PDA

Zobacz pełną wersję : Izolacja akustyczna ściany od sąsiada, która metoda najlepsza?



Adramelek
02-10-2014, 15:08
Witam
Kupiłem parterową szeregówkę w której z obu stron mam sąsiadów których dzieli nas jedynie ścianka szerokości 22cm z pustaka cementowego o niezbyt dużej gęstości, do tego nie jest to otynkowane.
Na całej długości 20 metrów ściany jest przyklejona płyta gipsowa na kleju po mojej i po stronie sąsiada, po części już tą płytę skułem więc jest goły pustak.
Słyszę wszystkie rozmowy, TV, garnki w kuchni, szafki, śmiech a nawet pierdzenie sąsiada i to dosłownie, tak tak sex też słychać wyraźnie ale nie przejmuję się bo on słyszy tak samo :)

Zastanawiam się nad kilkoma rozwiązaniami:
- Zrobić przed ściankę o grubości 100mm wykonaną na stelażu metalowym bądź drewnianym i wypełnić wełną mineralną o gęstości 60kg/m3 do tego zakończyć podwójnym opłytowaniem.
- Zrobić 2 przed ścianki każda o grubości 50mm w której zastosować 2 rodzaje wełny 50kg/m3 oraz 60kg/m3 oraz tak samo dać podwójne opłytowanie.
- Przykleić korek expandowy, który pokryć płytą gipsową.
- Przykleić styropian (chyba nie jest on dobry do izolacji akustycznej) bądź jakieś specjalne maty tłumiące.

Nie wiem które rozwiązanie było by najlepszym nie chodzi tu o koszt ani o czas pracy, ale o komfort końcowy, nie chcę słyszeć sąsiadów jak również nie chcę aby oni słyszeli mnie.
Jeśli macie jakieś sugestie, wskazówki proszę o pomoc bo chcę to zrobić dobrze, jest tego 20 metrów więc jak już zakupię materiały to nie będzie to tanie.

krzysztof1966
03-10-2014, 21:35
Witam, ja to wykonuję w poniższy sposób:

- płyta gumowa Mustwall 2 cm
- stelaż do płyt wypełniony wełną montowany na podkładzie stywall
Podwójna płyta g-k

efekt jest bardzo dobry .

Adramelek
03-10-2014, 23:49
Musiał bym wpierw położyć tynk na ścianę a to już jest trochę pracy dodatkowej no i koszt też dużo większy bo maty są drogie chociaż jak by miało to być lepsze jak cokolwiek innego to warto.
Czy jest jeszcze jakaś propozycja która by była równie dobra od poprzedniej?

krzysztof1966
06-10-2014, 18:59
No cóż, tynk to może nie koniecznie, wystarczyłoby wyrównanie ściany i wypełnienie wszelkich szczelin, koszt niestety większy, ale i poziom izolacyjności dobry.