PDA

Zobacz pełną wersję : Remont starego domu- pozostawienie go bez dachu na zimę



wiki100
12-10-2014, 17:40
Cześć,
kompletnie nie znam się na remontach, ani budowie domu, nie znam też fachowego nazewnictwa, dlatego postanowiłam zapytać o radę bardziej doświadczonych.

Mamy dom z cegły, w którym nie mieszkamy. Niestety dach pokryty papą zaczął przeciekać, belki też nie były już w dobrym stanie, dlatego tata postanowił podratować ten dom i zrobić nowy dach, pomagali mu moi dwaj kuzyni.
Zaczął tam pracę, niestety musiał iść na operację. Teraz jest już po, ale nie jest w stanie dokończyć tego dachu w tym roku.
W rezultacie stary dach został zdjęty, zabejcowane belki położone ( te sufitowe) i to by było na tyle. Nie ma jeszcze szkieletu dachu. Niestety dom zostanie taki "otwarty" na zimę.
Moje pytania:
Czy to bardzo szkodzi? Jakie mogą być konsekwencje? Jak ewentualnie zabezpieczyć dom?
Dla mnie- laika, perspektywa lejącego się deszczu i śniegu do środka tej chałupki jest przerażająca.
Szukałam informacji na ten temat w internecie, niestety mowa jest zazwyczaj o nowo budowanych domach.
Liczę na pomoc.

kamilb1987b
13-10-2014, 16:57
do czego służy ten domek?

wiki100
14-10-2014, 19:31
do czego służy ten domek?

Narazie nikt w nim nie mieszka ale moze kiedys...

Konrad Kubicz
19-11-2014, 14:13
1.Należy pamiętać o odpowietrzeniu grzejników.
2. W oszczędności pomoże nam kontrola temperatury.
3. Wietrzyć mieszkanie należy krótko, ale bardzo intensywnie.

I jasne wszystko ; )
http://marketmoney.pl/artykuly/jak-przygotowac-dom-lub-mieszkanie-do-zimy,146,0,1661330.html?rfguidfo