PDA

Zobacz pełną wersję : pustki ALFA 24cm



redrum
07-08-2004, 18:54
Czy ktoś z szanownych forumowiczów budował(dom) z pustaków żużlowobetonowych ALFA 24cm. Z danych które mam te pustaki + stropian 12cm dają współczynnik UC=29.Cena jest bardzo zachęcająca w porównaniu z siprexem stanowią 60% jego ceny tj m2 AlPHA to ok 23zł brutto . Jakie są wady tekiego materiału.
pozdr ol

invx
07-08-2004, 19:12
radioaktywnosc, mala wytrzymalosc, dosyc mala wytrzymalosc (kryche), chlona wode, mala dokladnosc wymiarowa

redrum
08-08-2004, 08:43
czyly raczej NIE?

alpin
08-08-2004, 18:49
zbudowałem z tego garaż :D jedyne z czym się zgodzęz INVX to mała
dokładność wymiarowa pióro+wpust z takiego budowałem , beton komórkowy jest bardziej kruchy właśnie stawiam z BK dom i to moje spostrzeżeni poparte praktyką,
co do radioaktywnośći to było dawno.
ale niedaleko mnie gość (handlarz) zbudował z tych pustaków dom i
z tego co widze ma problemy ze sprzedaniem, :lol:
dlatego teraz postanowił go otynkować (ukryć) te pustaki, :evil:
więć trzeba się głęboko zastanowić żeby póżniej nie załowac :-?

invx
08-08-2004, 19:01
ja bym nie bydowal z tego domu, i odradzam innym.

jareko
08-08-2004, 19:59
Chalupa postawiona z pustakow alfa z dodatkiem styropianu (popiolo-styropiano-beton tak ten material wtedy nazywano) - cos takiego bylo produkowane w polowie lat 80-tych i stoi, i trzyma sie dobrze. Pelne podpiwniczenie, parter, pietro i szczyty poddasza - wszystko z Alfy wymurowane i stoi. Jedno co mozna polecic - ostatnia warstwe przed stropem przykryj ceglami lub zrob wokolo wieniec opuszczany
co do uwag invx
-kruchy? ciekawe spostrzezenie - nie zauwazylem by byl bardziej kruchy od siporka czy maxa - ciekawe skad taka obserwacja?
- radioaktywny? jakos od 14 lat nie swiece i trzymam sie dobrze - tez zastanawiajace skad takie info?
- chlonie wode - po czesci fakt ale nie zabezpieczony siporek czy Ytong chlonie podobnie
- mala dokladnosc wymiarowa - fakt choc to zalezy od producenta - ale niestety wiekszosc z nich faktycznie wymiarow nie trzyma - zwlaszcza wysokosci

Coz ci doradzic - material jak sadze dobryt jak kazdy inny - jesli naprawde atrakcyjny cenowo pozwoli zaoszczedzic kase na inne prace przy budowie - a chalupe jak sadze bedziesz od wewnatrz tynkowal tak ze nikt nie bedzie wiedzial (jesli uprzedzony jest do tego rodzaju materialu) z czego ona stoi, bo z zewnatrz jakwidze styropian i elewacja to wszystko i tak zakryje - wybor nalezy do ciebie

invx
08-08-2004, 20:07
kruchy, o wiele bradziej niz max, z zycia ta obserwacja :)
radioaktywny, nie swiecisz to nie znaczy ze on nie swieci :)

jareko
08-08-2004, 20:21
wiesz - w domu czasem wylaczalem swiatlo i nic w ciemnosciach nie widzialem ;) wiec nie swieci
Swoja droga czesto pojawiaja sie tu opinie w dzisiejszych czasach jakby nie sprawdzone i powtarzane po prostu plotki sprzed lat - jak chocby o radioaktywnosci Alfy
Tez empirycznie sprawdzone i nie moge stwierdzic ze taki material jest bardziej krychy od innych - w rekach sie nie rozpada a juz wmurowany pracuje zupelnie inaczej i dobrze. Jezeli testem na kruchosc jest rzucanie materialem o glebe to co innego - tutaj nie ma Arcoroca - wszystko jest kruche i rozpada sie na czesci - nawet monolit betonowy choc faktycznie on bedzie mniej zniszczony niz np. poroterm ;)

Pascall
08-08-2004, 22:33
inxv nie wiem czy wiesz ale zuzlobeton ma mniejsze promienowanie niz ceramika.

redrum
09-08-2004, 08:42
THX ol za wypowiedzi more more...

jareko
09-08-2004, 08:47
a tyle ci nie wystarczy? ;) redrum

invx
09-08-2004, 18:42
moze i cos w tym mitu jest, ale ja zaufania do pustakow w/w nie mam, jak bardzo chcecie budujcie :)