PDA

Zobacz pełną wersję : Szpachlowanie ścian



asdder
18-10-2014, 13:50
Wtiam. Chciałbym sobie zrobić gładź na ścianach w pokoju z tym, że na ścianach jest kilka warst farb z poprzednich lat i tutaj jest problem. Niedawno remontowałem inny pokój i zrobiłem tak. Zagruntowałem ściany, szpachla start, finish i na to nanoszona farba wałkiem i tutaj był największy problem i nie wiem w czym on tkwi ponieważ podczas malowania odparzało gips od ściany i zostawało na wałku. Jak odparzyło kawałek to na drugi dzień robiło się z tego 1 m2. Tym razem chciałbym tego uniknąć i zrobić to jakoś fachowo bez żadnych problemów, które napotkałem przy poprzednim pokoju. Myślałem, żeby kupić najgrubszy papier ścierny i zedrzeć starą farbę co wy na to ? A może jest jakiś specjalny grunt ?

ZygmuntRolicz
19-10-2014, 20:10
Gładź, która już przetarłeś papierem musisz zagruntować farbą gruntującą.
Oto co sie stało: Woda z farby wtargnęła w gips, który "spuchł".
Możliwe jest również, że nie odczekałeś do całkowitego wyschnięcia warstw.

fighter1983
21-10-2014, 15:15
Panie Online Ekspert - szoruj po platnmy profil do redakcji...

asdder
25-10-2014, 23:03
Hmmmm dziękuję za odpowiedź dzisiaj sprawdzałem jak odchodzi ta farba i nie ma tragedii ; ) Ale mam jeszcze jedno pytanko, mianowicie jedna ściana ucieka mi w pionie o 2cm. Zastanawiam się ja kto wyrównać i nie mam pojęcia. Myślałem nad Tynkiem Gipsowym Dolina Nidy ponoć można go stosować do warstw o grubości 3cm i czy po ręcznym nałożeniu tego tynku na listwach tynkarskich trzeba będzie go później szpachlować gładzią ? I jeszcze jedno czy można go nałożyć na uprzedni tynk cementowo wapienny ?