PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze malowanie ścian



tomekwa
21-10-2014, 08:53
Ściany otynkowane tykiem cementowo-wapiennym, na to gładź gipsowa na sufity płyta G-K i gładź. Chcemy całość na chwilę obecną pomalować na biało. Jaką farbę i jakiej firmy użyć?

Czy Caparol ma dobre farby?
Może Kabe Perfecta?

ZygmuntRolicz
24-10-2014, 20:34
Najlepiej gruntującą. A potem czym chesz i na co cię stać. Ja polecam fluggera na farbę sufitową Flutex 2S. Nie wychodzą pasy*nawet jak okna masz do samego sufitu. Na ściany Flutex Dekso 5 matowa farba szorowalna (odpowiednik ceramicznej z Para).

tomekwa
26-10-2014, 17:30
Dzięki za polecenie mi Fluggera może ktoś jeszcze coś zaproponuje.

M.A.G.
26-10-2014, 19:31
My też jesteśmy na etapie wyboru farby... Też polecano nam flugera. Ale koniec końców chyba stanie na EkoŚnieżce. dlaczego? bo to tylko farba, bo patrząc po znajomych którzy wprowadzili się trzy cztery lata temu już i tak przemalowują cały dom i najważniejsze bo... bo cena nie zabija. Szczerze uważam że farba za 200PLN za 10l to przegięcie. Jeśli więc mam przemalować wszystkie ściany za parę lat to nie położę teraz warstwy za dwie stówy za wiadro żeby potem znów je zamalować. Są farby po 20 PLN za wiadro są za 50PLN, 100, 200 .... Te po dwie dychy to oczywście badziew któego używają komercyjni wykonawcy w urzędach, szkołach itp. Moim zdaniem jak pomaluję snieżką to za pół roku i tak nie będę o tym pamiętał a znajomi jak przyjdą to i tak nie rozróżnią czy mam farbę za 50 czy za 200 zł... Zdroworozsądkowo więc będzie średniak cenowo jakościowy :)

aniqa1982
26-10-2014, 20:03
My najpierw gruntowalismy Śnieżka -farba gruntujaca.Rewelacyjna koszt ok 60 zł za 10l.Mogę z czystym sumieniem polecić.
Farby mamy z Duluxa i wystarczylo pomalować 1raz!!!!

ZygmuntRolicz
26-10-2014, 21:21
No dobra, kupujac tanie farby kupujecie kiepską jakość. Co ze zmywalnoscią czy szorowalnoscią owej Śnieżki? 200zl za 10 litrów to dużo? Ja 9.1 L wiadro jestem w stanie wymalować 90m2 dwukrotnie. Tylko to wiadro kosztuje okolo 350zl. Ale mogę zmyć slady codziennego użytkowania. Cena to zbyt wąskie kryterium wyboru farby.

ZygmuntRolicz
26-10-2014, 21:37
M.A.G piszesz że szkoda kupować lepsze farby bo i tak za 4 lata trzeba bedzie je zamalować. Dwie rzeczy cisną mi się na usta. Tanią farbę trzeba pomalowac ponownie juz max po 2 latach a jak pójdzie kiepsko to przy 3 malowaniu bedziesz musiał skrobac całą farbę i ponownie szpachlowac bo powłoka zacznie ci się łuszczyć. Po drugie idąc twoim tokiem rozumowania lepiej kupowac wszytsko co najtańsze bo i tak się zepsuje albo zniszczy.

tomekwa
27-10-2014, 09:46
Dobrze, że trochę dyskusja rozgorzała. Pojawiają się w różnych marketach promocje na Dulux (5,22 / l) czy Tikurilla (8,99 l) ale ponieważ 1000m to nie jest mała ilość to zastanawiam się nad negocjacją ceny u dostawcy Caparola, tylko czy ta farba BIAŁA jest dobra?
Ceny wyjściowe Caparola:
IndekoPlus (chyba) 309/10l
Samtex 7: 239/10l
ALPINA Matt Latex 111/10l

darkob
28-10-2014, 19:02
Czy farba gruntująca też ma duże znaczenie?Zacząłem od poddasza śnieżką grunt dolewając troche wody i też uważam że jest OK. Z ciekawości kupiłem wiadro beckersa o ok.25zł droższa a nie zauważyłem by była lepsza,może troche bardziej matowa i napewno bardziej gęsta więc dolać trzeba było więcej wody.Czy przed pomalowaniem farbą białą gruntującą gruntowaliście ściany gruntem wodnym na których jest gładź?

Balto
28-10-2014, 19:27
I ręce opadają...
Zanim dodacie czegokolwiek do jakiejkolwiek farby, gruntu, tynku i czego tam jeszcze należy wziąć instrukcję jaką zamieścił producent do ręki i poczytać. Część gruntów to koncentraty w takiej czy innej formie i producent wyraźnie pisze: "do zagruntowania ścian z gładzi : rozcieńczać tyle i tyle, do zagruntowania ścian z tynkiem c/w tyle a tyle". Jeśli pisze o wydajności a nie pisze nic o dodawaniu wody to właśnie z pieśnią na ustach rozwaliliście sobie grunt a pieniądze nań wydane można potraktować jak niebyłe bo te dwie setki wody może potem sprawić że farba będzie się łuszczyć lub nie zachowywać jak powinna.
W razie "niezrozumienia słowa pisanego" jest telefon do działu technicznego i dzwonić tam. Powiedzieć co jest a tam pan ma psi obowiązek powiedzenia co dalej.

darkob
28-10-2014, 19:51
To że farba (ostatnia warstwa) jest gęsta to rozumiem ale że farba zwana gruntującą jest gęsta uważam za głupote.Dla przykładu ;malując gładź rzadką farbą gruntującą nic sie działo a tylko zaczałem malować beckers bez rozcieńczania jej to od razu zauważyłem że tak jakby rozpuszczała gładź i drobinki zostawały na wałku więc zacząłem też ją rozcieńczać i nie było problemu.Gęstą pomalowałem też kawałek ściany która kilka dni wcześniej była pomalowana rzadką i tu już z gładzią nic sie nie działo.

M.A.G.
28-10-2014, 19:54
M.A.G piszesz że szkoda kupować lepsze farby bo i tak za 4 lata trzeba bedzie je zamalować. Dwie rzeczy cisną mi się na usta. Tanią farbę trzeba pomalowac ponownie juz max po 2 latach a jak pójdzie kiepsko to przy 3 malowaniu bedziesz musiał skrobac całą farbę i ponownie szpachlowac bo powłoka zacznie ci się łuszczyć. Po drugie idąc twoim tokiem rozumowania lepiej kupowac wszytsko co najtańsze bo i tak się zepsuje albo zniszczy.

Nie no przecież jak kogoś stac i nie ma inny h wydatków to śmiało :) moim zdaniem trzeba mieć nie równo pod kopułą zeby zapłacić 350 zl za farbe. Ale to moje prywatne zdanie.

tomekwa
29-10-2014, 10:15
moim zdaniem trzeba mieć nie równo pod kopułą zeby zapłacić 350 zl za farbe. Ale to moje prywatne zdanie.
Dlatego szukam jakiejś rozsądnej opcji. Jednakże często przeliczając wydajność te tańsze farby nie wychodzą już tak całkiem tanio.

Balto
29-10-2014, 20:50
Ręce opadły mi dawno...
Zrozumcie (chciałoby się powiedzieć moi kochani) każda farba gruntująca jest przeznaczona zwykle do kilku rodzajów powierzchni (tynk c/w; gipsy, gładzie, betony etc) co oznacza, że producent zwykle przygotywuje skład z flaszki na najbardziej wymagający podkład, a do innych dość dokładnie rozpisuje co zrobić by było dobrze. Każdy ma swoją wersję tego co jest w środku, bywa, że zależy to od typu produktu (zwykły, koncentrat etc) co oznacza, że tak naprawdę każdy zachowuje się inaczej. To, że nie rozpuścił gładzi lub ślicznie wsiąkł w tynk c/w nie oznacza, że nasze "na oko" jest tym co trzeba robić!

ZygmuntRolicz
02-11-2014, 20:47
Przede wszystkim to trzeba mieć kasę. Wydałem niejednokrotnie 5 tys zl na same farby za pomalowanie domu. Jakość wg mnie jest ważniejsza niż zaoszczędzone parę groszy w stosunku do całej inwestycji.
Dlatego szukam jakiejś rozsądnej opcji. Jednakże często przeliczając wydajność te tańsze farby nie wychodzą już tak całkiem tanio.

Balto
03-11-2014, 19:41
ZR: czasami nie przegadasz- dla jednych grunt nie może być gęsty, dla innych najlepsze by był jak najtańszy : ergo kupujesz jak najgęściejsze a potem na nosa dolewasz wody... A nie lepiej kupić jakąś czkawkę z okolic Unigrunt albo podobnego coś i rozrobić z wodą 1 : 1 albo 1:2? Przecież też jest białe i po pomalowaniu "wnika" w ścianę... i tanio i pomazane?

Elficzek83
04-11-2014, 07:56
Witam
Trzy dni temu "fachowcy" pomalowali nam ściany farba lateksową agregatem. Ogólny efekt straszny w każdym zakamarku/kącie farba jest popękana. Ściany są szorstkie i są na nich jakieś drobniutkie ostre grudki. Czy ktoś wie co może być tego przyczyną? Podejrzewamy że za słabo rozcieńczyli farbę, ale szczerze mówiąc nie znam się na tym. Na 500m2 powierzchni zużyli 17 dziesięciolitrowych opakowań farby czyli w sumie 170l. Czy może ktoś podpowiedzieć ile mniej więcej farby się zużywa standardowo przy malowaniu agregatem na taka powierzchnię?

aniqa1982
05-11-2014, 11:15
Ja się tam nie znam ale wydaje mi się to zbyt dużo! A tynki były dobrze zrobione?chodzi mi o te grudki.

