PDA

Zobacz pełną wersję : IRMA II - domek Magdzi



Magdzia
06-08-2004, 16:47
Koniec ekshibicjonizmu :)

bodzio_g
07-08-2004, 23:46
Już sie nie moge doczekać :wink:

neptunek
09-08-2004, 08:56
I piekny poniedzialek nastal a gdzie spelnienie obietnicy?? :evil: (chyba ze chodzi o poniedzialek .... a ktory? 8)

Magdzia
09-08-2004, 09:45
I piekny poniedzialek nastal a gdzie spelnienie obietnicy?? :evil: (chyba ze chodzi o poniedzialek .... a ktory? 8)
No w ten, dzisiejszy. Już można zobaczyć, zapraszam :D

neptunek
09-08-2004, 12:03
Juz myslalem ze tu bedzie z 5 stron komentarzy a tu cisza - dziwne, czyzby nikt sie nie chcial wypowiedziec. To ja bede pierwszy - jak to sie mowi - przybylem, zobaczylem, odszedlem ;)

Niezle to wyglada, i jeszcze duzo pracy przed Toba q koncowi, ale powodzenia, wytrwalosci i niekonczacego sie worka z kasa 8)

Magdzia
09-08-2004, 12:14
A czemu miałoby być aż tyle komentarzy? Nie jest to jakiś kontrowersyjny projekt, nie spodziewam się wywołania burzy. zresztą, jak pisali niektórzy, jak sie komuś nie podoba, to lepiej nic nie pisać niż zrobic przykrość właścicielowi, więc pewnie się nikomu nie podoba :cry: A co do realizacji - cóż, już bliżej niż dalej :D

Ew-ka
09-08-2004, 13:52
Ja napewno sie wypowiem na temat domku Magdzi, ale sprawy zawodowe dzis mi nie pozwalają na dłużej i wnikliwiej obejrzeć dzieło :lol: :lol:

George
09-08-2004, 14:43
Nie wiem jak to się stało, że dopiero teraz tutaj zaglądnąłem, ale muszę przyznać, że mimo "usilnych starań" :lol: nie bardzo mam się do czego "przyczepić", bo domek po prostu bardzo mi się podoba :D
i wcale nie piszę tego, aby się podlizać właścicielom.
Jest dokładnie tak jak napisałaś, "Nie jest to jakiś kontrowersyjny projekt", ale czasami proste rzeczy są naprawdę piękne... MOJE NAJSZCZERSZE GRATULACJE !

Magdzia
09-08-2004, 14:56
Dzięki za miłe słowa. Oczywiście domek nie jest jeszcze wykończony, brak listew podłogowych i cokołów wewnątrz, brak oświetlenia wszędzie poza korytarzem, brak koloru na zewnątrz (słupki ogrodzeniowe będą w tym samym kolorze co elewacja), no i najśmieszniej wygląda najwieksza atrakcja salonu - lep na muchy :wink: wiszący na środku. Będzie kominek, a przy ściance między salonem a kuchnią/jadalnią będzie duże - 200l. - akwarium. Kiedyś...

Aleksandryta
09-08-2004, 18:07
Domek baaardzo ładny, choć z wyglądu zewnętrznego wolę Klementynkę :D .
Magdzia a masz wzmocnioną podłoge pod to akwarium, bo gdzieś czytałam.... :roll:

Jezier
09-08-2004, 18:27
A ja z wyglądu zewnętrznego wolę Irmę. Nic dziwnego też wybrałem ten projekt :lol: . Gratuluję Magdziu i Neptunku fajny domek wam wyszedł.

09-08-2004, 21:01
Magdzia domek jest naprawde bardzo ladny. Bardzo mi sie podoba.
Moje gratulacje i zycze szczescia w nowym domku , zeby Wam sie
dobrze mieszkalo.

neptunek
10-08-2004, 08:12
Gratuluję Magdziu i Neptunku fajny domek wam wyszedł.

?? a gdzies Ty widzial moj domek?

magi
10-08-2004, 08:59
Piękny domek, zazdroszczę Wam, ja musiałam porzucić ten projekt. Miłego mieszkania. :P

Magdzia
10-08-2004, 09:11
Domek baaardzo ładny, choć z wyglądu zewnętrznego wolę Klementynkę :D .
Magdzia a masz wzmocnioną podłoge pod to akwarium, bo gdzieś czytałam.... :roll:
Mam, jest tam specjalne zbrojenie, podobnie jak w miejscu, w którym stanie kominek. Aleksandryta - czujna jesteś :P

Magdzia
10-08-2004, 09:36
A ja z wyglądu zewnętrznego wolę Irmę. Nic dziwnego też wybrałem ten projekt :lol: . Gratuluję Magdziu i Neptunku fajny domek wam wyszedł.
Oooo... wypraszam sobie :wink: Prosze tu nic nie insynuować, bo mąż zazdrosny. Neptunek, nie obraź się, ale wolę zostać przy swoim.

neptunek
10-08-2004, 09:53
Oooo... wypraszam sobie :wink: Prosze tu nic nie insynuować, bo mąż zazdrosny. Neptunek, nie obraź się, ale wolę zostać przy swoim.

Nie obrazam sie ;) swoja droga Jezier cos slabo forum czytasz, bo nie raz pisalem gdzie i z kim zyje :D 8)

Magdzia
10-08-2004, 09:56
Oooo... wypraszam sobie :wink: Prosze tu nic nie insynuować, bo mąż zazdrosny. Neptunek, nie obraź się, ale wolę zostać przy swoim.

Nie obrazam sie ;) swoja droga Jezier cos slabo forum czytasz, bo nie raz pisalem gdzie i z kim zyje :D 8)
Z tego co ja pamiętam, to pisałeś - że jesteś bezrobotny i samotny. Biedny Neptunek :cry:

Marbo
10-08-2004, 09:56
Poczytałam, zobaczyłam i szczerze gratuluję efektów.
Niech Wam się szczęśliwie mieszka.

Marbo
10-08-2004, 09:57
Poczytałam, zobaczyłam i szczerze gratuluję efektów.
Niech Wam się szczęśliwie mieszka.

neptunek
10-08-2004, 10:04
Z tego co ja pamiętam, to pisałeś - że jesteś bezrobotny i samotny. Biedny Neptunek :cry:

O chociaz jedna dobra pamiec ... poza tym ostatnim 8) jakos ja nie narzekam na ta "biednosc" cokolwiek to ma znaczyc i w jakiej dziedzinie :D

Magdzia
10-08-2004, 10:44
Z tego co ja pamiętam, to pisałeś - że jesteś bezrobotny i samotny. Biedny Neptunek :cry:

O chociaz jedna dobra pamiec ... poza tym ostatnim 8) jakos ja nie narzekam na ta "biednosc" cokolwiek to ma znaczyc i w jakiej dziedzinie :D
Chyba "biedę", nie "biedność"? :wink: No, z czysto ludzkich względów - jak ktoś jest bezrobotny i w dodatku samotny, to można mu współczuć.

Aleksandryta
10-08-2004, 12:05
Magdzia, o akwarium ja też marzę 8)
A ja neptunkowi zazdroszczę niby bezrobotny, a nie umiera z głodu. Nikt mu nad uchem nie kłapie! Sama radość! Ja mu Nie za zbytnio współczuję. 8)

neptunek
10-08-2004, 12:14
Nikt mu nad uchem nie kłapie!

Swiete slowa - oj swiete 8)

Maxtorka
10-08-2004, 13:12
Gratuluję , domek mi się podoba .
Podziwiam tym bardziej , że , jak pisałaś , dużo w tym Waszej pracy .
Zazdroszczę tego etapu , u mnie mam nadzieję taki stan będzie za miesiąc . A gdzie będzie kominek ??? Myślę że na ścianie oddzielającej kuchnię i jadalnię od salonu a może się mylę .

Pozdrawiam i życzę wielu wspaniałych lat w Waszym miłym gniazdku :)

Maxtorka

Magdzia
10-08-2004, 13:47
Dzięki wszystkim za miłe słowa :)
Kominek będzie w salonie w rogu przy oknie balkonowym - na zdjęciu z fikusem widać (to ta duża roślina :wink: ) - położone są tam płytki i jest rura doprowadzająca powietrze do przyszłego kominka. Komin na razie zaślepiony, więc sie nie rzuca w oczy.

Ew-ka
10-08-2004, 18:57
Magdzia myślałam ,że spokojnie sobie Twoje dzielo pooglądam w domciu ( w pracy b.gorący okres nie mam czasu śledzić Forum) ale niestety w domu mam jakieś stare badziewie i nie mogę otworzyć zdjęć :cry: Z tego co zdążyłam zobaczyć to Irma II też była w moim katalogu zaznaczona( tzn brana pod rozważenia). Podobają mi sie domki parterowe - wszystko na jednym pozionie . Domek jest prosty i funkcjonalny, jednym slowem -ładny. Taras zadaszony- dla mnie to ma ogromne znaczenie- uwielbiam siedzieć wieczorami ze szklanka zimnego piwka( mam taras na działce -ogrodzie). ciekawa jestem,jakie masz kierunki świata ....I jeszcze jedno , jakie masz ogrzewanie ? nie widziałam grzejników......
:oops:
Zrobiliście kawał dobrej roboty-a jak ochloniecie- to do następnej....coby jeden pokój nie stał pusty :wink:

Jezier
10-08-2004, 22:49
?? a gdzies Ty widzial moj domek?
Na zdjęciach

Nie obrazam sie ;) swoja droga Jezier cos slabo forum czytasz, bo nie raz pisalem gdzie i z kim zyje :D 8)
Ano pisałeś dość aby pogratulować ci domu :wink:

Magdzia
11-08-2004, 09:28
:lol: :lol: :lol: Jezier, rozbawiłeś mnie, naprawdę :) Ace Ventura, Psi Detektyw :)
Ale pomyliłeś się... Chociaż, jak sobie poczytałam posty Neptunka, to mamy chyba bliźniak? Neptunek, a Ty gdzie masz domek? Pochwal się, bo mamy chyba to samo :o

Magdzia
11-08-2004, 09:41
ciekawa jestem,jakie masz kierunki świata
chyba przyjemne, bo sypialnia nasza ma okna na północ i na wschód (fajnie sie wstaje, jak słoneczko w okno zagląda), kuchnia i jadalnia są południowe, salon - to duże niepodzielone okno - tak jakoś południowo - zachodnie, taras - zachód. Te strony swiata nie są u mnie tak dokładnie, bo dom troszkę pod kątem stoi do róży wiatrów więc to zawsze jest coś tam-cos tam. Najbardziej cieszę się też z tarasu, bo jest od zachodu i rano i w południe jest tam przyjemny cień, a wieczorkiem - słonko zagląda, ale już takie spokojne, i zachód słońca tez s tarasu oglądam... rozmarzyłam się...


....I jeszcze jedno , jakie masz ogrzewanie ? nie widziałam grzejników......
:oops: bo nie mogłaś ich zobaczyć - mamy podłogówkę w całym domu, w łazience dodatkowo wiszą "drabinki" do suszenia ręczników, też podłączone do podłogówki, ale mają grzałkę, coby je można było włączyć w razie potrzeby poza sezonem grzewczym.


Zrobiliście kawał dobrej roboty-a jak ochloniecie- to do następnej....coby jeden pokój nie stał pusty :wink: Mamy dwa dodatkowe pokoje (w sumie są 3 sypialnie) - na zdjęciach tego nie widać. Będziemy więc mieli co robić ;)

neptunek
11-08-2004, 10:07
jak sobie poczytałam posty Neptunka, to mamy chyba bliźniak?

Blizniaka to miec niemozemy, bo dzieli nas tak na okolo jakies 450 km - ciekawy bylby to blizniak ;)


a Ty gdzie masz domek? Pochwal się, bo mamy chyba to samo :o

Mamy wg tego samego projektu - i Jezierowi chyba cos sie pomieszalo, bo wydaje mu sie iz jak ktos buduje ten sam projekt to ma ten sam dom?

Faktem jest ze mamy duzo zgodnosci w domku - tez z Pezamu, tez PC, tez reku, tez kolektorki, ty masz blache na dachu a ja ukochana dachowke, ty dopiero konczysz budowe a ja juz ja zakonczylem jakis czas temu i jeszcze pare innych o ktorych lepiej glosno nie mowic bo to forum zaraz cie spali na stosie za takie szalenstwa - dlatego ja wole czytac niz tutaj pisac - czasami cos dorzucic ;) jak juz nie wytrzymuje wypisywanych bredni i tajemnych zaklec typu "ja wiem co mowie bo jestem inzynierem" :lol: jeszcze sie z tego smieje :lol: :lol:

Jezier
11-08-2004, 17:55
Blizniaka to miec niemozemy, bo dzieli nas tak na okolo jakies 450 km - ciekawy bylby to blizniak ;)
Naptunku ja mówię o tym domu, który zbudowałeś pod warszawą i o którym wspomniałeś w wątku: Stan surowy - drogo ??

U mnie (to jest wazne !! 50 km od W-wy :() za dom 150 m2 parterowy robocizna od szczerego pola do konstrukcji dachu - 31000 zl, pokrycie dachu (250 m2) blachodachowka + obrobki + rynny - 6000 zl.
:o

Mamy wg tego samego projektu - i Jezierowi chyba cos sie pomieszalo, bo wydaje mu sie iz jak ktos buduje ten sam projekt to ma ten sam dom?
Czasami jednak ma ten sam dom na co wskazuje post z wątku: Archipelad - Irma

Irma 2 - zmiany:
- salon na jednym poziomie,
- jeden kominek w rogu salony,
- jedne drzzwi balkonowe posrodku,
- brak okien w garazu,
- brak okna w lazience prz wejsciu,
- brak lazienki przy wejsciu - bedzie tutaj spizarnia,
- strop teriva 1 - dom lepiej zwiazany,
- jeden komin od kominka, ale to juz fantazja moja ;)
- dach wysuniety o 30 cm wiecej poza obrys budynku bo ladniej wyglada,
- dach lekko podniesiony nad okna o 2 zwykle cegly by nie wchodzil w okna,
- wejscie do lazienki ciemnej nie z sypialni ale z korytarza.

Chyba tyle jak pamietam.
Czy podobieństwa twojego domu Neptunku kończą się tylko na projekcie?

Faktem jest ze mamy duzo zgodnosci w domku - tez z Pezamu, tez PC, tez reku, tez kolektorki, ty masz (magdzie) blache na dachu a ja ukochana dachowke
Masz dachówkę :o . Ja znalazłem taki twój post w wątku: Co byś wybudował/ zainstalował w domu gdybyś miał nieogranic

Jedyne co ja bym zmienil w swoim domku to pokryl dach dachowka, tak jak chcialem ale niestety nie wyszlo :( moze w przyszlosci ... ;)
:o

ty (Magdzia) dopiero konczysz budowe a ja juz ja zakonczylem jakis czas temu
:o
Dla porównania przypomnę co napisałeś Neptunku w wątku pod tytułem: W jak szybkim czasie macie zamiar skonczyc budowe i mieszkac

Stan surowy otwarty -> lipiec-pazdziernik 2003 (ale w tym samym czasie ekipa postawila nie tylko moj domek ale i jeszcze 1,5 innego)
Wykonczenie calosci pod tzw klucz -> marzec-lipiec 2004
Wprowadzka -> sierpien 2004.

Oby sie udalo bo inaczej to oglosze bankructwo ;)

Ew-ka
11-08-2004, 22:37
Jezier prawdziwy "inspektor oko" z Ciebie- :wink:

S.P.
12-08-2004, 14:03
Madziulka, śliczny domeczek ta Irma II. Ja też mam taki :lol: :lol: :lol: .
Widzę, że laliście strop, dlaczego?, bo dach chyba został na 25st.
Ja podniosłam do 30, gmina tak sobie życzyła no i zostawiłam drewniany strop.

AgnesK
13-08-2004, 10:54
Madzia, piękny domek. Gratulacje! Mam kilka pytań: jaką macie dachówkę (sorry, wszystkich ostatnio męczę tym pytaniem :oops: ) oraz jakie drzwi wewnętrzne (tzn firma i model). Już jesteście prawie na finiszu. Kiedy przeprowadzka?

Jezier..jestem pod wrażeniem. :o

neptunek
15-08-2004, 18:12
Czy podobieństwa twojego domu Neptunku kończą się tylko na projekcie?

A czy podobienstwo domu kostki konczy sie na projekcie?? Jak to sie mowi - nie jednemu psu Burek ;)


Masz dachówkę :o . Ja znalazłem taki twój post w wątku: Co byś wybudował/ zainstalował w domu gdybyś miał nieogranic

Jedyne co ja bym zmienil w swoim domku to pokryl dach dachowka, tak jak chcialem ale niestety nie wyszlo :( moze w przyszlosci ... ;)

A w ktorym domu?? bo wyrazasz sie dosc nieprecyzyjnie i juz sie pogubilem :lol:

Magdzia
15-08-2004, 18:27
Madziulka, śliczny domeczek ta Irma II. Ja też mam taki :lol: :lol: :lol: .
Widzę, że laliście strop, dlaczego?, bo dach chyba został na 25st.
Ja podniosłam do 30, gmina tak sobie życzyła no i zostawiłam drewniany strop.
Właściciele IRMY wszystkich krajów łaczcie się :lol:
A strop mamy dlatego, że jest na nim umieszczona cała instalacja reku, hydrofor, poza tym, dla lepszego związania ze sobą ścian domu. A tak naprawdę to dlatego, że kierownik ekipy się uparł i zrobił to właściwie za naszymi plecami.

