PDA

Zobacz pełną wersję : zwężanie otworu na drzwi



unfamiliar
13-10-2014, 12:26
witam, być może przewijał się ten temat, jeśli nie to proszę o wasze stanowisko. Kilka otworów mam szerszych niż 90 cm, ok 92-93cm. Czy zwężanie otworu na drzwi (np poprzez wstawienie płyty g-k)leży we własnym zakresie czy w zakresie tego, u kogo zostały zakupione? Proszę o poradę jak to z tym jest, bo może monter chce dodatkowo wyciągnąć ode mnie kase i liczy na łatwy zarobek...

Samar
13-10-2014, 12:58
U nas wygląda to tak, że po pomiarze przy podpisywaniu umowy ustalamy z Klientem po czyjej stronie są ewentualne poprawki odchyłek otworów montażowych. Jeżeli pomiaru nie robimy bo np. Klient twierdzi, że przygotuje otwory sam to zaznaczamy w umowie montaż w gotowe otwory i kasujemy za każdą niedoróbkę .

finlandia
13-10-2014, 14:41
Domyslnie montaz nie oznacza przygotowywania otworów. Ta sprawa powinna byc ustalona przy pomiarze i jesli robil to ktos inny niz montazysta, to powinno to byc ustalone.

unfamiliar
14-10-2014, 10:11
dla mnie to jakiś absurd, żeby samemu "przygotowywać" otwory, przyjeżdża monter - powinien wymierzyć i wstawić futryny i drzwi tak, żeby mnie nic nie obchodziło. Okna i drzwi zewnętrzne były wstawiane i nikt nie mówił tu o jakimś zwężaniu.

homecactus
14-10-2014, 10:53
Przyjeżdża firma na obmiar, widzi jaki jest stan i wycenia.
Albo z poprawkami, albo mówi że jak chce pan taniej, to se pan sam zrób poprawki.
Kapitalizm jest, cena i zawartość usługi jest do dogadania pomiędzy klientem a sprzedawcą w trakcie zawierania umowy.

finlandia
14-10-2014, 17:52
Możesz mieć uzasadnione pretensje , ale do osoby z którą była podpisywana umowa. Może i monter miał "polecone" by przygotować otwory (szczerze wątpię) ale to musisz wyjaśnić tam, gdzie były zamawiane drzwi.

Okna zamawia się zwykle pod wymiar otworu. W drzwiach - przy masowej produkcji i niskich cenach obowiązują typowe wymiary i otwory trzeba wcześniej przygotować.
Tak jak napisałem - mówiąc montaż domyślnie uważa się wstawienie drzwi w otwór wg zaleceń producenta.

Nawiasem mówiąc 92-3 cm to nie jest żaden dramat i sprawę można załatwić od ręki przy odrobinie dobrej woli.