Ps. I my farby gruntującej nie rozcieńczalismy :o

ZygmuntRolicz
05-11-2014, 11:27
W narożnikach popekalo bo za duzo farby bylo tam nalane. Ostra powierzchnia to kurz z farby który zastygł w powietrzu i wpadł na mokrą ścianę. Za duże cisnienie na agregacie. Zużycie farby to od do 200- 400ml/m2.

Balto
05-11-2014, 20:04
Matematyka boli. Na 500 m2 w zależności od pomysłu może wahać się od ok 100 litrów (200ml/m2) do 200 l (400ml/m2). Czyli odpowiednio od 0,2 do 0,4 l. W setkach od dwóch do czterech.
Farba może być popękana bo:
- dali jej miejscowo za dużo i / lub za szybko nakłądali drugą warstwę
- był zły grunt (zbyt wolno / zbyt szybko schła)
- to "na ostro" to wina brudnych ścian (nie wyczyścili)?

ZygmuntRolicz
05-11-2014, 21:04
Ze stacjonarnego może pójdzie mi lepiej z wyjasnieniami. Przy "obcinaniu" ścian malując agregatem należy wykonywać 15cm zakłady. Specyfika narożnika i ilość zakładów daje efekt "przelania" farby w tym miejscu.

coulignon
07-11-2014, 18:37
Przeczytałem ten temat i naszło mnie żeby nieco napisać więcej o "mitach farbianych". A o TU (http://chems.pl) . Dział mity i fakty. Szczególnie polecam część o miksturach budowlanych.

StolarzS
08-11-2014, 19:13
No dobra, kupujac tanie farby kupujecie kiepską jakość. Co ze zmywalnoscią czy szorowalnoscią owej Śnieżki? 200zl za 10 litrów to dużo? Ja 9.1 L wiadro jestem w stanie wymalować 90m2 dwukrotnie. Tylko to wiadro kosztuje okolo 350zl. Ale mogę zmyć slady codziennego użytkowania. Cena to zbyt wąskie kryterium wyboru farby.

Temat o farbie na pierwsze malowanie zdaje się... Skoro śnieżka daje radę to po co przepłacać???



P.S. Dulux też da się zmyć, a powiedz ile razy szorowałeś ściany, skoro już nie raz wydałeś 5 tysi na malowanie...?

ZygmuntRolicz
08-11-2014, 20:42
Sporo. Raz żona drylowala wiśnie. Zeszło bez problemu. Mam teraz 3 letniego syna. Myślę że nie muszę mówić co portafi wyrzadzic na ścianach dwulatek i trzylatek. Zmieniliśmy kanapę. Nowa jest niższa od starej a po starej w okolicach wezgłowia po obrysie mebla pojawil się brudny cień. Zeszło bez problemu. Śnieżka i inny marketowy chłam dobry jest dla tych, którzy zbierają punkty lojalnościowe w Leroy czy w casto. Na pewno nie dla wymagającego klienta.

StolarzS
08-11-2014, 20:55
Dlatego wspomniałem Ci o Duluxie. No ale dobra, Można wydać więcej i mieć lepsze samopoczucie, a to jest przecież najważniejsze.

Prawda jest taka że każdą farbę po 3-4 latach trzeba pokryć nową powłoką.

ZygmuntRolicz
09-11-2014, 08:50
Malowalem kiedys duluxem. Farba strasznie smierdziała i trzeba było malować przy otwartym oknie. Ponadto przy dotknięciu ściany dłonią, tydzień po pomalowaniu, pozostał ślad ręki. Dziękuję za taka farbę. Wolę dopłacić pare groszy. 9.1 L pomaluję dwukrotnie 90- 100m2 bez smug i pasów. Ciekawe jakie zużycie wychodzi przy dulxie? Bo cala prawda wychodzi nie przy kasie tylko przy końcu roboty.

coulignon
09-11-2014, 09:06
Nie patrzcie na cenę farby - patrzcie ile kosztuje całość roboty. Kupić tanią farbę oznacza zwykle że pomalowanie 1m2 ściany wyjdzie dość drogo. Ja produkuje farbę na pierwsze malowanie i sprzedaję ją drożej od popularnej farby gruntującej o jakieś 15-20 zł. Wykonawcy którzy się na nią przesiedli nigdy nie podnoszą kwestii ceny . I to nie z jakiejś szczególnej miłości do mnie tylko dlatego że użycie mojej farby oznacza dla nich mniejsze koszty pomimo wyższej ceny za kubełek.

ZygmuntRolicz
09-11-2014, 09:12
Couligulon, szoruj po PP do redakcji jak to kiedyś fighter napisał :D

http://youtu.be/8SRqRfAq78M
Wnioski nasuwają się same. Reklama, reklama, reklama, na któ©ą wciąż dajemy się nabrać.

coulignon
09-11-2014, 09:16
No chyba muszę - na razie mam ogłoszenie ale płatny profil mnie czeka. Co od Adbustera - bardzo gościa lubię ale w tej konfrontacji porównał dwie inne farby - nie mogło wyjśc inaczej.

