PDA

Zobacz pełną wersję : Docieplenie 300 m scian - ile czasu?



tomek_2
06-08-2004, 21:30
Pyt. jak w temacie - ile czasu pi razy drzwi zajmuje w miare sprawnej
4-osobowej ekipie pracujacej 6 dni w tyg. po 10 godzin docieplenie 300 m kw. scian wraz z otynkowaniem tynkiem akrylowym barankiem? 6 okien na parterze, 7 na pietrze. Wysokosc scian szczytowych - 9 m w szczycie. Wysokosc scian frontowej i tylnej 4,5 m. Do tego dochodza drobne prace przygotowawcze. Wiem, ze zalezy to od wielu czynnikow i czasem krocej robi sie 1000 m kw bez wielu obrobek niz 300 m ale z wieloma obrobkami. Czy 3 tygodnie to dlugi czas na taka prace?

jareko
06-08-2004, 21:35
trzy tygodnie? Hmmm.... to juz bryla musi byc bardzo skomplikowana - ale jest to czas dla mnie ostateczny - powinni sie spokojnie wyrobic i bez uszczerbku dla jkosci prac skonczyc to wczesniej - ale tez nie zapominaj ze pogoda plany pokrzyzowac z lekka moze

tomek_2
06-08-2004, 21:39
Zakladam (teoretycznie oczywiscie), ze pogoda bedzie OK. Czyli te 3 tygodnie to juz czas max. wg ciebie? A przecietnie ile zajmuje ocieplenie takiej powierzchni i polozenie tynku (wraz z wszystkimi pracami przygotowawczymi)?

jareko
06-08-2004, 22:02
Moja ekipa (3 ludzi) z klopotem jakim byl sasiad iwestora gdyz byla to polowka blizniaka na zoliborzy w wawie i sasiedzi niezbyt sie lubili ;) (jak to czesto miedzy bliskimi sasiadami ;) ) jak i utrudnnieniami zwiazanymi z rusztowaniem gdyz zabraklo nam doslownie 1,5 metra do szczytu - bylo to raptem 12.5 metra nad wjazdem do garazu. W ciagu 2 tyg (13 dni po srednio 13-14 godzin dziennie - tak, pracowalismy w jedna niedziele od rana do zmierzchu) obskoczyla 215 mkw dosc skomplikowanej bryly wraz z wymiana orynnowania - pogoda byla sprzyjajaca. Wykonczenie tynkiem silikatowym, 11 okien, drzwi garazowe i jedne drzwi wejsciiowe - to ogolna liczba otworow w chalupie i koty przeszkadzajace caly czas w pracy gdyz krecily sie pod nogami :)

tomek_2
06-08-2004, 22:06
Dzieki kolego za twoja informacje. A jak to wygladalo u innych forumowiczow? Zapraszam do podzielenia sie swoimi doswiadczeniami w tym temacie.

tomek_2
09-08-2004, 07:01
Do pytania o docieplenie dolacze jeszcze jedno: ile czasu powinno zajac ekipie gipsiarzy polozenie 200 m kw gladzi na scianach srednio rownych (odchylka do 0,3-0,5 cm) :( Sa to dla mnie b. istotne informacje, bo wydaje mi sie, ze moja ekipa strasznie sie grzebie z robota i ma delikatnie mowiac niezbyt dobra wprawe (co denerwuje obydwie strony - mnie, bo przeciaga sie to b. dlugo no i ich - bo place im oczywiscie od efektow wykonanej pracy a nie od dnia czy godziny). Zastanawiam sie nad zmiana pracownikow ale chcialbym miec punkt odniesienia. Prosze o wasze informacje
pozdr
tomek_2

kret
09-08-2004, 13:53
u mnie 280m2, sporo okien, wykusz i inne "bajerki" - 3 ludzi 10 dni