PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie dachu prawie płaskiego



helaq3
06-10-2014, 10:14
Witam wszystkich forumowiczów.
Zabieram się za ocieplenie dachu (wiem że wielokrotnie wałkowany ale każdy dom był inny)
budynek parter + piętro pełen wymiar. dach bardzo płaska koperta (kąt dachu 8*) bez stropu. krokwie 16, membrana na kontr łatach płyta 22 i papa. Dach oczywiście wentylowany. Sufity będą podwieszane na jętkach 6x10. pustka między jętkami a krokwiami będzie wynosić od 0 do 60 cm. ogrzewanie nisko temperaturowe ( podłogówka wszędzie ).
Zależy mi na dobrej izolacji bo chcę przejść na kocioł elektryczny.

mój pomysł to:
od dołu. folia paroizolacyjna, między jętki 10cm, na jętki w poprzek 15cm, między krokwie 10cm. całość ISOVER Super-Mata (0,033)

Proszę o opinie (inny układ, może parametr, inne pomysły)

Jan P.
06-10-2014, 10:51
Lepiej daj z wierzchu styropapę. Jan

rafał2011
06-10-2014, 11:14
Lepiej daj z wierzchu styropapę. Jan

:rotfl:

Jan P.
06-10-2014, 16:07
:rotfl:

Co Ci się stało? Zgłupiałeś? Jan

rafał2011
06-10-2014, 16:15
Twój tok myślenia mnie śmieszy:D

rafał2011
06-10-2014, 16:18
Witam wszystkich forumowiczów.
Zabieram się za ocieplenie dachu (wiem że wielokrotnie wałkowany ale każdy dom był inny)
budynek parter + piętro pełen wymiar. dach bardzo płaska koperta (kąt dachu 8*) bez stropu. krokwie 16, membrana na kontr łatach płyta 22 i papa. Dach oczywiście wentylowany. Sufity będą podwieszane na jętkach 6x10. pustka między jętkami a krokwiami będzie wynosić od 0 do 60 cm. ogrzewanie nisko temperaturowe ( podłogówka wszędzie ).
Zależy mi na dobrej izolacji bo chcę przejść na kocioł elektryczny.

mój pomysł to:
od dołu. folia paroizolacyjna, między jętki 10cm, na jętki w poprzek 15cm, między krokwie 10cm. całość ISOVER Super-Mata (0,033)

Proszę o opinie (inny układ, może parametr, inne pomysły)

Moim zdaniem lepiej byłoby dać całą izolację na suficie, chyba że na "stryszku" masz jakieś instalację, wtedy tak jak piszesz 10cm w krokwie.

EDIT: Napisz jeszcze, jak ocieplone masz ściany?

Jan P.
06-10-2014, 16:40
Izolacje na krokwiowa jest najlepsza i tylko całkowity ignorant (tak delikatnie się wyrażę) tego nie rozumie. Jan

rafał2011
06-10-2014, 16:42
Izolacje na krokwiowa jest najlepsza i tylko całkowity ignorant (tak delikatnie się wyrażę) tego nie rozumie. Jan

Że jest najlepsza nie znaczy, że trzeba ją pchać tam gdzie nie jest konieczna!

helaq3
06-10-2014, 17:58
Raczej żadnych instalacji tam nie będzie. drugim sposobem jaki brałem pod uwagę było ułożenie wszystkich warstw na sobie co z tego co wiem dało by najlepszy efekt ale wiąże się z problemami przy układaniu tej wełny. Bardziej chodzi mi czy ilość wełny i sposób jej ułożenia jest wystarczający. dostałem wiadomość na priv od Pana z Isover który zalecił mi abym jeżeli będzie to możliwe jeszcze zwiększyć grubość izolacji. styro- papa w moim przypadku nie jest możliwa coś w tym stylu: 283115
tylko o połowę mniejszy

rafał2011
06-10-2014, 18:14
Masz współczynnik U na poziomie 0.096 czyli dom pasywny, więc co tu jeszcze dokładać:confused:

helaq3
06-10-2014, 19:30
dziękuję za konkretną odpowiedź.
ps. ściana porotherm 30P+W i 15 cm grafit 0.31 jaki daje parametr. też pasywny?

rafał2011
06-10-2014, 20:07
Ściany U=0.159[W/(m2·K)] dla III strefy klimatycznej. Nie wiem czy warto dawać 35cm supermaty, już przy 25cm masz U=0,135[W/(m2·K)] według mnie optymalnie jest dać tak aby wyszło maksymalnie ~u=0,120 czyli 30cm wełny λ = 0,035 W/(m·K) .

EDIT: Pieniądze które zaoszczędzisz na wełnie np. dorzucisz do lepszej centrali wentylacyjnej;)

qubic
06-10-2014, 21:37
EDIT: Pieniądze które zaoszczędzisz na wełnie np. dorzucisz do lepszej centrali wentylacyjnej;)

a co ma piernik do wiatraka?

rafał2011
07-10-2014, 10:12
a co ma piernik do wiatraka?

