PDA

Zobacz pełną wersję : Szpachla zamiast struktury dekoracyjnej na ścianę ...



polerek12
05-10-2014, 15:05
Witam ,piszę na forum ponieważ jak zawsze znajdą się tu osoby które znają się na tym .Ostatnio zainteresowałem się tynkami dekoracyjnymi .Znalazłem stronę która oferuję tynki dekoracyjne -załóżmy ,ze będzie to marmur klasyczny :Link:http://www.magnatfarby.pl/produkty/produkty-style/art,4,marmur-klasyczny.html .Chciałbym sie was zapytać czy jest możliwość uzyskania tego samego efektu przy użyciu szpachli gipsowej rozciągając ją jak na w/w filmiku ?

Pytanie nr 2 :Czy do każdego innego wzoru na ścianie musi być za każdym razem inny tynk ?Czy jeśli załóżmy nie da się tego zrobić szpachlą gipsową to czy tynkiem marmurem klasycznym będe mógł wykonać np podobny wzór .Tynk dekoracyjny firmy Magnat jest dość drogi - dlatego szukam tańszego rozwiązania .Z góry dziękuję za odpowiedz.Pozdrawiam

wotaswf
06-11-2014, 20:37
Struktury można osiągnąć na wielu materiałach. Powinien Pan zwrócić uwagę na względnie długi czas schnięcia. Najlepiej stosować gotowe szpachle z wiadra. O ile zależy Panu na większym "uziarnieniu" powierzchni, można wykonać próby z gipsowym tynkiem maszynowym. Struktura jest zależna tylko od używanych narzędzi oraz reki osoby wykonującej. Najlepiej kupić sobie płytę gipsową zagruntować jak ścianę i na tym sobie poćwiczyć różne materiały techniki i narzędzia. O ile uda się Panu uzyskać samodzielnie satysfakcjonująca fakturę mogę potem opisać technikę malowania, aby był podobny efekt jak na filmie.