PDA

Zobacz pełną wersję : Tynk TRAWERTYN ale jaki ?



derk
19-10-2014, 08:02
Witam
Planujemy z żoną trochę pozmieniać w naszym mieszkaniu. Na ściany w przedpokoju oraz na jednej w kuchni chcemy położyc tynk TRAWERTYN.
W chwili obecnej na ścianach jest gładz i pomalowane farbą bekers lateks. Czy możemy położyć bezpośrednio na farbe oczywiście wczesnie gruntując ?
W sumie na chwilę obecną mamy na uwadze tynki:
- Jeger http://www.jeger.pl/advices,8.htm
- magnat
-primacol
Czy mogę zaufać wydajności podanej przez producenta ?

Oczywiście jeśli macie jakieś inne propozycje , rady proszę pisać.

Wodi
03-08-2016, 08:17
Nie mam porównania, bo stosowałem tylko Trawertyn Magnat. Ale jeśli chodzi o tego producenta to możesz mu zaufać, wydajność się zgadza. Mam ścianę komika pokrytą trawertynem, efekt nieziemski. Na początku zastanawiałem się nad płytkami trawertynowymi, ale były dość drogie. Znacznie taniej wyszła struktura dekoracyjna, a efekt taki sam. Magnat świetnie imituje naturalny kamień, fajnie widać wżery, prawdziwy luksus. Jeden mankament to trudna aplikacja, dlatego nająłem fachowca, sam bym nie podołał:)

E-Rzecznik Śnieżka
18-08-2016, 10:47
Szanowni Państwo,

tynk dekoracyjny można położyć na pomalowaną już wcześniej ścianę, lecz trzeba najpierw sprawdzić, czy w żadnym miejscu farba nie odspaja się od podłoża lub nie ma tak zwanych „luźnych fragmentów”. Jeżeli wszystko jest w porządku, należy zastosować dedykowaną pod dany tynk farbę podkładową. Wspomniany wyżej tynk jest dobrym rozwiązaniem – z jego użyciem można wykonywać niestandardowe efekty, co pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego wykończenia. Tynk ten rzeczywiście wymaga od wykonawcy konkretnych umiejętności z zakresu aplikacji podobnych wyrobów. Dlatego najlepiej skorzystać z pomocy fachowca.

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka