PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka siatka na ogrodzenie?



MB
06-08-2004, 11:03
Czesc
Chcialem ogrodzic działkę i z tego co sie zorientowałem to miejscowy technik-mechanik chyba chce trochę za dużo za 1m siatki materiału -wersja ocynkowana. Z tego co spisałem w Castoramie to są różne siatki do wyboru w zależności od wysokości i grubości drutu i wielkości oczka. Wybrałbym wersje najtańszą .... czyli wys 1,5m gr.drut.2,8mm oczko 60. Co to oznacza że oczko może być 50mm a gr.2,7mm i wys.1,75m czy to są jakieś ważne różnice? i czy polecacie siatkę pokrytą PCV niby nie trzeba malować ale czy warto?

neptunek
06-08-2004, 11:11
Z tego co spisałem w Castoramie to są różne siatki do wyboru w zależności od wysokości i grubości drutu i wielkości oczka.

I to jest walsnie wyznacznik ceny za mb siatki.


Wybrałbym wersje najtańszą .... czyli wys 1,5m gr.drut.2,8mm oczko 60. Co to oznacza że oczko może być 50mm a gr.2,7mm i wys.1,75m czy to są jakieś ważne różnice? i czy polecacie siatkę pokrytą PCV niby nie trzeba malować ale czy warto?

To wszystko teraz zalezy od tego na ile lat ta siatke stawiasz i co planujesz z nia robic dalej.

Generalnie im siatka z cienszego drutu tym szybciej korozja sie nia naje co skutkuje pekaniem i rozpadaniem sie siatki.

Co do ocynk/tworzywo - ocynk czarniej blyskawicznie wiec trzeba go pomalowac jak sie chce miec w miare jednolity ladny widok, tworzywo - jezeli jest dobrej jakosci a nie zwykle PCV to powinno parenascie lat wytrzymac, teoretycznie, bo praktycznie to chyba nie ma na rynku tych siatek z dobrym tworzywie wiecej jak 10 lat.

SylwekW
30-08-2004, 13:31
Ja najtaniej jak na razie znalazłem siatkę ocynkowaną, fi 3mm oczka 50mm wysokość siatki 150 cm po 14 zl za mb. Może to da Ci jakies porównanie.

To co zauważyłem to róznice w cenie w przypadku takiej samej siatki tylko z cieńszego drutu (np fi 2,7 mm, fi 2,5 są nieznaczne).

remx
30-08-2004, 20:05
A skąd jesteś

W Grodzisku Mazowieckim są producenci siatek.
Zeby było zabawniej mieszkają po sąsiedzku.

miska
30-08-2004, 23:05
Jak masz duzo czasu a malo forsy to kup najtansza i sam pomaluj..
Tez sie bedzie dobrze trzymac.

idkam
30-08-2004, 23:35
Witam,

szukałam, szukałam, szukałam i ...

Cena siatki ocynkowanej w PCV 1,5 m wysokosci + wszystko co potrzebne do jej postawienia + montaż 28-34 PLN za metr bieżący.
Cena zależy od grubości druta, polecana cena 34 PLN to już wystarczy na ogodzenie domu, cieńsze to do działek rekraacyjnych.

Marta

marcenka
31-08-2004, 08:30
Sylwek,Daj namiary na tą siatkę .Też sięgrodzę i szukam jak najtaniej.Ja generealnie chcę dać siatkę ocynk 4 mm srednicy .Najtaniej co znalazłam to 21-24 zł / mb dla h=1,5m.
Idkam, co do siatki powlekanej to odradzam, miałam kiedyś taką ,straszny badziew

Teska
31-08-2004, 08:44
ja kupiłam beckerta 1,50 wys ocynk i pcv

akurat była promocja...i mb kosztował 10 zł

Zbigniew Rudnicki
31-08-2004, 09:59
W przypadku siatki ocynkowanej z grubego drutu (ponad 3mm) trzeba zwrócic uwagę czy poszczególne druty (zygzaki) były gięte z drutu już ocynkowanego, czy też cynkowano je po wygięciu.
Tańsze jest wykonywanie siatki z drutu ocynkowanego - jednak w miejscach gięcia pojawiają się pęknięcia cynku, w które szybko wejdzie korozja.
Zewnętrznie nawet nic nie będzie widać.
Cynk może jeszcze trzymać się przez kilka lat, ale pod spodem już nie będzie drutu.
Zwykle pierwsze malowanie wyrobów ocynkowanych dokonuje się po około roku, gdy ich powierzchnia się utleni (zmatowieje).
W przypadku siatki z pęknięciami na gięciach - trzeba te gięcia zamalować natychnmiast, farbą o zwiększonej przyczepności do cynku (n.p. Unikor C).

SylwekW
31-08-2004, 11:32
Marcenka, pytasz to podaje... hehe ...

telefon do firmy: (022) 7897210 - siatka z fi3 - 1,5m wysoka= 14 zł/mb, słupki 2,20 m - 24zł/szt. Cen na inne elementy dodatkowe nie znam. Firma mieści sie gdzieś w pobliżu Zegrza (Glinna czy jakoś tak) ale powiedzieli, że zamówić mogę telefonicznie i np do Nieporętu przywiozą za darmo. Pytałem czy czy musze przyjechac i zamówic, powiedzieli, że mozna zamówic przez telefon wszystko co potrzeba i gdybym miał zastrzeżenia co do jakości jak przywiozą to po prostu nie biorę i "chłopy" odjeżdżają

BK
31-08-2004, 12:06
ja kupiłam beckerta 1,50 wys ocynk i pcv

akurat była promocja...i mb kosztował 10 zł

ja daję ogrodzenie z montany www.montana.pl

Jak się policzy to nie warto kupować najtańszej siatki, bo to pozorna oszczędność, lepiej kupić coś na dziesiątki lat

marcenka
31-08-2004, 23:16
Sylwek,
wielkie dzięki napewno będę z nimi w kontakcie.Pewnie pojadę na miejsce i sprawdzę jakość

pzdr.