PDA

Zobacz pełną wersję : Kable w słupku zalanym betonem



aleksks
20-10-2014, 17:58
Witam,
Miał ktoś doświadczenie w puszczeniu kabla w słupku zalanym betonem?
Chciałbym zainstalować domofon, elektrozaczep itp jednak nie chcę puszczać kabli na widoku, zdarzają się wybitne inteligencje które uwielbiają niszczyć cudzą własność :)
Słupek ma wymiary 3x3cm, wysokość 2.0m od ziemy.
Jakieś pomysły? Szukałem już w googlach ale nie znalazłem żadnych informacji jak wykonać taką operację.
Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wykonania otworu w tym słupku i umieszczeniu w nim wideomofonu? Mam już jeden na oku który by bez problemu się zmieścił ale chciałbym wiedzieć jak wygląda to w praktyce ;)

Dzięki za wszystkie odpowiedzi ! :)

aiki
20-10-2014, 18:36
A beton już wlany czy dopiero będzie?
Bo jeśli już to sporo wiercenia od góry będzie. Albo słupek na pół i potem spawać.

aleksks
20-10-2014, 19:00
Ohoho, słupek już stoi 5 lat, jest od samego początku zalany a całe ogrodzenie jest założone..
Myślałem nad wierceniem od góry do samego dołu i zrobienie otworów na bokach a potem przeciągnięcie kabla na drucie, ale czy znajdę 2 metrowe wiertło? To jest chyba najlepsze pytanie ..

Kubencki
20-10-2014, 19:06
Po co słupki były zalane betonem?

Ja bym się zastanowił czy nie założyc na to kwadratowego profilu iw nim poprowadzić przewody. Profil można zwyczajnie przykręcić do słupka zalanego betonem i po kłopocie. Pewnie, sztywno i funkcjonalnie.

aleksks
20-10-2014, 20:53
Po co po co, nie wiem po co :) Mnie wtedy nie było i z resztą nie interesowałem się zbytnio tym, zapewne chcieli uzyskać lepszą stabilność a w efekcie ten słupek chodzi jak ja po pół litra czystej :)
Hm.. Możesz mi pokazać o jaki profil konkretnie Ci chodzi? Ja nie chce mieć nic widocznego na słupku, ani od zewnętrznej ani od wewnętrznej strony bo tak czy owak zaraz będę miał po wszystkim, cud, że jeszcze te słupki stoją na swoim miejscu :D

Kubencki
21-10-2014, 07:27
Jeśli nie chcesz nic widocznego to mój pomysł odpada.

aleksks
21-10-2014, 08:06
No właśnie widoczne za bardzo kusi, gdyby to jeszcze była inna okolica to okej, ale tutaj wolę mieć wszystko schowane dla świętego spokoju. Niby wieś ale pełna wariatów.

Kubencki
21-10-2014, 08:41
Zawsze możesz zastosować śruby ze zrywanym łbem.

Cały zabieg jest prosty. Na słupek 3x3 zakładasz profil kwadratowy 40mmx40mm o długości słupka.W nim prowadzisz sobie przewody a następnie słupek 30x30 gwintujsz w 4 miejsach i skręcasz profil z tym słupkiem.

aleksks
21-10-2014, 15:42
Szczerze? Nie jest to głupi pomysł ale nie na mój słupek :(
Ten słupek ma haczyk na bramkę i łapę do bramy, gdybym taką operacje wykonał to bramki bym nie zamknął ;/
Chyba najlepiej będzie wymienić słupek..

Kubencki
21-10-2014, 17:06
No to możesz przecież hak i łape (jak to wygląda) przełożyć na profil. Jeśli masz mozliwość wymiany słupka to zawsze bedzie to lepsza opcja.

aleksks
21-10-2014, 19:09
Hak właśnie musiałbym przerabiać, bo przerwa pomiędzy nim a bramką to kilka mm :)
No nic, przemyślę jeszcze wymianę słupka, jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły to proszę o wypowiadanie się w temacie :)

rafal194
22-10-2014, 20:05
Zakładając słupek na słupek będzie miał mało miejsca na kable.Da rade,ale chyba najlepsza opcja jak masz kasę(rożnie to bywa)uciąć słupek i przyspawać nowy.Szybko i bez problemów i cudów.

Żebyś mieszkał blisko to bym ci ten słupek zrobił.

aiki
22-10-2014, 20:11
Kup taki sam profil jak teraz slupek masz.
Utnij istniejący słupek jak najniżej.
W jego miejsce wspawaj nowy słupek.