Magdzia
15-08-2004, 18:34
Madzia, piękny domek. Gratulacje! Mam kilka pytań: jaką macie dachówkę (sorry, wszystkich ostatnio męczę tym pytaniem :oops: )
Hmmm. dachówkę, mówisz.... bardzo to miłe, bo jest to ... BLACHO-dachówka :) Jeśli tego nie zauważyłaś, to brawo dla Finco Stal, bo to właśnie u nas na dachu leży :wink:


oraz jakie drzwi wewnętrzne (tzn firma i model).
Pol-Skone, model - taki jak widać ;) - nie pamiętam nazwy.


Już jesteście prawie na finiszu. Kiedy przeprowadzka?
Już w zasadzie po wszystkim, nawet nie tylko ciałem, ale bardziej duchem jestem tam...

Jezier..jestem pod wrażeniem. :o[/quote]
A ja uważam, że Jezier ma wybujałą fantazję. Zapewniam, że wiem najlepiej, kto się ze mną pobudował i nie jest to Neptunek.

AgnesK
15-08-2004, 20:33
To fakt, blachodachówkę masz suuuper. :D

19-08-2004, 22:22
Magdzia bardzo fajny domek :D Gratuluję wytrwałości, czytałam, jak dużo się napracowaliście. Bardzo podoba mi się ścianka dzieląca kuchnio-jadalnię od salonu. Po zimie będę cię męczyć pytaniami jak się sprawuje ogrzewanie podłogowe w sypialniach ( w salonie już wiem że to bardzo fajna sprawa, ale mam kilka wątpliwości dotyczących tego pomieszczenia). Napisz coś o panelach na podłodze.Dużo szczęścia w nowym domku :D

Jagna
19-08-2004, 22:54
Do tej chwili byłam przekonana, że już pisałam o Twoim domku, ale to chyba było w innym wątku...
Dom jest piękny. Zgrabny i elegancki. Ale łazienka w ciepłych kolorach (mężowska?) bardziej chyba mi się podoba... 8) Gratuluję. Wykonaliście kawał solidnej roboty! :P

Magdzia
23-08-2004, 09:52
Fajnie, że podoba sie Wam domek. Ale na własnej skórze przekonujemy sie o prawdziwości przysłowia, że pierwszy dom buduje się dla wroga... Teraz dopiero, jak już mieszkamy, wychodzą błędy naszych wykonawców, których wcześniej gołym okiem nie było widać... Ale cóż, trzeba z tym żyć. Wszystkim życzę wytrwałości i cierpliwości i patrzcie ludziom na ręce...
Aha, asienka - panele mam firmy Kronopol, klasy AC4, kolor Dąb Autentic. Na razie wszystko z nimi dobrze, żadnych "kotów", o których wszyscy piszą, nie widać...

George
23-08-2004, 10:25
Fajnie, że podoba sie Wam domek. Ale na własnej skórze przekonujemy sie o prawdziwości przysłowia, że pierwszy dom buduje się dla wroga...
... wiesz Magdziu, mam znajomego, który wybudował już swój czwarty dom i wiesz co mi powiedział, kiedy o to właśnie go spytałem? ...że ten czwarty, to sobie dopiero spiep... (sory za wyrażenie) i że jednak ten pierwszy, mimo oczywiście wielu wad, był chyba najlepszy! - tak, że nie jest to chyba tak do końca prawdziwe stwierdzenie :D

S.P.
23-08-2004, 11:30
Zawsze w trakcie budowy albo po zamieszkaniu okazuje się, że można było coś zrobić inaczej. Ja już też zaliczyłam takie lśnienia. Czasami w porę, czasami niestety już za późno. :roll:

Magdzia
23-08-2004, 11:53
Nie, akurat nie o to chodzi, bo to, co MY zaplanowaliśmy, wymyśliliśmy, wreszcie zrobiliśmy - jest w porządku i działa jak powinno, nie przeszkadza a ni nic się z tym nie dzieje. Chodzi tylko o to, co spiep... nam tzw. fachowcy, czyli o różnego rodzaju instalacje, kładzenie płytek, montaż rur itp. Wniosek jest jeden - trzeba wszystkim patrzeć na ręce jak robią, bo jak się człowiek na chwilę odwróci, to robią cuda. A, szkoda gadać :cry:

moli
25-08-2004, 04:54
Magdzia bardzo ladny jest Twoj dom. Piekny duzy salon , kuchnia , jadalnia no i ten zadaszony taras. Mam nadzieje , ze ja tez niedlugo
zaczne budowe tego domku.
[/b]Magdzia i SP piszecie , ze teraz po wybudowaniu Waszych domkow mozna bylo zrobic cos inaczej . Mozecie jako juz doswiadczone
kobiety budujace podpowiedziec co ??? Bede Wam bardzo wdzieczna.
Magdzia jeszcze raz gratuluje pieknej Irmusi.

moli
25-08-2004, 05:00
Troszke byle jak napisalam poprzedni post , chyba z wrazenia , bo to moj
pierwszy raz. Przepraszam Magdzia .

S.P.
26-08-2004, 09:35
Moli, ja zrobiłaby dokładnie tak jak Magdzia z oknami tarasowymi w salonie. Kominek ustawiłabym w rogu a okna zrobiłabym potrójne pośrodku pokoju może lekko do drugiego rogu.
Poza tym może zostać.