BCS
09-11-2014, 09:40
Z doświadczeń jakie mam to najrozsądniejsza cena za jakość to grunt śnieżki (fajnie wchłania i dobrze na niego farby kryją), a na wierzch to kto co lubi i jakie ma promocje i rabaty w danej chwili, tylko trzeba pamiętać o przerwach, no i dużo zależy od wilgotności budynku a nie jakości farby- grunt 2-4 tygodnie, druga warstwa na biało i przed wprowadzeniem ostateczne malowanie, a na te tańsze nie ma co się denerwować, że nie kryją, po paru-parunastu dniach jak wszystko wyschnie to wyjdzie kolor.

coulignon
09-11-2014, 10:36
no i dużo zależy od wilgotności budynku a nie jakości farby-

Jakość farby (pod tym określenie kryje się duzo cech farby ) ma kolosalne znacznie. Druga rzecz to jakość narzędzi. Trzecia rzecz to umiejetności i wiedza wykonawcy.
Jeśli którejś z tych rzeczy zabraknie - efekt będzie marny.

Wilgotność budynku jest ważniejsza od jakosci farby?? Że jak wytłumacz bo nie ogarniam .

ZygmuntRolicz
09-11-2014, 12:36
Artur 69 rzęzi jakiej farmazony. 2-4 tygodnie między warstwami? Jeszcze nie słyszałe₩* o producencie zalecającym takie odstępy

fotohobby
09-11-2014, 13:41
ZbigniewRolicz, Ty zalecałeś kiedys wymieszanie gruntu Caparola z farbą silikatową Caparola, aby otrzymac wydajny miks na pierwsze malowanie.
Nadal polecasz ten sposób ?

ZygmuntRolicz
09-11-2014, 15:01
Zygmunt nie Zbigniew. To bylo w czasach kiedy farby gruntujace nie były tak powszechne jak teraz. Teraz kupuję farbę gruntujacą fluggera, maluję fluggerem i mam wszystko w ....systemie ;) i w jednym sklepie.

BCS
09-11-2014, 17:15
Artur 69 rzęzi jakiej farmazony. 2-4 tygodnie między warstwami? Jeszcze nie słyszałe₩* o producencie zalecającym takie odstępy

Na desce napisane było....chyba dlatego powstał wątek bo ludziska nie-dowierzają w to co producenci na reklamówkach piszą. Ja przypominam, że często nawet średniej jakości farby wystarczą jak pod spodem jest ok, często na budowie niedosuszony budynek malowany jest raz za razem farbą i coś nie kryje, kupujemy lepszą-pokryje, ale ta średniej jakości by wystarczyła żeby wcześniejsze warstwy dobrze odparowały-były przygotowane.
Też nie widziałem żeby na instrukcji napisane było o długiej przerwie, ale kiedyś miałem zlecenie -parę tysi m2 tynków z malowaniem, jak to w deweloperce czas i stawka najważniejsze, tynki niby wyschły, różnymi farbami próbowaliśmy je pomalować i tańszymi na 10 razy i drogimi na 2 i na wspak i opak jak to przed odbiorem, coś z tego wyszło, odbiór dewelopera był pozytywny, ale moje zadowolenie z jakości (bieli/krycia farby) marniutkie. Jakież moje zdziwienie było jak po 2-3 miesiącach od odbiorów częściowych uczestniczyłem w odbiorach końcowych -lokatorskich, całkiem inna biel, bez jakichkolwiek przebarwień, aż biło po oczach i czy tańszą czy droższą farbą prawie bez różnicy czas zrobił swoje. Dlatego teraz polecam dłuższe przerwy pomiędzy poszczególnymi warstwami i jakoś to dobrze wychodzi, nie zaszkodzi, chemia zwiąże, woda dobrze odparuje, bez nerwów na jakość farby. Często w rozmowach inwestorzy decydują się na samodzielne malowanie, presja czasu i brak umiejętności zwalane są na jakość farby, te droższe więcej wybaczają, a te ze średniej półki cenowej, trzeba już i umieć i w odpowiednich warunkach malować-wiadomo mniej drogiej wspomagającej chemii to i cena niższa.

Balto
09-11-2014, 19:17
Tańsze czy droższe wychodzi po jakimś czasie. Nie w lecie kiedy słoneczko i ciepło, ale w zimie kiedy już mniej ciekawie. Są różne sposoby sprawienia by budynek z zewnątrz wyglądał świetnie, ale zastanawiam się czy jest to lata i najtańsza farba w komplecie.

modena
11-11-2014, 19:19
Panowie czy grunt Caparol Putzgrunt 610 nadaje się do pomalowania/zagruntowania wewnątrz tynków cementowo wapiennych w garażu ?
Zostało mi wiadro 25 kg białego gruntu:rolleyes: ( szarego też mi zostało ale szary garaż to już byłaby lekka przesada ;))

BCS
11-11-2014, 19:29
nie znam tego gruntu najważniejsze to do czego jest, bo jak zostało z np. elewacji to on ma całkiem inne zadanie,z opisu producenta wynika że może być , co do białego i szarego - kto powiedział że grunt musi być biały, zmieszany biały z szarym to też kolor, ale najważniejsze -grunt to nie farba i łatwo się brudzi, trzeba go pomalować.

coulignon
11-11-2014, 19:30
maluj. Może sie okazać lepszy niż połowa farb z hipermarketu;)

Balto
11-11-2014, 19:30
Zgodnie z instrukcją obsługi - czyli na nośne powierzchnie mineralne - oznacza, że tak....

