PDA

Zobacz pełną wersję : Płaski dach użytkowy



Tadek70
08-10-2014, 16:01
Witam,
Jestem nowy na forum, dlatego witam wszystkich serdecznie.

Mam kłopot z płaskim dachem. Niewiem z czego go wykonać. Jakiej technologii użyć.

Dom średni,bo partner ma ~160m2. Do tego jedna wieżyczka wysokości piętra i jedna drugiego piętra.
Tak jak na rysunku w załączniku.
Oczywiście jest to odręcznie zrobiony, by zoobrazować problem.

Zakreskowane pola kolorem niebieskim, to dach po którym można chodzić. Dach na parterze i wieżach.
Ma to wszystko jak już wspomniałem około 160m2.

Chciałbym Państwa zapytać jakiej technologii użyć i jak obliczyć koszta takiego dachu.
Dom prywatny.

Kiedyś pracowałem na budowie wieżowca i tam robiliśmy tak:
Belki stalowe co kilka metrów.
Na te belki szła blacha falista.
Na blachę wełna z papą [nie pamiętam jak to się nazywało fachowo]
I na sam koniec sika zgrzewana na łączeniach.
A na innym projekcie na to wszystko szła jeszcze taka cienka plastikowa forma. Wyglądało to jak te duże kartony na jajka :) I na ten plastik szedł torf i kwiatki :).

Proszę i pomoc i pozdrawiam serdecznie.

Andrzej Wilhelmi
09-10-2014, 18:09
Strop powinien być wykonany na mokro a dopiero na nim kolejne warstwy izolacji zależne od tego co ma być na tym dachu np. ogród, żwir czy może deski. Wszystko zależy ile planujesz przeznaczyć na to kasy. Przy profesjonalnym wykonaniu nie są to tanie rozwiązania. Jak będziesz zainteresowany prześlę Ci namiary na profesjonalnego wykonawcę takich dachów. Pozdrawiam.

andziagandzia
22-10-2014, 19:29
ładnie żeś sobie ten dach wymyślił, chyba bez odpowiedniego fachowca się nie obejdzie :cool: pozdrawiam.

elrow23
27-10-2014, 16:04
a wykończenie samej góry czym planowałes? do opcji ogrodowej na pewno fajnie będzie pasować deska elewacyjna. warto zwrócić uwagę na cedral od creatona

Zdun Darek B
27-10-2014, 16:20
Taki dach to cenowe szaleństwo .
Widziałem kilka takich dachów ze "spacerniakiem" ale wszystkie gdzieś przeciekały po pierwszej zimie ..
Najlepszych porad mogą udzielić specjaliści od basenów
Taki rozwiązanie dachu niestety najlepiej sprawdza się w rejonie Sahary

A tak na poważnie podobne rozwiązania stosują firmy od wielkich hal magazynowych ..popytaj u nich .