S.P.
26-08-2004, 09:45
Tak mniej więcej wygląda rzut mojej Irmy.
http://212.244.189.200/sp/sp_irma.jpg

Magdzia
26-08-2004, 10:09
SP - widzę, że też zmieniłas kształt tarasu :) A co to sie dzieje przy (jak my to nazywamy) drugiej sypiani? Masz takie jakby wcięcie? I całkiem zrezygnowałaś ze ścianki między salonem a kuchnio-jadalnią? Nie boisz się zbytnio dźwięków z kuchni? No i chyba też nie masz okna drugiego w jadalni?
Co ja bym zmieniła? 1. Zainstalowałabym światło w szafie wnękowej
2. przypilnowałabym robotników, żeby okna w kuchni i jadalni były niżej, bo są za wysoko (w projekcie było dobrze) i nie widać drogi, żeby zobaczyć, kto idzie, trzeba wstać.
3. Mam trochę bez sensu zrobione drzwi - otwierają się nie w tę stronę, co powinny (prawe/lewe), ale to już jest nasze nieprzemyślenie, a nie kwestia projektu.
Poza tym nic. Jest nam bardzo wygodnie.
A tak nawiasem mówiąc, to wczoraj się zameldowałam w domku :) Więc juz jestem panią domu pełną gębą :lol:

S.P.
26-08-2004, 13:56
Magdzia, przy naszej sypialni, to ta z dwoma oknami, jest nasza łzienka, a to wcięcie to wnęka na prysznic.

Teska
26-08-2004, 18:40
to ja tez melduje ze juz mieszkamy w Irmusi :lol: :lol: :lol:

moli
26-08-2004, 21:09
Dzieki dziewczyny za odpowiedz. Ja tez mysle o przesunieciu kominka i powiekszeniu okna tarasowego , tak jak to jest u Magdzi , nie chce schodow w salonie i caly czas zastanawiam sie nad sciana miedzy kuchnia a salonem.Wydaje mi sie , ze wejscie do salonu i kuchni przez ta sciane jest strasznie waskie, i mam zamiar powiekszyc lazienke z oknem o 60cm. kosztem tej mniejszej sypialni.
Czy pomieszczenie gospodarcze nie jest troche male.Jeszcze nie wiem jaki piec bedziemy kupowac , ale boje sie , ze jak stanie piec to nie zmiesci sie juz pralka.
Magdzia i Teska wasze Irmy sa piekne. Zdjecia ogladam bez przerwy.
SP a kiedy beda Twojej Irmusi zdjecia? Juz nie moge sie doczekac.

S.P.
27-08-2004, 09:30
Moli, nie za bardzo mam możliwości z tymi zdjęciami ale postaram się. Jeśli chodzi o pom. gosp. to wszystko spokojnie się mieści.
Ja też poszerzyłam łazienkę o 60 cm kosztem pokoju i jest fajnie.

Magdzia
27-08-2004, 09:53
U mnie pomieszczenie gosp. to właściwie tylko tzw. kotłownia, czyli miejsce na urządzenia do grzania domu. Pralkę mam w ciemnej łazience, hydrofor na strychu. W "gospodarczym" na razie trzymam szczotki. A co powiecie na nasz patent - zamiana WC na spiżarnię?

27-08-2004, 16:35
też planuję zbudować taki domek,ale jestem jeszcze na etapie obliczania kosztów i byłbym bardzo wdzięczny, za informację ile tak mniej więcej kosztowało was postawienie IRMY 2 pod klucz?z góry dzięki

Teska
27-08-2004, 16:55
cos koło 300 tys...niestety :-?

Jezier
27-08-2004, 17:05
Moja Irma około 220 tys. sam dom. Działka, ogrodzenie i media kolejne 80 tys.

moli
27-08-2004, 19:03
Magdzia my tez chcemy zrobic z WC spizarnie a z drugiej lazienki tej ciemnej chce zrobic mala lazienke z prysznicem a od strony sypialni chce zrobic mala garderobe.
SP a jakie masz ogrzewanie i piec? Pocieszylas mnie z tym pomieszczeniem gospodarczym.

Magdzia
30-08-2004, 10:02
Mamy już zdjęcia kuchni, zapraszam :D

Maluszek
30-08-2004, 10:43
Magdzia - kuchnia super :D
Kolorki takie jak u mnie tylko u mnie blat jest w kolorze mebli a teraz zastanawiam się czy nie zrobić frontów w takim kolorze jak Twój blat, żeby troszkę rozjaśnić kuchnię.

30-08-2004, 11:09
Oj po prostu brak słów- piękniaście :lol: Kuchnia jest rewelacyjna. Magdziu napisz coś o spiżarce- konkretnie chodzi mi o drzwi -czy one są składane?? Nie moge dobrze uwidzieć na zdjęciu :-?

Magdzia
30-08-2004, 11:35
Dzięki za miłe słowa :) Mnie też się kuchnia podoba, zwłaszcza, że po łązienkach to jedyne urządzone pomieszczenie... Nie wiem, po co mąż dał na stronę wnętrze spiżarni, ale... niezbadane są ścieżki Jego... Tak czy inaczej - drzwi są normalne (nie składane).

moli
30-08-2004, 23:33
Magdzia kuchnia jest super, bardzo ladna i dosc duza. Wydawalo mi sie , ze kuchnia w Irmie jest troche mniejsza , ale ciesze sie , ze jednak tak nie jest. Bardzo ladne szafki i widac , ze dobrze to wszystko sobie zaplanowalas.

S.P.
07-09-2004, 13:35
Ja też z wc zrobiłam spiżarnię. Moli piec mam kondensacyjny vitodens 222 jest rewelacyjny. Daje ciepłą wodę jak dziki mimo iż ma tylko 90-cio litrowy zbiornik. Wczoraj testowałam kąpiel a wanna ma 300 litrów.

Magdzia
07-09-2004, 13:36
Ja też z wc zrobiłam spiżarnię. Moli piec mam kondensacyjny vitodens 222 jest rewelacyjny. Daje ciepłą wodę jak dziki mimo iż ma tylko 90-cio litrowy zbiornik. Wczoraj testowałam kąpiel a wanna ma 300 litrów.
Wanna 300 litrów?????? Toż to prawie basen!