ZygmuntRolicz
11-11-2014, 20:01
Ale, ale... putzgrunt ma taki piaseczek w sobie. Jest to warstwa szczepna dla tynku. Nie odcina i nie poprawia chłonności podłoża fachowcy za 10pln ;)

BCS
11-11-2014, 20:12
Ale, ale... putzgrunt ma taki piaseczek w sobie. Jest to warstwa szczepna dla tynku. Nie odcina i nie poprawia chłonności podłoża fachowcy za 10pln ;)

jak pisałem, ja go nie znam, ale w opisie producenta dopuszczają nakładanie natryskiem, te grunty z piaskiem raczej do natrysku by nie klasyfikowali.

ps. piasek jak jest, odcedzić-pozostawić na dnie

coulignon
11-11-2014, 20:16
Wewnątrz jako nadająca fakturę warstwa

Gdzieś to mi umknęło wcześniej. Z punktu widzenia chemicznego spełni swoje zadanie. Z punktu widzenia estetyczno - użytkowego , trzeba wymalowac kawałek i ocenić.

fotohobby
11-11-2014, 20:19
To i ja zapytam - mam tynki gipsowe (Knauf Diamant).
Tynki zostały wykonane starannie, jednak bywają miejsca różńiące się trochę fakturą -o ile 95% powierzchni jest niemal lustrzanie gładka, to na reszcie widać efekt "gęsiej skórki". To defekt samego materiału, co potwierdziło mi kilku wykonawców.
Jaka farba gruntująca najlepiej ujednolici fakturę ścian ?
W opisach marketingowuch "chwali"się tym producent gruntu Śnieżki, dotarlem także do jednej opinii inwestora, który potwierdzil to, że sciana po zagruntowaniu dostała jednolitej, nieco chropowatej nawierzchni.
Rozważam grunt Backersa, lub Śnieżkę, albo Magnat.
Chyba, że ktos mnie przekona do innego :)

BCS
11-11-2014, 20:26
..... efekt "gęsiej skórki". .....
Jaka farba
..... Śnieżkę,....
Chyba, że ktos mnie przekona do innego :)

Wałek z długim włosiem na to pomaga, lekko wcześniej przetrącić papierem "skórkę pomarańczy"

coulignon
11-11-2014, 20:28
gwarancji nikt Ci nie da - nie wiadomo jaka jest ta gęsia skórka i jakiego efektu spodziewasz się na koniec. Musisz przemalować kawałek i sam ocenić. Służę nieodpłatną próbką (1 litr) swojej farby.

fotohobby
11-11-2014, 20:34
Widziałem na alledrogo aukcję "farby o nieznanej nazwie" :)
W sumie chciałem kupić najmniejsze opakowanie Śnieżki i Beckersa i zrobić próbę w pomieszczeniach mniej reprezentacyjnych, więc....skrzystam z oferty

EWBUD
11-11-2014, 20:43
Panowie czy grunt Caparol Putzgrunt 610 nadaje się do pomalowania/zagruntowania wewnątrz tynków cementowo wapiennych w garażu ?
Zostało mi wiadro 25 kg białego gruntu:rolleyes: ( szarego też mi zostało ale szary garaż to już byłaby lekka przesada ;))

Smiało maluj.
Będzie dobrze.

EWBUD
11-11-2014, 20:45
Smiało maluj.
Będzie dobrze.

No i jeszcze zapomniałem dodać:
ładnie kryje, więc jak się postarasz to będzie ładnie.
A jak na garaż to nawet zaj.... :)

Ostap
11-11-2014, 21:23
fotohobby - w zeszłym tygodniu tynkarz skończył tynkować moje 1130m2 i nie rozumiem jaka gęsia skórka. Bronił się przed diamanten jak mógł bo trochę już nim nie robił i preferował lekki ale po zrobieniu u mnie odzyskał wiarę w diamant. Takie pytanie jaki był termin produkcji na twoich workach?

coulignon
11-11-2014, 21:26
Widziałem na alledrogo aukcję "farby o nieznanej nazwie" :)


Taka orka na ugorze:-)

Allegro i FM to bardziej moja ciekawość czy da się nieznaną farbę sprzedać indywidualnym inwestorom.Bo dotychczas farbę kupują głównie wykonawcy. I to raczej tacy więksi.

fotohobby
11-11-2014, 21:37
fotohobby - w zeszłym tygodniu tynkarz skończył tynkować moje 1130m2 i nie rozumiem jaka gęsia skórka. Bronił się przed diamanten jak mógł bo trochę już nim nie robił i preferował lekki ale po zrobieniu u mnie odzyskał wiarę w diamant. Takie pytanie jaki był termin produkcji na twoich workach?

