PDA

Zobacz pełną wersję : Listwy przysufitowe dekoracyjne, a spoinowanie



gala0011
15-10-2014, 11:25
Mój majster mówi mi, że za listwy przysufitowe (dekoracyjne) oddzielnie płaci się za położenie listwy, a oddzielnie za spoinowanie. Jaka to jest w praktyce? Czy jeżeli cena wg różnych cenników internetowych jest 20 zł/mb to dotyczy ona tylko położenia czy położenia ze spoinowaniem?
Czy malowanie listwy liczy się oddzielnie?

Dziękuję za rzeczową odpowiedź, a nie jak się w stylu "tak jak się dogadasz". Bardziej chodzi mi o to, żebym nie kłócił się jeżeli są określone standardy.

lukasza
15-10-2014, 22:03
Dziękuję za rzeczową odpowiedź, a nie jak się w stylu "tak jak się dogadasz". Bardziej chodzi mi o to, żebym nie kłócił się jeżeli są określone standardy.

Obawiam sie ze będzie trudno o info bo to niszowy rynek. Mało jest specjalistów tylko od tego. A nawet jak sie 1 wypowie to nie znaczy ze nie można inaczej.

Ja stety a niestety dla Ciebie umówienia sie za prace na całość i za ok 16mb listwy montowane jod sufitu (prosta by zasłoniła szyny od zasłon i firan) zapłaciłem 150 zł za montaż i spoinowanie. Materiały moje. Mi zostało pomalowania listwy przed montażem i spoina po montażu.

wotaswf
06-11-2014, 21:52
Jeżeli cennik pokazuje montaż to z kompletnym wykończeniem - może każde ciecie też osobno będzie liczyć?
Malowanie to już jest osobny etap - kasa też.
Polecam jednak żeby zapłacić temu samemu wykonawcy
1. zejdzie z ceną jak dodatkowo zarobi na malowaniu.
2. Malowanie pokazuje dopiero błędy szpachlowania - płac za całość po całej pracy :)

panmajsterkowicz
09-11-2014, 21:35
20zł/ metr - to cena w której powinno być wliczone spoinowanie+malowanie!