PDA

Zobacz pełną wersję : nierówna elewacja pod światlo



mx76
06-10-2014, 09:09
elewacja jest wykonczona barankiem 1,5m, za dnia wydaje sie gladka i rowna, ale rano gdy pada na nia slonce pod katem lub gdy jest z boku oswietlona sztucznym swiatlem to widac na niej zafalowania.
Czy to jest blad w sztuce? Wykonawca twierdzi, ze "to normalne".

pozdrawiam,
mx

EWBUD
06-10-2014, 20:13
elewacja jest wykonczona barankiem 1,5m, za dnia wydaje sie gladka i rowna, ale rano gdy pada na nia slonce pod katem lub gdy jest z boku oswietlona sztucznym swiatlem to widac na niej zafalowania.
Czy to jest blad w sztuce? Wykonawca twierdzi, ze "to normalne".

pozdrawiam,
mx

Zależy jak bardzo i długo to widać....
Generalnie rzecz biorąc: nie ma elewacji idealnej, przy odpowiednim oświetleniu zawsze coś się znajdzie, sztuka polega na tym, żeby było tego jak najmniej.

Jarszcz
07-10-2014, 11:44
za dnia wydaje sie gladka i rowna, ale rano gdy pada na nia slonce pod katem lub gdy jest z boku oswietlona sztucznym swiatlem to widac na niej zafalowania."
"Na oko to chłop w szpitalu umarł."
Trzeba przyłożyć łatę - poziomicę i sprawdzić czy jest równo. Jeśli technicznie jest ok, a wizualnie kole w oczy to o błędzie raczej mówić nie można.
Choć wiadomo klient życzy sobie, aby tynk był wykonany poprawnie czyli również estetycznie dla oka. Podstaw do reklamacji raczej brak, jeśli "fala" mieści się w normie.

CZARNY.
28-11-2016, 17:13
Odświeżę temat , przy słońcu "równoległym" widoczne są zakłady siatki . Nie ma jeszcze położonej struktury ale mam obawy , że ta nie pokryje widocznych łączęń siatki . Zaznaczę, że zakłady widoczne są tylko w momencie ,gdy pada na nie słońce pod pewnym kątem . Cała elewacja , bez struktury, wydaje sie być idealnie prosta .

kuusamo
28-11-2016, 19:20
Cześć, mi robili elewację dosłownie kilkanaście dni temu. U mnie było podobnie ale jak położyli tynk (Caparol Silikonowy K15) to wydaje się, że ściana jest gładka. Oglądałem ścianę po światło i wydaje się być ok. Być może umiejętnie położony tynk przykryje minimalnie nierówności

CZARNY.
28-11-2016, 19:37
Ok dziękuje , też mam cały system Caparola z 1.5 tynkiem silikonowym . Mam nadzieję , że u mnie będzie podobnie chociaż mam lekkie obawy .
Może ktoś jeszcze się wypowie jak wyeliminować grubość łączenia na siatce żeby się nie odbiła w momencie przejścia słońca .