Tynki były wykonywane rok temu. Ponoć wtedy trafiały się takie partie. Teraz maja konkurencję z Nidy, to moze się wzieli w garść.

atad7
20-05-2015, 07:34
Nie polecam Caparola !!! Właśnie skończyłam budowę domu i wewnątrz mam pomalowane farbami matowymi firmy Caparol. Po prostu masakra! Bardzo ładnie wyglądają ale w utrzymaniu jest jakiś koszmar. W łazience wiadomo jak dzieci się kąpią? Pełno kropel wody na ścianie !!! Myślałam, że jak wyschną nie będzie śladu , ale niestety pomyliłam się, widać każdy zaciek. Najlepsze jest to, że nie da się tego zlikwidować. Próbowałam na mokro ściereczką wytrzeć, ale niewiele pomogło, zacieki zostały. Natomiast w kuchni jak wiadomo, zawsze gdzieś coś sie dotknie i plama. Również próbowałam to zetrzeć wilgotna szmatką i co wyszło? Jeszcze większa plama!!! Jestem załamana!!! Mieszkam od miesiąca, a jak patrze na kuchnie to płakać mi sie chce !!! Ostrzegam przed farbami matowymi Caparol !!! Anna

KolorowySłoń
20-05-2015, 09:55
Spokojnie Spokojnie. Jaka to była farba? chodzi mi o nazwę. Capasilan? Capacolor? coś z tego? zaraz znajdziemy przyczynę. Może jakieś zdjęcia?

Balto
20-05-2015, 21:17
Przy okazji: nie tylko farba, ale jak wyglądała cała tzw. "przygotówka" bo się może okazać, że znów "fachura" kupił najtańszy grunt jaki znalazł, albo skądś go "zorganizował", w najgorszym razie rozcieńczając 1:1 z wodą..

atad7
25-05-2015, 06:56
Na pewno Caparol. Jak zrobię fotki to je wrzucę.

bratpit77
25-05-2015, 07:07
Ja maluję Caparolem Samtex 3 E.L.F. i powiem Wam , że to bardzo dobra farba - gładzie gruntowane BASFem

fighter1983
25-05-2015, 08:59
Na pewno Caparol. Jak zrobię fotki to je wrzucę.
nazwy farb podaj najlepiej. i uklad warstw

KolorowySłoń
25-05-2015, 09:09
Ja maluję Caparolem Samtex 3 E.L.F. i powiem Wam , że to bardzo dobra farba - gładzie gruntowane BASFem

A nie jest to żadna z topowych farb Caprola. Powiedzmy taka średnia półka, chociaż ostatnio podnieśli jej parametry. Obecnie jest to już druga klasa na szorowanie na mokro, zamiast 3 jak kiedyś. Bądź co bądź maluje się przyjemnie.

Również chętnie dowiem się co to za farby były...

atad7
26-05-2015, 21:55
nazwy farb podaj najlepiej. i uklad warstw

Tak jak obiecałam ;) Fotki w załączeniu. Ładne plamy prawda?


318627318628318629318630318627318628318629318630

KolorowySłoń
27-05-2015, 08:49
To czerwona jest w łazience? Generalnie samtex 3 jest dobrą farbą ale niekoniecznie nadaje się do pomieszczeń typu łazienka. Do łazienek w jasnych kolorach stosuje się indeko-W, przy ciemniejszych samtex 7 bądź latex-samt 10. Samtex 3 jest farbą matową, dlatego przy wycieraniu mogły powstać wybłyszczenia. zwłaszcza przy intensywnych kolorach. To samo tyczy się zacieków. Jaki jest układ warstw?

atad7
29-05-2015, 21:25
To czerwona jest w łazience? Generalnie samtex 3 jest dobrą farbą ale niekoniecznie nadaje się do pomieszczeń typu łazienka. Do łazienek w jasnych kolorach stosuje się indeko-W, przy ciemniejszych samtex 7 bądź latex-samt 10. Samtex 3 jest farbą matową, dlatego przy wycieraniu mogły powstać wybłyszczenia. zwłaszcza przy intensywnych kolorach. To samo tyczy się zacieków. Jaki jest układ warstw?

Tak. to łazienka ale dlaczego są też plamy na jasnej? To kuchnia. Co to pytania o układ warstw to nie bardzo wiem o co chodzi. Firma budowała dom pod klucz i to oni są fachowcami a nie ja. I teraz co? Mam się męczyć z takimi zaciskami albo plamami które się nie wycierają tylko powiększają? Przecież się zapłacze patrząc na to wszystko. Mieszkam od miesiąca a już taki horror! Co mogłabym z tym zrobić? Anna

