PDA

Zobacz pełną wersję : Zadaszenie czy taras nad garażem?



Sielankowicz Dariusz
18-10-2014, 08:59
Witam wszystkich, długo zbierałem się jak to zgrabnie ująć żeby nie zaśmiecać forum, czytałem przeglądałem ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Więc piszę.
Budujemy żoną dom wg. projektu Sielanka II z garażem, z pracowni Horyzont. Dom jest ustawiony północ-południe, garaż od strony północnej.
Mojej żonie zamarzył się taras nad garażem ( w projekcie dach bez stropu) garaż węższy od domu o ok. 2 metry, połączony z domem. W garażu wydzielona kotłownia, czyli mimowolnie część pomieszczenia jest ogrzewana.
W oryginalnym projekcie normalny dach nad garażem, w pierwszej wersji miał być dach bez ściany szczytowej (opór wykonawcy i inspektora/projektanta), więc taras. Dom bardzo mi się podoba bez dachu nad garażem...
Ale taras to jeden wielki kłopot lub wydatek dość spory i też nie wiadomo ile to wytrzyma.
Więc prosiłbym o doradzenie mi co byłoby najrozsądniejsze...
Taras? dość sporo przeczytałem o tarasach, uszczelnianiu izolacji itp.

Czy jednak mimo wszystko dach nad garażem bez ściany szczytowej? Skąd opór wykonawcy i projektanta? Jakie zmiany w konstrukcji dachu?
dodam tylko że dom już zadaszony, strop nad garażem terriva, kotwy do murłaty wmurowane, wszelkie inne informacje dopiszę( teraz nie wiem co jeszcze napisać).

Pozdrawiam
Dariusz

agusia59
18-10-2014, 11:08
Ja niestety nie doradze, ale tez mi przeszła przez mysl taka wizja. Jestem ciekawa jak obecnie dom wyglada. Czy mozna by zobaczyc zdjecie obecnego stanu od strony garazu?

Sielankowicz Dariusz
18-10-2014, 12:06
https://drive.google.com/file/d/0B7D4Ld5XqNclYVdvM2NfMU1sYXc/view?usp=sharing
Zdjęcie całości, mam mało czasu na dokumentowanie budowy ;)

Tomaszs131
18-10-2014, 13:20
Z doswiadczenia wiem iz izolacja tarasu z materialem i robocizna to wydatek 900-1000zl/m2, sporo.
W dodatku producenci materialow izolacyjnych daja 2 lata gwarancji na materialy, wykonawca 5 lat. Troche to pokrecone bo po 2 latach w razie jakiej nieszcelnosci izolacji wykonawca wyprze sie stwierdzeniem iz termin gwarancji na material uplunal.
Na Twoim miejscu zrezygnowalbym z tarasu.

agusia59
18-10-2014, 13:22
Taki taras mam teraz u rodziców w domu. Jest on zadaszony daszkiem prostopadle do kalenicy wsparty na filarach. Strop jak dobrze pamietam ocieplony. Tylko ze inny dom.

pionan
18-10-2014, 16:30
Z doswiadczenia wiem iz izolacja tarasu z materialem i robocizna to wydatek 900-1000zl/m2, sporo.
W dodatku producenci materialow izolacyjnych daja 2 lata gwarancji na materialy, wykonawca 5 lat. Troche to pokrecone bo po 2 latach w razie jakiej nieszcelnosci izolacji wykonawca wyprze sie stwierdzeniem iz termin gwarancji na material uplunal.
Na Twoim miejscu zrezygnowalbym z tarasu.
Bez przesady z tym kosztem izolacji. Sam mam taras nad garażem i z grubsza wygląda to tak:
Na chudziaku folia, na niej 10cm styro eps100, na to folia i wylewka zatarta mechanicznie. Następnie obróbki blacharskie i na to 2x papa termo. 3 lata nic się nie dzieje. Oprócz wylewki, robocizna własna.
Nie myślę, żebym mógł sie zbliżyć do kwoty 9 stówek za metr. Taras kosztowałby mni ponad 20 tys. w sensie samej izolacji.

Teraz zrobiłbym zadaszenie. Kiedyś oszklę wszystko i będzie ogród zimowy z wejściem z sypialni. Tylko w totka muszę wygrać :)

Elfir
20-10-2014, 17:58
kto tam będzie siedział na tym tarasie?