PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki koszt montażu pompu ciepła?



KolesMaz
09-10-2014, 14:05
Witam,

o pompie ciepła dowiedziałem sie z folderów reklamowych, ale praktycznego zastopsowania nie miałem okazji zobaczyć.
Planuję budowę domku o powierzchni całkowitej ~190m2 i użytkowej 150m2. Dom prostokatny, mocno ocieplony i uszczelniony.
Razem z rekuperacją. I zastanawiam sie nad źródłem ciepła do tego domu. Nie chcę mieć gazu w domu, tylko prąd i wodę.
Działka o powierzhbi 1100m2.

Biorąc pod uwagę, że ogrzewanie będzie podłogowe w całym domu, to z jakim kosztem muszę się liczyć, jeśli będę chciał montować
pompe cieplną?

Jaki model najlepiej wybrać ,żeby było najtaniej? Czy pompę cieplna powietrzną, czy z wymiennikiem gruntowym?

Nie zamierzam brać jednej firmy, tylko po kolei wykonać niezbędne czynności samemu.

Pozdrawiam

M.

plusfoto
09-10-2014, 14:20
Żeby móc choćby w przybliżony sposób Ci odpowiedzieć to musisz co najmniej podać zapotrzebowanie na ciepło twojego domu (tylko nie to z projektu bo ono z reguły ma się nijak do rzeczywistości, czy z internetu za 40 zł bo tym bardziej) - zleć wykonanie porządnego OZC , oraz zakres prac z tym związany. Odwierty, poziomy kolektor a może powietrzną. Liczyć z podłogówką czy bez. Tak można ewentualnie strzelić że powiedzmy od 30 do 100K

JacekBB
20-10-2014, 11:16
Popieram - na początku musi Ci ktoś wyliczyć zapotrzebowanie na ciepło. Potem dopiero można pewnie dobrać pompę jak i kolektor płaski lub pionowy.