KolorowySłoń
30-05-2015, 07:42
mówiąc o układzie warstw mam na myśli to co jest pod tym samtexem. to czy był grunt i farba podkładowa oraz czy było malowane na tynku CW czy na gładzi. Najlepsze rozwiązanie w łazience to przemalować latexem samt 10 - farba satynowa. 1 klasa na szorowanie. Plama w kuchni wygląda hmm dziwnie. Tam bym pomalował podkładową i raz nawierzchniową, przy założeniu, że podłoże było gruntowane. Skoro to kuchnnia to tez coś w 1 klasie na szorowanie, ewentualnie Capasilan. Ale tak jak mówiłem najpierw układ warstw.

jimhaumman
07-06-2015, 07:43
Panowie potrzebuje rady jak i czym malować gdy używam farby Magnat Ceramic.
Pomalowałem kilka ścian w pokoju i efekt jest daleki od zamierzonego.
Ściany które maluje są wykonane z:
-płyta k-g
-gładź bezpyłowa multi-finish (lekko przeszlifowana papierem 150 przed pierwszym malowaniem i odpylona)
-farba gruntującą Froste
319690319691
Do tej pory użyłem wałka Dynamic Poly-Pro 240mm (15mm długość włosia) oraz wałka sznurowego 180mm (6 mm).
Technika malowania:
Najpierw maluje wszystkie krawędzie ścian pędzlem później nanoszę farbę wałkiem góra-dół,prawo-lewo,gdy jest już rozprowadzona,przejeżdżam ją wałkiem kierunkiem góra-dół prawie nie dociskając,i przechodzę do nakładania farby na wałek.
Nakładanie robię w jednym ciągu(staram się to robić szybko bez żadnych przerw gdy maluję ścianę)

Problemy:
-widać linię gdzie malowałem pędzlem
-widać pasy od nakładania farby wałkiem (wałek 180mm)
-ściana jest niejednolita, nie ma powierzchni lustra ,w niektórych miejscach jest bardziej matowa ( wałek 240mm)

dzięki za pomoc

מרכבה
07-06-2015, 09:36
Pono śnieżka jest statynowoa chce być jak lustro.
https://www.youtube.com/watch?v=8SRqRfAq78M

Może chłonność podłożna jest nie ten tego ?

zeusrulez
07-06-2015, 10:28
Problemy:
-widać linię gdzie malowałem pędzlem
-widać pasy od nakładania farby wałkiem (wałek 180mm)
-ściana jest niejednolita, nie ma powierzchni lustra ,w niektórych miejscach jest bardziej matowa ( wałek 240mm)

dzięki za pomoc

Zawsze będzie widać fakture pędzla, nie jesteś profesjonalnym malarzem aby to przeskoczyć.
Możesz to ominąć, że jeśli pomalujesz pędzlem, przejeżdżasz po świeżej warstwie wałkiem.
Wałek 180 wyrzuć, już lepiej prezentuje się ten pierwszy, choć chciałbym go mieć w dłoni.
Reszta to wróżenie z fusów. Generalnie technikę masz ok. Powierzchnię lustra to ona będzie miała tylko przy malowaniu agregatem.
Przypuszczam, ale pewny nie jestem, że za mało farby na za dużą powierzchnię, jakby to napisać: za bardzo "rozmasowałeś" farbę.

Pozdrawiam

ZygmuntRolicz
07-06-2015, 11:07
Siema, nie piszesz o tym ale domyślam się że obcinasz małym wałkiem całe pomieszczenie na raz ? Czy tylko jedną ścianę a potem ją malujesz wałkiem?
Generalnie aby uniknąć przejść obcina się jedną ścianę i zaraz maluje ją dużym wałkiem. Tak farba nie podeschnie na "obcince" i wyschnie jako jedna "tafla". Nakładanie farby też nie do końca rozumiem. Prawo-lewo? Malujemy tak, że aplikujemy góra-dół techniką na "kopertę" a potem podsuszamy wałek na sąsiedniej ścianie i z wymalowanej wcześniej powierzchni "ściągamy" nadmiar farby i ujednolicamy strukturę ale uwaga, wałek prowadzimy tylko w jednym kierunku. Zapobiega to powstawaniu pasów tak jak u ciebie na foto. Chociaż, dodam z własnego doświadczenia z farbami za 100-150zł wiadro 10L nic nie zrobisz choćbyś był Picasso

jimhaumman
07-06-2015, 11:43
To zdjęcie które zamieściłem na górze to ściana przed malowaniem,później po pomalowaniu farbą gruntującą białą czyli podkładem-to jest tylko jedna warsta.
Zdjęć z malowaniem magnatem nie wrzuciłem.
Gdy maluje fabą Magnat Ceramic obcinam ścianę którą maluję nie są one duże,a później od razu przystępuje do malowania.
Takie wiadro 10L Mangnatu kosztuje około 280 zł,no ale jest to ciągle mało w porównaniu do Flugger Desko 5,gdzie 3L farby kosztuje 150zł jasne kolory i 190zł ciemne.
Mój opis góra-dół i prawo-lewo to mój opis techniki na kopertę.
Pogoda też nie pomaga bo jest ciepło,temp. na poddaszu to na pewno około 25 stopni C.
Tego wałka używałem do malowania (240mm)
http://allegro.pl/profesjonalny-walek-malarski-dynam-poly-pro-i5387487752.html ale na nosi on za dużo farby którą muszę później rozprowadzić.
Myślałem żeby zakupić taki,który ma krótszy włosień 10mm.

