PDA

Zobacz pełną wersję : podłoga - mozaika dębowa w nowoczesnym wnętrzu co z nią zrobić?



burza843
09-10-2014, 11:37
Witam serdecznie,

Mieszkam w domku, którym robiliśmy remont generalny, poza wymianą podłogi. Wnętrza są nowoczesne, niestety stara dębowa mozaika wszystko psuje
Z jednej strony szkoda jej wymieniać bo jest solidną drewnianą podłogą, ale strasznie nas drażni, do tego stopnia że nie możemy na nią patrzeć i musimy coś zmienić. Liczę na Państwa pomoc oraz pomysł jak możnaby było ją unowocześnić.283608283609

z góry dziękuję
burza

joliska
09-10-2014, 12:42
Pokaż szerokie kadry po remoncie, bo tu trudno cokolwiek dostrzec... Na czym polega nowoczesność wnętrza?

burza843
09-10-2014, 13:28
Mozaikę mamy w 3 pomieszczeniach: w sypialni, w pokoju dziecka oraz na korytarzu. Na korytarz wchodzi się po schodach, dlatego pierwsze wrażenie jest okropne bo wzrok przykuwa właśnie ta podłoga. W salonie mamy duże sosnowe deski, które również zżółkły dlatego tam będziemy rozjaśniać podłogę lakierem wodnym. Nie wiem natomiast co z pozostałymi pomieszczeniami gdzie jest właśnie mozaika:(

joliska
09-10-2014, 18:37
Jeśli zdjęcia pokazują stan po remoncie, to 1) nie jest nowocześnie, lecz klasycznie, 2) mozaika wygląda fantastycznie :)

lukasz69karolina
09-10-2014, 19:36
opcja bez wielkiej demolki - wg mnie tylko położenie na tą podłogę paneli o łagodniejszym wyglądzie...

ta mozaika strasznie razi w oczy i męczy wzrok - przynajmniej mój

burza843
09-10-2014, 20:28
Salon i pokój dziecięcy będzie również zmieniany, nowe kolory ścian, meble, dlatego przy tej okazji chciałabym pozbyć się tej okropnej podłogi... ;/

inga_p
10-10-2014, 07:47
Zgadzam się, kipesko na tym zdjęciu widać.....Ale mozaikowe podłogi są super, moi znajomi taką mają i wcale przez to ich wnętrz nie straciło na nowoczesności. Trzeba po prostu dobrać właściwe meble – to raz, dwa to kolor ścian i po trzecie dodatki. Wszystko da się zrobić, a jak nie masz pomysłu, to zawsze można skorzystać z usług proejektanta wnętrz.

yecath
10-10-2014, 07:51
A jakby wycyklinować mozaikę i zaolejować/zalakierować na jasny kolor? Bylaby jednolita i mniej rzucalaby sie w oczy.

żona m
20-05-2015, 19:49
Mozaikę mamy w 3 pomieszczeniach: w sypialni, w pokoju dziecka oraz na korytarzu. Na korytarz wchodzi się po schodach, dlatego pierwsze wrażenie jest okropne bo wzrok przykuwa właśnie ta podłoga. W salonie mamy duże sosnowe deski, które również zżółkły dlatego tam będziemy rozjaśniać podłogę lakierem wodnym. Nie wiem natomiast co z pozostałymi pomieszczeniami gdzie jest właśnie mozaika:(

ja tam nic nowoczesnego nie widzę. Wręcz patrząc na schody powiedziałabym klasyka +meble z paździerza. Mozaika to najpiękniejsza cześć Waszego domu, Bron Boże nie zastępuj jej papierowymi panelami. Nalezy ja tylko odnowić, wycyklinować i zaolejować na jasno.

99tomcat
20-05-2015, 20:13
Bardzo fajna ta mozajka i nawet nowoczesna w formie- też bym ją tylko odnowił.
Do tego ewentualnie nowoczesne białe listwy przypodłogowe i dawała by radę.

Jak dla mnie okropne w obecnej formie to są te schody i ogólnie ciemne drzwi i meble.

Jak widać gusta sa różne i nie ma co przekonywać na siłę - najprościej połozyć na nią podobające się panele i tyle.

Może ktoś kiedyś je zdejmie i doceni mozajkę pod nimi ;) Broń boże tylko jej nie zrywać.