PDA

Zobacz pełną wersję : Połączenie podmurówki



Kuchi
06-10-2014, 20:47
Witam! Jako że jestem nowy na forum witam wszystkich Mam pytanie dotyczące połączenia podmurówki. A dokładnie, na mojej działce sąsiedzi ogrodzili dwie strony a ja chcę się wziąć za ogrodzenie strony tylnej. Z tym że sąsiedzi zastosowali siatkę z podmurówką (taką samą jak ja planuje zastosować) ale na ich słupkach narożnych a dokładnie na betonach w które wchodzi płyta fundamentowa nie ma wypuszczonej szyny (od strony mojej). Sąsiedzi zgadzają się na podpięcie się do ich słupków ale nie wiem jak rozwiązać problem z podmurówką... Trochę namieszałem dla rozjaśnienia zdjęcie.

283146


Nie wiem czy jest sens kombinować czy po prostu postawić obok narożnych słupków sąsiadów swoje słupki?? Z góry dziękuje za pomoc

beatagl
07-10-2014, 20:40
Kup łącznik i przetnij go, część ze wpustem doklej do tamtego łącznika i zalej wszystko betonem. W powietrzu to nie będzie wisiało, musisz zrobić fundamencik po to. Oczywiście przerwa między słupkami będzie mniejsza jeśli zachowasz tą samą odległość słupków ale to nie problem bo możesz obciąć podmurówkę na żądaną długość. Ewentualne drugi słupek postaw dalej o długość dołączonego elementu łącznika w tedy nie będziesz musiał ciąć podmurówki (piszę o opcji która zakłada, że pierwszy słupek jest słupkiem sąsiada)

Kuchi
09-10-2014, 11:53
Dziękuję za odpowiedź. Myślałem o takim rozwiązaniu. W sumie zostaje tylko takie lub postawić słupek obok słupka sąsiada.... Dziękuje i pozdrawiam