PDA

Zobacz pełną wersję : Zakończenie robót budowlanych



N297
12-10-2014, 13:36
Witam,

jakiś czas temu rozpoczęliśmy budowę domu. Uzyskaliśmy pozwolenie, rozpoczęliśmy prace budowlane. Tak w okolicy dachu zaczęły pojawiać się problemy z przyłączami, rozliczeniem z bankiem itp. w efekcie wszystko zaczęło się przeciągać w czasie i ostatecznie trzeba było wydłużyć termin realizacji, ale to i tak nie jest bardzo długi czas.

Próbowałam znaleźć informację co MUSI być wykonane aby było to jednoznaczne z zakończeniem budowy i aby móc złożyć zawiadomienie do pinb-u. Rozumiem, że prace zgodnie z projektem, ale czy jest jakieś minimum, które wystarcza?

Na pewno:
wszystkie przyłącza i instalacje, tynki i posadzki, elewacje, ocieplenia dachu, tarasy

Ale czy konieczne jest, np.:
- malowanie
- płytki
- wykończenie kuchni i łazienki (w jakim stopniu)
- ogrodzenie

czyli gdzie kończy się budowa a zaczyna wykańczanie domu? gdzie ew. szukać tych informacji?

Będę bardzo wdzięczna za wskazówki.

Pusia&Kssawery
12-10-2014, 15:32
gdzie kończy się budowa a zaczyna wykańczanie domu? gdzie ew. szukać tych informacji?

Jednym z dokumentów, które składasz wraz z zawiadomieniem do nadzoru budowlanego jest zakończony przez kierownika budowy dziennik budowy.
Myślę więc, że kierownik udzieli takich informacji. On musi napisać oświadczenie o zakończeniu budowy zgodnej z projektem itp.

N297
13-10-2014, 16:13
Jednym z dokumentów, które składasz wraz z zawiadomieniem do nadzoru budowlanego jest zakończony przez kierownika budowy dziennik budowy.
Myślę więc, że kierownik udzieli takich informacji. On musi napisać oświadczenie o zakończeniu budowy zgodnej z projektem itp.

Rozumiem, tylko, że kontakt z kierownikiem jest w chwili obecnej trochę utrudniony, więc bardzo liczę na pomoc tu na forum od osób, które np. mają to za sobą albo są fachowcami, bo nigdzie w necie nie mogę znaleźć takich informacji. Wszystkie są ogólnikowe, a mi potrzeba konkretów.

Bardzo proszę o pomoc.

Omen
16-10-2014, 12:51
Witam,

jakiś czas temu rozpoczęliśmy budowę domu. Uzyskaliśmy pozwolenie, rozpoczęliśmy prace budowlane. Tak w okolicy dachu zaczęły pojawiać się problemy z przyłączami, rozliczeniem z bankiem itp. w efekcie wszystko zaczęło się przeciągać w czasie i ostatecznie trzeba było wydłużyć termin realizacji, ale to i tak nie jest bardzo długi czas.

Próbowałam znaleźć informację co MUSI być wykonane aby było to jednoznaczne z zakończeniem budowy i aby móc złożyć zawiadomienie do pinb-u. Rozumiem, że prace zgodnie z projektem, ale czy jest jakieś minimum, które wystarcza?

Na pewno:
wszystkie przyłącza i instalacje, tynki i posadzki, elewacje, ocieplenia dachu, tarasy

Ale czy konieczne jest, np.:
- malowanie
- płytki
- wykończenie kuchni i łazienki (w jakim stopniu)
- ogrodzenie

czyli gdzie kończy się budowa a zaczyna wykańczanie domu? gdzie ew. szukać tych informacji?

Będę bardzo wdzięczna za wskazówki.

Podbijam Twoje pytanie N297.......
Poza tym interesuje mnie czy do zgłoszenia zakończenia budowy, zamiast docelowych balustrad, mogą być tymczasowe tzw. francuskie , wykonane z desek i przytwierdzone do ściany, uniemożliwiające wejście na taras/balkon?
Pozdrawiam.

Elfir
20-10-2014, 18:12
Ja miałam odbiór domu w stanie deweloperskim (czyli bez białego montazu, bez wykończeń podłogi, bez tarasu, bez balustrady). Jedynie rury, tynki i wylewki.
Ale w Poznaniu NB nie kontroluje odbiorów domków jednorodzinnych

Pusia&Kssawery
26-11-2014, 10:37
Ale w Poznaniu NB nie kontroluje odbiorów domków jednorodzinnych

Kierownik budowy poinformował nas, że "nasz" nadzór budowlany chodzi po wszystkich budowach. No to te 21 dni siedzieliśmy jak na bombie, bo jakoś tak nam się nie chciało wierzyć, że jak przyjdą to obejrzą i pójdą.
Ale nie przyszli :lol2:
Czas minął, zaświadczenie odebrane i po wszystkim.
Nie do uwierzenia, że to ta sama instytucja z którą mieliśmy takie problemy z PnB.

Elfir
26-11-2014, 11:11
PnB wydaje starostwo a nie NB

Pusia&Kssawery
26-11-2014, 11:58
No to już wiem czemu tak lekko poszło :D

Żart oczywiście :yes: