PDA

Zobacz pełną wersję : Co zrobić ze starą dębową mozaiką ???



burza843
09-10-2014, 11:27
Witam serdecznie,

Mieszkam w domku, którym robiliśmy remont generalny, poza wymianą podłogi. Wnętrza są nowoczesne, niestety stara dębowa mozaika wszystko psuje :(
Z jednej strony szkoda jej wymieniać bo jest solidną drewnianą podłogą, ale strasznie nas drażni, do tego stopnia że nie możemy na nią patrzeć i musimy coś zmienić. Liczę na Państwa pomoc oraz pomysł jak możnaby było ją unowocześnić.


283604283605

z góry dziękuję
Aneta

panmajsterkowicz
09-10-2014, 13:10
O kurcze! Nie cierpie tego parkietu! Moja mama ma taki w "dużym" pokoju i uważa to za szyk mody!? Milion razy bym to wydarł i położył jakieś dobre panele... Ta rada też sie tyczy Ciebie- chyba że masz sentyment- "bo to drewno i szkoda"... Urywkami widzę u Ciebie rzeczywiście ładne wnętrze, a to parkiecisko wszystko psuje( mamy podobny gust).

Inne możliwości?
1. Położyć na to panele - choć pewnie już będzie za wysoko...
2. Zeszlifować lakier i walnąć to w mocny odcień brązu.
3. Pozbyć się sentymentu!

Pozdrawiam:)

burza843
09-10-2014, 14:52
To jest okropne, obrzydliwe, po prostu patrzeć na to nie mogę !!! Jak robiliśmy remont wszyscy mowili żebyśmy nie wymieniali tej podłogi bo szkoda, że taka dobra, więc wycyklinowaliśmy ją i tylko niepotrzebnie wydaliśmy kasę!!!! Teraz jestem zła na siebie że daliśmy się namówić na zostawienie tej podłogi.Bo minęły dwa lata a my znowu kupę kasy musimy wydać :( Dlatego zastanawiałam się jakby to wyglądało gdybyśmy też wybielili tą podłogę, może te mazańce odwróciłyby uwagę tej brzydkiej podłogi...?

panmajsterkowicz
09-10-2014, 16:47
Wybielili - że pomalowali na nowo na biało? Jak tak, to już drugi wydatek w ten parkiet ( a pewnie cyklinowanie kosztowało nie mało) - szlifowanie, malowanie...:rolleyes:

Cóż komuś doradzać, jeśli o gust chodzi - w każdym razie jestem bardzo ciekaw efektu, jeśli jednak zdecydujecie się na kolejną przemianę- bielenie tego.
pozdrawiam

monkey222
09-10-2014, 16:51
lepsze takie drewno na podłodze niz najcudowniejsze panele ..

Teraz już szkoda rwać bo mieszkanie gotowe i zbyt duzo roboty przy demolce podłogi ..Panelami jak przykryjesz to pozmieniaja sie poziomy i bedzie problem z futrynami , drzwiami i płytkami.

Bielenie , barwienie ?? co to da. tu nie chodzi o kolory ale o sam wzór pstrokaty ala 3D który kłuje w oczęta .. jakie tam sa gatunki drewna?? Buk , dąb i orzech czy buk dąb i czereśnia???. jeśli różne mieszanki drewna to przy kolorowaniu może wyjść tzw Kupa :) bo każde drewno różnie się barwi

Parkiet
09-10-2014, 17:25
Proponuję kupić najtańszy gumolit w kolorze stosownym do gustu i przykryć to "naturalne, obrzydliwe" drewno. Oko swe nacieszysz do woli a i kieszeń nie będzie za bardzo "wzruszona". Innymi słowy - sama radość. Pozdrawiam.

Zdun Darek B
09-10-2014, 18:28
Na pewno nie palić tym parkietem / mozaiką w kominku !!
Lakiery i kleje do parkietu paląc się wydzielają bardzo szkodliwe spaliny , dodatkowo mogą uszkodzić komin.

מרכבה
09-10-2014, 18:35
Podłoga jest bardzo ładna IMO ...:bash:

burza843
09-10-2014, 20:25
Co tu robić... sama nie wiem. Najchętniej kupiłabym i wymieniłabym tą podłogę na nową!!! Tylko nie dość że kupa kasy to jeszcze problem z poziomami i drzwiami ;/
lipa totalna

ewka_so
09-10-2014, 20:57
Rany... nowoczesne wnętrza lubią naturalne drewno! ten parkiet można przystosować - wycyklinować, zaolejować na ciemno (najlepiej grafitowo) lub zupełnie na odwrót - wybielić. Można też fantazyjnie pomalowac - ktoś z gustem/architekt poradzi sobie bez problemu.

http://pl.pinterest.com/pin/2392606024394431/
http://pl.pinterest.com/pin/202873158188536791/
http://pl.pinterest.com/pin/270849365063485532/

Poproś jakiegoś speca o opinię. Nie rozumiem, jak można dobrą podłogę chcieć wyrzucić i kupić jakiś marny substytut...
A jeśli już musisz zmieniać, zmień na coś porządnego - deskę naturalną najlepiej bardzo ciemną lub skrajnie jasną (np. baltic wood syrah lub love, barlinka lemon sorbet lub affogato itp. itd.)