Jeżeli zaoszczędzi pieniądze na wełnie tzn, nie da 35cm. super maty tylko 30cm profit maty to różnicę będzie mógł przeznaczyć np. na lepszą centrale wentylacyjną która przyniesie więcej korzyści niż "przewymiarowanie" ocieplenia w suficie. Ciężko to zrozumieć?

qubic
07-10-2014, 18:34
Jeżeli zaoszczędzi pieniądze na wełnie tzn, nie da 35cm. super maty tylko 30cm profit maty to różnicę będzie mógł przeznaczyć np. na lepszą centrale wentylacyjną która przyniesie więcej korzyści niż "przewymiarowanie" ocieplenia w suficie. Ciężko to zrozumieć?

ale więcej korzyści tzn. jakich? konkretnie? mniej zapłaci za ogrzewanie?

rafał2011
07-10-2014, 20:01
ale więcej korzyści tzn. jakich? konkretnie? mniej zapłaci za ogrzewanie?

Czy zapłaci mniej za ogrzewanie? nie wiem, trzeba to obliczyć. Ja mówię, że ocieplenie w suficie jest "przewymiarowane" optymalnie względem całego budynku wychodzi 30cm profit-maty. Co zrobi helaq3 jest jego sprawą, ja zasugerowałem tylko aby zaoszczędzone pieniądze na wełnie zainwestował w lepszą centralę wentylacyjną. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż ładowanie kasy w izolację, która według ocieplenia w ścianach jest porażająca.

helaq3
09-10-2014, 07:42
Czy zapłaci mniej za ogrzewanie? nie wiem, trzeba to obliczyć. Ja mówię, że ocieplenie w suficie jest "przewymiarowane" optymalnie względem całego budynku wychodzi 30cm profit-maty. Co zrobi helaq3 jest jego sprawą, ja zasugerowałem tylko aby zaoszczędzone pieniądze na wełnie zainwestował w lepszą centralę wentylacyjną. Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż ładowanie kasy w izolację, która według ocieplenia w ścianach jest porażająca.
dziękuję za pomoc. Podpowiedz jak najbardziej trafna, może nie zmieni do mojej instalacji wentylacyjnej ale na pewno gdzieś te pieniądze wykorzystam. Najprawdopodobniej użyję wełny 0.034 lub 0.035. co da mi naprawdę pokaźne oszczędności a i tak nie będzie chyba jakimś zaniedbaniem w kwestii izolacji termicznej mojego dachu jak wynika z waszych (i nie tylko) porad

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Andrzej Wilhelmi
09-10-2014, 18:16
Poprawne zwentylowanie tak płaskiego dachu jest bardzo trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe. Najbardziej sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem jest tak jak napisał Jan zastosowanie izolacji nakrokwiowej. Pozdrawiam.

Maciejewsky
16-10-2014, 10:02
Witam! CZy ktoś może doradzić, mam w planie na wiosnę przyszłego roku izolację płaskiego dachu.. Jak to zrobić i jakich materiałów najlepiej użyć do ocieplenia? Ktoś korzystał o isover?

mickow69
16-10-2014, 16:38
ja nie korzystalem z takiego rozwiazania, ale z checia poslucham co maja do powiedzenia specjalisci w tym temacie :) moze sie czegos naucze

Andrzej Wilhelmi
16-10-2014, 20:31
Jak pokażesz projekt pewnie ktoś doradzi. Pozdrawiam.

ISOVER
19-10-2014, 18:21
Witam! CZy ktoś może doradzić, mam w planie na wiosnę przyszłego roku izolację płaskiego dachu.. Jak to zrobić i jakich materiałów najlepiej użyć do ocieplenia? Ktoś korzystał o isover?

Witam,

w przypadku dachów płaskich niewentylowanych, polecam zestaw "Platynowy Dach" składający się z dwóch warstw wełny mineralnej. Górną warstwę stanowią płyty TAURUS, natomiast dolną TUP. Układ dwuwarstwowy pozwala na wyeliminowanie mostków termicznych na krawiędziach płyt.
http://www.isover.pl/Nasza-oferta/Zestaw-PLATYNOWY-DACH

Chciałbym również polecić obszerne materiały dostępne na stronie marki Isover. Informacje w nich zawarte dokładnie opisują jak prawidłowo należy wykonać izolację dachów płaskich.
http://www.isover.pl/content/download/1608/9504/file/Zeszyt-STROPODACHY-A4_2012.pdf


Pozdrawiam,
Paweł Stefański
____________________
Online Ekspert ISOVER

מרכבה
19-10-2014, 18:25
Wełna i niewentylowany dach to jest wyższa szkoła jazdy. Paroizolacja musi być wręcz artystyczna.

Andrzej Wilhelmi
19-10-2014, 20:08
Jedyny problem to skuteczne wentylowanie takich dachów. Pozdrawiam.