PDA

Zobacz pełną wersję : Pompa Ciepła z kotłem jednofunkcyjnym czy piec dwufunkcyjny



Ptak86
17-10-2014, 10:28
Stanałem przed wielkim dylematem jaki jest wybór ogrzewania domu. Dom 100 m2 parterowy , jedna łazienka.
Developer który buduje dom w projekcie zastosował piec gazowy dwufunkcyjny. Po wczytaniu się w temat zaczołem brac pod uwagę podpiecia pompy ciepła powietrze woda z zasobnikiem i podłączenie pieca jednofunkcyjnego ktory bedzie miał zadanie ogrzewac dom jak i w zimnijsze dni kiedy pompa poprzez niska temperature będzie pobierała wiecej energii dogrzewac wode w zasobniku ktora bedzie używana jako woda bierząca.Czy ta opcja z piecem i zastosowaniem popmpy jest leprzą niz piec dwufunkcyjny ? Ile taka inwestycja sie wzraca czy nie lepiej zostac przy opcji developera?? Jak juz isc w zestaw piec jednofunkcyjny i pompa powietrze woda jaka pompe zastosować cena / jakość ??

Jeszcze nadmienie ze dom bedzie dogrzewany kominkiem w salonie ( cieplo oddawne szyba i powierzchnia grzewc kominka)


Pozdrawiam i z góy dziekuje za pomoc w moim ciezkim dylemacie

arczi721
17-10-2014, 12:39
Z powodzeniem wystarczy tylko pompa p-w,gaz ziemny jest nie potrzebny w takim wypadku,szkoda płacić dodatkowo za przyłączę i instalację a przy okazji za komin,który musisz mieć przy gazie.

rosomakx4
17-10-2014, 12:52
pytanie tylko czy deweloper przyłącza nie ma wliczonego w koszt, i i tak to przyłącze będzie
Z doświadczenia nie ładowałbym się w gaz, PC Ci wystarczy i płyta indukcyjna

LUP123
17-10-2014, 15:39
....podpiecia pompy ciepła powietrze woda z zasobnikiem i podłączenie pieca jednofunkcyjnego ktory bedzie miał zadanie ogrzewac dom jak i w zimnijsze dni kiedy pompa poprzez niska temperature będzie pobierała wiecej energii dogrzewac wode w zasobniku ktora bedzie używana jako woda bierząca...

Jeszcze nadmienie ze dom bedzie dogrzewany kominkiem w salonie ( cieplo oddawne szyba i powierzchnia grzewc kominka)

Też idę tą drogą :-)

Ptak86
17-10-2014, 16:34
Gaz już w cenie dlatego przyłącz mam i z gazu na pewno skorzystam i podłącze zamiast indukcji płytę SOLGAZ super sprawa i duża oszczędność chodź swoje kosztuje. Ale wracając do tego schematu kotłowni który chciał bym wprowadzić zamiast pieca gazowego dwu funkcyjnego. Czy ten wydatek na pompę który będzie oscylował w granicach 8 tys zł tak naprawdę opłaci mi się czy nie pozostać przy piecu dwu funkcyjnym. Bo pompa ciepła docelowo będzie podgrzewać wodę bieżącą a w razie potrzeby szybkiego podgrzania zasobnika czy ze względu na temp . powietrza wspomagać ją będzie kocioł centralnego ogrzewania.

Jak jest to warta zachodu ta zmiana to jaką pompę ciepła wybrać względem jakości do ceny :)

arczi721
17-10-2014, 17:50
Bo pompa ciepła docelowo będzie podgrzewać wodę bieżącą a w razie potrzeby szybkiego podgrzania zasobnika czy ze względu na temp . powietrza wspomagać ją będzie kocioł centralnego ogrzewania.

Dziwne myślenie,jak jedno to nie drugie i odwrotnie. Jeśli gaz ziemny do c.o i cwu to nie pompa ciepła,jeśli pompa ciepła do c.o+cwu to nie gaz ziemny.
Za dużo masz kasy,żeby bezsensownie dublować systemy grzewcze ?

Ptak86
17-10-2014, 19:28
arczi chodziło mi o to ze gdy pompa ciepła będzie zuływała wiecej energii do podgrzania wody spowodowane to bedzie niska temperature powietrza kocioł by przejał funkcie podgrzewania wody bierzącej w zasobniku. Centralne ogrzwanie domu tylko z kotła to jakie dublowanie tu systemów grzewczych ?? chodz sie za bardzo nie znam dlatego tutaj pisze to dulowania tutaj nie widze tylko staram sie znalesc zloty srodek oszczednosci

map78
17-10-2014, 21:00
arczi chodziło mi o to ze gdy pompa ciepła będzie zuływała wiecej energii do podgrzania wody spowodowane to bedzie niska temperature powietrza kocioł by przejał funkcie podgrzewania wody bierzącej w zasobniku. Centralne ogrzwanie domu tylko z kotła to jakie dublowanie tu systemów grzewczych ?? chodz sie za bardzo nie znam dlatego tutaj pisze to dulowania tutaj nie widze tylko staram sie znalesc zloty srodek oszczednosci

Jeśli masz zamiar kupić pompę tylko do CWU to sobie to podaruj, bo nigdy się ta inwestycja nie zwróci. Kup kondensat jednofunkcyjny i do tego zasobnik CWU i będzie dobrze i w miarę tanio, albo w ogóle zrezygnuj z gazu i kup normalną pompę PW, którą ogrzejesz i dom i CWU. Mieszanie tych systemów nie ma sensu:no:

Ptak86
18-10-2014, 08:50
Poszperałęm na innym forum też koledzy podobnie radzili dlatego PC idzie w odstawke. Skupiam się nad kotłem z zasobnikiem albo piecem dwu funkcyjnym