http://allegro.pl/profesjonalny-walek-malarski-dynamic-microfibra-i5415393760.html

ZygmuntRolicz
07-06-2015, 12:13
Długość włosa na wałku nie ma znaczenia. Ja maluję z włosem 2,5cm (fasadowy) i rzekłbyś że ściana malowana była agregatem.
ps. nie lubię wałków typu "owcze runo" jak z twoich linków. Żle mi się nimi maluje. wolę sznurkowe.

zeusrulez
07-06-2015, 16:05
Długość włosa na wałku nie ma znaczenia. Ja maluję z włosem 2,5cm (fasadowy) i rzekłbyś że ściana malowana była agregatem.
ps. nie lubię wałków typu "owcze runo" jak z twoich linków. Żle mi się nimi maluje. wolę sznurkowe.

Zygmunt nie polecaj mu takich walkow bo sobie nie poradzi i bedzie szlifowal farbe albo i kolejna warstwa mf pojdzie.

Pozdrawiam

ZygmuntRolicz
07-06-2015, 19:23
Poradzi, poradzi.

KolorowySłoń
07-06-2015, 20:40
A ja nadal jestem ciekaw gruntu. Użyłeś gruntu czy na gładź prosto farba podkladowa?

jimhaumman
08-06-2015, 08:43
Na gładź prosto farba gruntująca .
Na gładź multi-finish nie trzeba używać gruntu,pracowałem za granicą przez 5 lat i nigdy nie używaliśmy gruntu.
Pomalowałem kilka sufitów farbą DULUX CLASSIC WHITE i nie ma żadnych problemów z chłonnością podłoża.
W tamtym roku zrobiłem gładź na suficie w łazience z k-g którego pomalowałem chyba śnieżką kuchnia-łazienka i też żadnych problemów a malowałem prosto na gładź.

E-Rzecznik Śnieżka
28-06-2015, 22:25
Szanowny Panie,
opisany przez Pana problem może wynikać z różnicy w chłonności podłoża. Przed malowaniem MAGNAT CERAMIC, zgodnie z zaleceniami producenta, zaszpachlowane podłoże należy zagruntować farbą gruntującą MAGNAT PRIMER: http://www.magnatfarby.pl/produkt/magnat-primer-lateksowa-farba-gruntujaca-do-wnetrz MAGNAT CERAMIC należy nanosić w dwóch warstwach za pomocą pędzla, wałka MAGNAT (naturalny, sznurkowy o długości włosia 10-19 mm) lub przez natrysk. Farbę nanosimy starannie i równomiernie w takiej samej ilości na jednostkową powierzchnię ściany. Ostatnie pociągnięcia wałkiem wykonujemy w jednym kierunku. Kolejną warstwę farby należy nanosić po upływie minimum 2 godzin. Temperatura wynosząca około 25°C nie powinna być problemem, gdyż wyrób można aplikować w temperaturze do + 30°C. Powłoka farby uzyskuje pełne właściwości wytrzymałościowe po 28 dniach od zakończenia prac malarskich.
Pozdrawiam serdecznie
E-rzecznik Magnat

hakob800
12-08-2015, 21:31
My najpierw gruntowalismy Śnieżka -farba gruntujaca.Rewelacyjna koszt ok 60 zł za 10l.Mogę z czystym sumieniem polecić.
Farby mamy z Duluxa i wystarczylo pomalować 1raz!!!!

żadna farba nie pokryje na jeden raz, chyba, że chcesz aby popękała w narożnikach. Tam niewiele osób zagląda ale takie są fakty, pomaluj gęstą farbą jeden raz zostaw za 1-2 dni i sprawdż. Jak nie ma mikropęknięć - to poleć innym ja nie znam takiej farby. Pierwsza warstwa rzadsza - producent podaje ile można dolać wody - DULUX ale raczej polecam tańsze farby, średnio ok 10% ale to bzdura w warunkach ostatnich temperatur 30 stopni i więcej - na prawdę trzeba dobierać jak za starych dobrych czasów na oko - ma mieć konsystencję śmietany - nie masła, lub skrajność wody. "Fachowcy" twierdzą pootwierać wszystko i wietrzyć - kolejna bzdura - farba musi powoli schnąć inaczej będzie pękać , oczywiście nie można jej "zakisić", cyrkulacja powietrza musi być, ale !!! nie przeciągi, np można wstawienie małego wiatraczka i otworzenie drzwi do sąsiedniego pomieszczenia, ale bez uchylania czy otwierania okna w pomieszczeniu świeżo pomalowanym.
dotyczy to także podłóg wylewanych i mas samopoziomujących - które tak na prawdę jeśli ich dobrze nie rozprowadzisz to na pewno same się nie rozpłyną.
Pozdrawiam
Przeżyłem ostatnio gruntowny remont i coś na ten temat mogę powiedzieć. -Jestem zupełnie niezależnym opinniodawcą.