chcemy zdzierać tego "do gołego", nie jest to nasze mieszkanie docelowe i inwestycja była by za droga.

Stąd moje pytanie na forum (do mądrzejszych praktyków i amatorów), jak poradzić sobie z takimi ścianami??? :/
To są nasze pomysły:
a) tapeta z włókna szklanego (taka przeźroczysta/biaława) i na to malowanie (wcześniej podobno należy pomalować też klejem bo inaczej dużo farby wnika. Czy może ktoś taki sposób stosował i może opisać mi proces "technologiczny", jakiej firmy warto kupić i czy zdolny laik sobie poradzi?
b) tapeta winylowa na fizelinie lub fototapeta (gdzie się da, na pewno nie wszystkie ściany)- podobno jest łatwiejsza w nakładaniu niż papierowa, czy to prawda?
c)może taką ścianę przetrzeć papierem ściernym i zastosować grunt + farba podkładowa ??

Czy istnieją jeszcze jakieś opcje jeśli sie nie chce takiego czegoś zdzierać i gipsować/szpachlować??
Która z technik powyżej jest najefektywniejsza i da rade ją zrobić dwójka ludzi bez doświadczenia?

Chętnie przyjmę wszelkie rady byle rzeczowe i na temat:)
Proszę nie radźcie "zedrzeć do gołego,gipsowanie itp".
Ta opcja jest niestety nie do zrobienia.

panmajsterkowicz
29-09-2014, 20:33
Grunt głęboko wiążący/ penetrujący + tapeta

lub ( trochę więcej zabawy) grunt głęboko wiążący + siatka z tynkiem/klejem, a dalej wiadomo ( malowanie, gładź + malowanie lub tapetowanie)

m2 Warszawa
30-09-2014, 11:27
Grunt głęboko wiążący/ penetrujący + tapeta

lub ( trochę więcej zabawy) grunt głęboko wiążący + siatka z tynkiem/klejem, a dalej wiadomo ( malowanie, gładź + malowanie lub tapetowanie)

Czy opcja pierwsza grunt głęboko wiążący + tapeta dotyczy również tapety z włókna szklanego? czy tylko tapety na flizelinie??

Dodatkowo, czy mogłabym się od Pana dowiedzieć czym w razie czego pokryć od początku tapetę z włókna szklanego?
Gdzieś czytałam, że tym samym klejem co pod spodem, po to by tapeta nie chłonęła nazbyt dużo farby.

Dziękuję za podpowiedź!

panmajsterkowicz
02-10-2014, 13:09
Przykro mi, ale moja wiedza na temat tapet kończy się na papierowych i winylowych - nie miałem do czynienia z włókna szklanego i nie chciałbym pisać bajek na ich temat.
Pozdrawiam