מרכבה
09-10-2014, 21:07
Aż sobie zapodałem obrazek, obróciłem i :jawdrop: za**** podłoga
nawet by mi nie przyszło zdzierać i dawać jakieś papindekle z marketu czy panele ...

dorkaS
09-10-2014, 21:10
To, co naprawdę gryzie w oczy to te jasne deski widoczne na dalszym planie i połączenie ich z ciemną mozaiką. Sama mozaika ma fajny, kubiczny wzór całkiem dobrze wpasowujący się w nowoczesne wnętrze, tylko trzeba dostrzec jego potencjał. Jeśli męczy Wasze oczy to pokryjcie go jednolitym kolorem. Ale nie zamieniajcie go na pospolite panele. Chyba, że na siłę chcecie się dopasować do sztampowych wnętrz, które można znaleźć wszędzie.

Ci chyba też swojej nie lubili i załatwili to radykalnie:
http://media-cache-ec0.pinimg.com/originals/55/9b/9b/559b9bdd18914f8cb4694b39c734ed3f.jpg

burza843
09-10-2014, 21:44
Czy ktoś kiedyś wybielał mozaikę, bądź malował na jakiś kolor? boję się że jeszcze gorzej wyjdzie, ale także że za moment wytrze się w najwięcej uczęszczanych miejscach :(

sp**t
10-10-2014, 18:29
Witam
Twoja mozaike mozna wycyklinować, i zrobić koloryzacje w dowolnym odcieniu, mogą to być dwa kolory jednoczesnie, z uwidocznioną strukturą drewna,
można nastepnie polakierować, lub poolejować.
Aby kolor się nie wycierał, nalezy odpowiednio "otworzyć pory drewna", po takim zabiegu kolor jest trwały, intensywny. Pigment tkwi głębiej w strukturze parkietu, jest trudniejszy do wytarcia-przetarcia.

Pozdrawiam
(foto z realizacji: renowacja deski dębowej, olejowanie 2 x kolor, z poprzecznym "szlifem")
283800283801

burza843
10-10-2014, 19:55
Jejku naprawdę myślisz że jest szansa na pozbycie się tej mozaiki poprzez koloryzację...?? a czy np gdybyśmy zdecydowali się na wybielenie nie będzie widać różnych odcieni drewna...? czy to dobrze będzie wyglądało na mozaice?? mój cykliniarz powiedział że absolutnie się tego nie podejmie bo będzie wyglądało tragicznie...;/

sp**t
12-10-2014, 11:06
Można ją również wybielić, jedynie co bedzie widać na twojej podłodze to geometryczne fugi.
Pokaze przykład, gdzie zrobiliśmy renowacje parkietu dębowego "jodełka" (kilku "fachowców" twierdziło zleceniodawcy że bedzie to strasznie wyglądało, i jest to niewykonalne, moga powstać plamy i przebarwienia kolorystyczne, na tak starym parkiecie.)

Nie mieliśmy zadnych problemów, a efekty widać na foto
283920283921283923

burza843
12-10-2014, 17:40
Witam,
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy można prosić o podanie numeru tel, chciałabym skonaktować się z Państwem

dziękuję

katia.katia
06-11-2014, 17:47
Witam,
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czy można prosić o podanie numeru tel, chciałabym skonaktować się z Państwem

dziękuję

Ciekawa jestem co dalej z Twoją podłogą. Tak jak radzili inni drewno jest najlepszym wyborem, albo poprzez zmianę koloru albo wymianę na porządną deskę, może być tak jak radziła Ewka_so coś bardzo ciemnego typu baltic wood syrah lub love albo równie dobry barlinka lemon sorbet lub affogato.

jarekkur
07-11-2014, 20:54
Witam serdecznie,

Mieszkam w domku, którym robiliśmy remont generalny, poza wymianą podłogi. Wnętrza są nowoczesne, niestety stara dębowa mozaika wszystko psuje :(
Z jednej strony szkoda jej wymieniać bo jest solidną drewnianą podłogą, ale strasznie nas drażni, do tego stopnia że nie możemy na nią patrzeć i musimy coś zmienić. Liczę na Państwa pomoc oraz pomysł jak możnaby było ją unowocześnić.



283604283605

z góry dziękuję
Aneta

tą podłogę intensywnie wyługować. Każda warstwa koncentratu nakładana po wyschnięciu i odparowaniu poprzednie. Następnie usunąć padem pył po ługu i nałożyć biały kolorant Bony. Na to Bona naturale. Znikną kontrasty tych plastrów i wrażenie 3D. Powierzchnia stanie się jasna, spłaszczona i sprana, bez połysku.