S.P.
07-09-2004, 13:41
Magdzia, kuchnia cacko, okazuje się że mam w takim samym kolorze. Jaki ty masz typ pochłaniacza, bo ja też zrobiłam kuchenke w narożniku i mam kłopot z pochłaniaczem?

S.P.
07-09-2004, 13:42
No basen, ale jaka kąpiel.

S.P.
07-09-2004, 13:44
Sprostowanie, sprawdziłam w katalogu 232 litry. Cyferki mi się pokręciły. :oops: :oops: :oops:

Magdzia
07-09-2004, 14:17
Ja mam pochłaniacz Amiki, nie wiem, jaki typ - zwykły pochłaniacz z filtrem węglowym, takim uniwersalnym do wszystkich. Ten pochłaniacz się chyba Slim nazywa? Taki zwykły, niepodłączony do niczego. Trzeba go wyciągać, żeby zadziałał, i pali sie światełko.
A tę wannę masz w jakich wymiarach? Bo aż nie mogę sobie jej wyobrazić. Nasza ma 180 cm. długości i tyle samo pojemności w litrach. A wydawała mi się wielka...

Magdzia
07-09-2004, 14:18
S.P. - a nie masz jakiegoś zdjątka? Podziel się...

S.P.
07-09-2004, 14:52
Magdzuia ta wanna to oval lux z koła.

Magdzia
07-09-2004, 15:06
Fajniutka... A tak w ogóle, to jeszcze nikt z naszej wanny nie korzystał... Jak to możliwe? W sumie miesiąc mieszkania... Jakoś tak szkoda szamba przepełniać... Dobrze, że jest kabina, to nie chodzimy brudni :wink:

13-10-2004, 05:32
Magdzia gratuluje domku. Widze , ze u Ciebie robi sie coraz ladniej.
Ja rowniez chyba zdecyduje sie na budowe Irmy2. Jeszcze raz gratuluje.Zdjecia sa bardzo ladne.

Magdzia
13-10-2004, 09:02
Dzięki, bardzo mi miło. Polecam ten projekt, jest naprawdę fajny, zgrabny i funkcjonalny. Bardzo dobrze się nam mieszka :)

kroyena
13-10-2004, 09:12
Ciekawe, który wątek Magdzia jako drugi śledzi? :roll:

PS. Podobno na odwyku jeno dwie kroplówki załączyła. 8)

Magdzia
13-10-2004, 09:14
Coż, nawet Esperal można sobie podobno widelcem wyrwać, więc... Nie jest "letko"...

Exon
13-10-2004, 14:25
Dołączam się do pochwał i gratuluję projektu i stylu a przede wszystkim lokalizacji. Przyjemnego mieszkania.

tom soyer
13-10-2004, 14:29
mam pytanie dot kabiny - co to i czy jestescie z tego zadowoleni. My mamy brodzik z Kola wiec pewnie nie wszytskie kabiny pasuja ale moze akurat ...

Magdzia
13-10-2004, 15:21
Hmmm... nie pamietam. Nie jest to Koło, muszę sprawdzić, napiszę jak się dowiem.

kroyena
13-10-2004, 15:46
Do kawiarni nie wpadniesz. Padło na ememsa, że zielony i oczka wyłupiaste od monitora ma. :roll:

Magdzia
13-10-2004, 15:50
Nie, no jak sam kroyena do kawiarni prosi to nie sposób odmówić. Idę.

Magdzia
14-10-2004, 14:10
mam pytanie dot kabiny - co to i czy jestescie z tego zadowoleni. My mamy brodzik z Kola wiec pewnie nie wszytskie kabiny pasuja ale moze akurat ...
Sprawadziłam - jest to firma Aquaform, a ta konkretna kabina to półokrągła Aqua. Ciekawostką jest wieszak na ręcznik do kabiny.

16-10-2004, 07:15
Magdzia a gdzie sa zdjecia waszego domku ? :cry:

Sonika
17-10-2004, 07:18
Chyba usunięte :cry: :cry: :cry:

Magdzia
18-10-2004, 09:01
Usunięte. Niestety, nie mogę usunąć całego wątku, więc została strona w galerii bez zdjęć.

Maluszek
18-10-2004, 09:41
Magdzia - a dlaczego usunęłaś zdjątka?

George
18-10-2004, 09:51
no właśnie: DLACZEGO ??? czy to znaczy, że już nie zobaczymy Twojego domuku? :cry: :cry: :cry:

Magdzia
18-10-2004, 10:21
Nie wiem, jakoś tak nagle poczułam potrzebę prywatności i intymności, jakoś tak bardziej chcę być incognito, nawet wywaliłam swoją gębę z gąb. 8)

kroyena
18-10-2004, 10:41
Ktoś uprzejmy w robocie pozazdrościł. :(

Maluszek
18-10-2004, 10:47
szkoda :( ale mam nadzieję, że nas nie opuszczasz.

Magdzia
18-10-2004, 10:53
Nie, nie o to chodzi (chociaż mamy taki fajny programik, który pokazuje, z jakiej domeny ktoś na naszą stronkę wchodzi i wiemy, że u mojego męża w pracy parę osób rozpoczynało dzień od sprawdzenia, co nowego mamy w domu). Po prostu jakoś tak... Może kompleksy w porównaniu z innymi domami...

Magdzia
18-10-2004, 10:54
szkoda :( ale mam nadzieję, że nas nie opuszczasz.
Maluszku, prawdę mówiąc, to staram się powoli odchodzić od Forum, bo za mocno sie uzależniłam.

Aga J.G
18-10-2004, 12:20
Magdzia nie opuszczaj nas, szkoda że nie zobaczymy już jak się zmienia Twój domek :cry:

UKF
18-10-2004, 14:47
Wszyscy tylko o zdjęciach i o zdjęciach...
A ja powiem, że Wasze relacje z budowy są suuuper!!! I te Twoje, Magdziu, wtrącenia....

