PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zamocować pochwyt do słupka stalowego ?



szczukot
19-10-2014, 08:53
Zamówiłem bramę przesuwną. No i w zestawie jest słupek stalowy (kwadratowy profil zamknięty 10 cm) i uchwyt w który wjeżdza brama. JAk ja mam to przykręcić do tego słupka ?? Czy to normalne ? Przecież nawet, jak wywiercę dwa towry w tym słupku, to za nic nie dam rady włożyć do środka nakrętek, aby moć wkręcic w nie śruby trzymające ten pochwyt.

Fantom

Kubencki
19-10-2014, 10:35
Wiercisz otwory w słupku i je gwintujesz, potem tylko przykręcasz, ewentualnie wiercisz na przelot i przykręcasz śrubami zamkowymi.

szczukot
19-10-2014, 15:13
W nagwintowana "blache" nie wierze. W to uderza brama.
Co do srub zamkowych : jak mam wywiercic "kwadratowy" otwor ? Jak te sruby potem w ten otwor wlozyc (od konca slupka do otworu to z 1,5m jest.
Jak to zrobic ?

Fantom

Kubencki
19-10-2014, 18:42
słupek 100x100 ma ściankę zazwyczaj 3mm, spokojnie wystarczy na utrzymanie pochwytu. Jeśli będziesz bramą trzaskał to każde mocowanie prędzej czy później zostanie uszkodzone.

Pod śrube zamkową nie potrzeba kwadratowego otworu, wystarczy najzwyklejszy czyli okrągły ;) Wiercisz na przelot słupek, skąd zatem 1.5m? Kupujesz odpowiednio długie śruby i przekładasz je przez slupek....proste.

Ale oczywiście moge sie nie znać....bramy montuje tylko pare lat :)

CityMatic
19-10-2014, 18:57
Ja przyspawałem i Tobie też to proponuję - przykręcić oczywiście przykręcisz ale, brama będzie uderzała w łeb śruby - jeśli nagwintujesz po ok 2 latach i tak się obrusza, jeśli przewiercisz narazisz słupek również na korozję.
Ja przyspawałem spaw zabezpieczyłem farbą cynkową i kolorem
Pozdrawiam

Kubencki
19-10-2014, 22:10
Od tego żeby brama nie trzaskała w łeb śruby jest koło najazdowe i gumowy odbój. Spaw szybciej skoroduje niż krawędź otworu, którą można ładnie zabezpieczyć masą uszczelniającą lub zwyczajnie farbą.

szczukot
20-10-2014, 07:33
słupek 100x100 ma ściankę zazwyczaj 3mm, spokojnie wystarczy na utrzymanie pochwytu. Jeśli będziesz bramą trzaskał to każde mocowanie prędzej czy później zostanie uszkodzone.

Pod śrube zamkową nie potrzeba kwadratowego otworu, wystarczy najzwyklejszy czyli okrągły ;) Wiercisz na przelot słupek, skąd zatem 1.5m? Kupujesz odpowiednio długie śruby i przekładasz je przez slupek....proste.

Ale oczywiście moge sie nie znać....bramy montuje tylko pare lat :)

Aha - czyli na przelot. Niezbyt to estetyczne moim zdaniem. Lepiej jakby to bylo w srodku slupka. Ale moze faktycznie tak trzeba bedzie zrobic.

Fantom

szczukot
20-10-2014, 07:50
Od tego żeby brama nie trzaskała w łeb śruby jest koło najazdowe i gumowy odbój.

A co do koła najazdowego ....
Dostałem do tego słupka też ten element najazdowy. Ale to to już zupełni nie mam pojęcia jak przymocować. Bo rozumiem, że koło powinno najechac po tym wygięciu w dół ? Czyli śruby są z tyłu a słupek z boku.

285430

Fantom

Kubencki
20-10-2014, 08:37
Od strony widocznej będą tylko płaskie łby śruby zamkowej. Niestety trzeba to przeboleć lub zastosować rozwiązanie z gwintem w słupku. Niestety nie mam pojęcia jak masz zamontowaną bramę i czy najeżdża ona na słupek czy za słupek. Jeśli na słupek to kosz najazdowy montujesz od strony światła wjazdu. Wtedy tymbardziej wystarczy nagwintować otwory i przykręcić kosz do słupka. Jeśli kosz ma być od strony podwórka to musisz go przerobić (wywiercić w nim dwa otwory) i tak przymocować do słupka. Najlepiej śrubami na przelot.

Kółko najazdowe wkładasz do szyny nośnej i przykręcasz. Jest to tym samym zabezpieczenie przed całkowitym wysunięciem bramy podczas otwierania. Powinno wystawać na tyle aby brama nie uderzała w kosz. Dodatkowo w koszu najazdowym stosuje się gumowe odboje żeby nie niszczyć powłok antykorozyjnych.

szczukot
20-10-2014, 09:09
Niestety nie mam pojęcia jak masz zamontowaną bramę i czy najeżdża ona na słupek czy za słupek. Jeśli na słupek to kosz najazdowy montujesz od strony światła wjazdu. Wtedy tymbardziej wystarczy nagwintować otwory i przykręcić kosz do słupka. Jeśli kosz ma być od strony podwórka to musisz go przerobić (wywiercić w nim dwa otwory) i tak przymocować do słupka. Najlepiej śrubami na przelot.

Kółko najazdowe wkładasz do szyny nośnej i przykręcasz. Jest to tym samym zabezpieczenie przed całkowitym wysunięciem bramy podczas otwierania. Powinno wystawać na tyle aby brama nie uderzała w kosz. Dodatkowo w koszu najazdowym stosuje się gumowe odboje żeby nie niszczyć powłok antykorozyjnych.

Brama najezdza za slupek. A ten "kosz" to jak widac nie jest żaden kosz, a tylko blacha na która ta brama ma najechac. A otwory są z tyłu, a do słupka powinno byc przyk©econe z boku. ale nei ma tego jak zrobic. BEz sensu ten zestaw. chyba, że dodac do tego płaskownik, przykręcić go do słupka od tyłu i do tego płaskownika tą blache najazdową.

Fantom

Kubencki
20-10-2014, 09:15
Tą blachę dostałeś od wykonawcy bramy? Niech się postara i dostarczy zwykły kosz najazdowy. Kosz najazdowy nie tylko odciąża konstrukcję bramy w podczas zamknięcia ale też trzyma bramę w przypadku silnego wiatru. Jeśli nie dostarczy, to zrób tak jak piszesz, zastosuj jakiś płaskownik żeby to się trzymało.