Pozdrawiam, Maria

dana15
18-10-2004, 14:59
Magdzia, nie odchodź, mimo, że nie załapałam się na zdjęcia, zawsze mnie podbudowywały wypowiedzi forumowiczów. A z tą prywatnością to masz rację, trochę trzeba zachować dla siebie. Pozdrawiam.

Magdzia
18-10-2004, 15:09
Dzięki, myślałam, że nikt tego nie czyta, że wszyscy tylko zdjęcia oglądają...
Ja myślę, że pokażę niedługo znów domek, jak trochę mi przejdzie robienie wszystkiego "żeby ładnie było na zdjęciu", bo zaczynałam popadać w paranoję. Jeszcze trochę, a zaczęłabym malować trawę na zielono i przyklejać z powrotem do drzew spadające liście. Zresztą, dla mnie każdy nowy nabytek do domu jest wydarzeniem, którym zaraz chciałabym się chwalić całemu światu. Więc wprowadzam samokontrolę żeby zahamować te zapędy.
Ps. Ostatnio kupiliśmy mały komplecik do salonu (stoliczek do kawy i półko-szafkę RTV. Nie mogę sie powstrzymać przed wklejeniem zdjęcia, niech mnie ktoś trzyma... O qrcze, a jak w piątek przywiozą komplet wypoczynkowy, to chyba zniosę jajko...

dana15
18-10-2004, 15:17
Magdzia, jak jednak nie będziesz się mogła pohamować, to wklej ten komplecik. Nie musisz robić zdjęcia panoramicznego. Niech będzie tylko to, co chcesz pokazać. Nic więcej. Prywatność należy się każdemu. Pozdrawiam i trzymam kciuki :)

_bogus_
18-10-2004, 16:06
Magdzia - wiesz, nie trzeba malować trawy na zielono. Po prostu robisz zdjęcie "jak jest", bieżesz dobry program do obróbki zdjęć, i na zdjęciu "malujesz na zielono". Przed kupowaniem aparatu cyfrowego zakupiłem byłem kilka czasopism "fotograficznych". Jak poczytałem, z przykładami, co można zrobić to zapewniam że takie rzeczy jak "przyklejenie z powrotem liści do drzew", to betka :)

A chyba lepiej zrobić to na zdjęciu niż w rzeczywistości - przynajmniej nie zmarźniesz ;)

Pozdrawiam

Magdzia
18-10-2004, 16:12
W sumie niezły pomysł. Znajdę w sieci zdjęcia jakiegoś superwypasionego domu z wodotryskami i podam adres pisząc, że to moje. Nawet nie będę potrzebować programu do doklejania liści. To jest myśl! Dopiero ludziska będą piać z zachwytu! :lol:

Aga J.G
18-10-2004, 16:58
Magdzia jak już nie bedzie mogła wytrzymać to dawaj te nowości z zacowaniem prywatności :)
Ja nie tylko oglądam czytam douczam się czasami cos zgapię i rysuje w głowie sowje wnetrza. :wink: :)

George
26-10-2004, 12:34
Wiesz Magdziu, masz wiele racji w tym co napisałaś... czasami publiczne pokazywanie siebie, czy swojego domu niesie w konsekwencji o wiele więcej zła niż satysfakcji.... ja też usunąłem swoje zdjęcia i już więcej nikomu ich nie pokaże... :(

Magdzia
26-10-2004, 12:53
Wiem, nigdy nie wiadomo, kto te zdjęcia ogląda i do czego może je wykorzystać. Ale rozważam założenie fotoalbumu może na onecie, żeby chociaż zdjęcia pokazać bez ujawniania "danych osobowych".

Agnieszka1
26-10-2004, 12:58
Wiem, nigdy nie wiadomo, kto te zdjęcia ogląda i do czego może je wykorzystać. Ale rozważam założenie fotoalbumu może na onecie, żeby chociaż zdjęcia pokazać bez ujawniania "danych osobowych".


oj tam Magdzia , no wiesz co - wywalilas zdjecia zanim zdazylam ogladnac :cry:

Magdzia
26-10-2004, 12:59
Przecież one były co najmniej miesiąc na tapecie!

Agnieszka1
26-10-2004, 13:06
Przecież one były co najmniej miesiąc na tapecie!

Ale nie zdazylam :cry:
Moze akurat ten miesiac , w ktorym bylam na urlopie ... :wink:

Magdzia
26-10-2004, 13:13
Aga, zerknij na priv. 8)

Agnieszka1
26-10-2004, 14:33
Nie wiem, jakoś tak nagle poczułam potrzebę prywatności i intymności, jakoś tak bardziej chcę być incognito, nawet wywaliłam swoją gębę z gąb. 8)

No nie ! to i geba byla? :cry: wszystko przegapilam :wink:

Magdzia
26-10-2004, 14:34
Kto późno przychodzi, sam sobie szkodzi :wink:
Aga, nic nie straciłaś, zapewniam. :)

Majka
26-10-2004, 16:31
Magdzia, ktoś był "niemiły" :o :(

Magdzia
26-10-2004, 16:32
Magdzia, ktoś był "niemiły" :o :(
Nie, forumowicze złego słowa nie powiedzą. Wszyscy są super :)

Teska
26-10-2004, 18:33
Magdziu



a gdzie Twoja kuchnia???

Magdzia
27-10-2004, 10:02
Nadal na swoim miejscu ;)
A tak poważnie - pewnie się pojawi z cała resztą, ale w inny sposób (jakiś fotoalbum, czy cos...). No i mam już salon 8)

Ew-ka
27-10-2004, 12:21
Magdziu- pokaz salon :lol: :lol: :lol:

Magdzia
27-10-2004, 12:56
Magdziu- pokaz salon :lol: :lol: :lol:
No dobra, pokazuję:
http://foto.onet.pl/upload/14/15/_356371_n.jpg
tu, gdzie stoi "tablica mojżeszowa" czyli lustro tyłem, będzie kominek narożny (kiedyś tam)
http://foto.onet.pl/upload/32/0/_356372_n.jpg
a to rzut od strony kanapy na jadalnie i kuchnię (których nie widać). Pod tą ścianką dzielącą salon od kuchni będzie stało akwarium (kiedyś tam). A obrazki zawisną na ścianach (kiedyś tam)
http://foto.onet.pl/upload/20/48/_356373_n.jpg

27-10-2004, 20:17
Magdzia salonik cudny. Mebelki sliczne.W domku robi sie coraz ladniej.
A jak Ci sie mieszka? Mam nadzieje , ze i ja niedlugo dolacze do grona budujacych Irme. Pozdrawiam.

Sonika
28-10-2004, 05:41
Ale ładnie, dużo przestrzeni - to co lubię. :lol: :lol: :lol:
Śliczne meble- jaka to firma?
Szkoda, że usunęłaś resztę :cry: :cry: :cry:
Może jeszcze zmienisz zdanie?
Pozdrawiam

Sonika
28-10-2004, 05:44
..

Maluszek
28-10-2004, 09:36
Magdzia - piękne firaneczki :D Gdzie kupiłaś? Coraz ładniejsza chatynka się robi :D

Magdzia
28-10-2004, 10:08
Odpowiadam wszystkim:
bonnie - mieszka się super, no, może poza tym, że dużo syfu się wnosi do domu, bo z zewnątrz nie jest wykończone, nie ma chodzniczków i wnosimy na butach dużo błota i piachu. ALe Irma jest rewelacyjna, mieszka sie bardzo wygodnie, wszystko jest "pod ręką", nie trzeba łazić po schodach, układ domu bardzo prosty, ktoś, kto jest pierwszy raz od razu się orientuje, co i gdzie i nikt nie ginie w korytarzach. Jest naprawde fajnie. Buduj szybko i dziel się wrażeniami :)
Sonika - meble Swarzędz. A tej przesztrzenie rzeczywiście sporo, ale po mieszkaniu w klaustrofobicznej kawalerce teraz oddychamy pełną piersią ;)
Maluszku, firaneczki najprostsze jakie znalazłam, kosztowaly ok. 15zl/m kupione w Jaśle.

Ew-ka
28-10-2004, 10:36
Magdzie -slonko- ale u ciebie ładnie :lol: i tyle przestrzeni ......u mnie tyle nie bedzie , koniecznie powies obrazy ,albo je postaw pod ścianą ..... :lol: :lol: :lol:

Magdzia
28-10-2004, 10:43
Magdzie -slonko- ale u ciebie ładnie :lol: i tyle przestrzeni ......u mnie tyle nie bedzie , koniecznie powies obrazy ,albo je postaw pod ścianą ..... :lol: :lol: :lol:
Pod ściana juz stoją przecież :D

Ew-ka
28-10-2004, 12:02
Magdzia - widzę ,że stoja - miałam napisać -zostaw je pod ściana :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Aga J.G
28-10-2004, 14:21
Magdzia fajnie że pokazałaś nam swój salon :lol: :lol: :lol:

Jagna
04-12-2004, 21:28
A ja nie widziałam kuchni :( A szkoda, bo właśnie szukam inspiracji :cry: Ale cóż, szanuję wybór Magdzi. Salon cuuudny. I taki przestronny. Pięknie.
Magdziu a jak się sprawuje pompa ciepła? Pytam, bo ja się ostatnio na to cudo napaliłam!

Magdzia
20-12-2004, 10:11
Pompa działa bardzo dobrze, w domku cieplutko. No i dzieki za dobre słowo :)
Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego, wesołych świąt!

Ireczek
29-12-2004, 19:15
Magdzia gdzie mam szukac zdjec ?nie moge ich znalezc ,jestem jeszcze slaba w obsludze komp.prosze o pomoc.

Magdzia
30-12-2004, 10:46
Magdzia gdzie mam szukac zdjec ?nie moge ich znalezc ,jestem jeszcze slaba w obsludze komp.prosze o pomoc.
Cóż, zdjęcia były jakiś czas, ale postanowiłam je usunąć z pewnych względów. Niedługo chyba jednak pojawi się link do fotoalbumu, to będzie można je zobaczyć.

kasztanka
06-01-2005, 16:19
ja tez czekam niecierpliwie na zdjecia :D

Teska
09-03-2005, 17:14
ja tez:)

Sonika
09-03-2005, 19:32
i ja....

aha26
09-03-2005, 20:01
ludzie!!!!!!!pomozcie,gdzie sa te zdjecia domku Madzi,bo ja ich nie widze :cry:

Sonika
09-03-2005, 20:30
Chodzi własnie o to, że ich nie ma :cry: :cry: :cry:
Dlatego czekamy, aż Magdzia spełni obietnicę i poda link do zdjęć.

aha26
09-03-2005, 20:44
o kurcze,ale ze mnie ......,a ja myslalam,ze u mnie sie cos zepsulo i nic nie widze. :oops: :oops: :oops: :D

kasztanka
09-03-2005, 21:51
o kurcze,ale ze mnie ......,a ja myslalam,ze u mnie sie cos zepsulo i nic nie widze. :oops: :oops: :oops: :D


aha26 a co sie dzieje z Twoja glowa!!!!!!!!!!
ojej czyzby brak wiosny tak na Ciebie dzialal????

nie dziwie sie ze nic nie widzisz :-)

aha26
09-03-2005, 22:31
Wiesz chyba tak,poprostu przy takiej pogodzie zapadam w stan hibernacji i mozg mi wolniej pracuje :D

Marcel2000
21-06-2005, 11:29
i co Magdzia podasz ten link do twoich zdjęć? proszę :wink:

George
21-06-2005, 23:10
No właśnie, Magdziu !!! pokaż nam wreszcie te zdjęcia i nie bądź taka ... :lol:

...ja też po raz kolejny się poddałem, więc i Ty nie daj się długo prosić.