PDA

Zobacz pełną wersję : ściana z okrągłego kamienia



motylm
21-10-2014, 09:45
Witam,

Proszę o poradę, w jaki sposób wykonać ścianę z kamienia jak na załączonym zdjęciu. Czy kamień jest przyklejony? Skąd wziąć takie kamienie?

Balto
21-10-2014, 19:46
Zdjęcie małe i lekko niewyraźnie. W kwestii kamienia: masz dwie możliwości - kupujesz naturalny albo w miarę docięty albo kupujesz naturalny i go docinasz pod to co chcesz (zamiast docinania może być dopasowanie to tego co potrzeba) albo kupujesz imitację i przyklejasz (jedno i drugie). Róznica to koszty. Imitacje są zwykle sporo tańsze.

motylm
22-10-2014, 10:04
Dziękuję, Balto :D

Sęk w tym, że ten kamień nie wygląda na docięty tylko położony w całości. I w tym właśnie cały urok tej ściany.

jajmar
22-10-2014, 10:49
Kamienie się kupuje poszukaj w składach budowlanych lub sklepach ogrodniczych. Tylko uwaga cena potrafi przestraszyć.
Znam tego typu reazlizację ściany wykonaną z kamini rzecznych wydobytych z pobliskiego potoku. Ale z tego co wiem wydobycie kaminia z rzeki jest nielegalne.
Na allegro sprzedaja rózne typy kamieni również cięte, dobrze wycięte można skleic tak że nie poznasz czy to okleina czy cały kamień.

motylm
22-10-2014, 18:22
Dziękuję, jajmar :D zerknę zatem na ceny :D jak mnie przerażą, to na spacery z psem zacznę chyba zabierać plecak, buhahahahaha! do wiosny może uzbieram D :D

a czy mogę wiedzieć, czym najlepiej kleić taki kamień i czy mam rację sadząc, że płyta g-k go nie udźwignie i muszę zabudować kominek murkiem???? :rolleyes:

Balto
22-10-2014, 19:28
Kamienie można kleić na kupnych zaprawavch, jak i samemu je zrobić (żadna filozofia: piasek plus cement plus coś na zielone) i tyle.
Kamienie rzeczne jednak wydobywają w jakiś cudowny sposób, chyba, że jest to produkt uboczny robót w okolicach rzek (pogłębiane , czyszczenie etc)

motylm
22-10-2014, 23:58
Balto, dziekuje :) znalazłam oferty - nie jest źle. Tylko co z tym obudowaniem kominka :/ ścianka murowana, by udzwignela kamyki? Mam na myśli to, że kominek ma być wbudowany w ścianę z kamienia, nie obudowany kamieniem :D

jajmar
23-10-2014, 07:12
Kamienie można kleić na kupnych zaprawavch, jak i samemu je zrobić (żadna filozofia: piasek plus cement plus coś na zielone) i tyle.
Kamienie rzeczne jednak wydobywają w jakiś cudowny sposób, chyba, że jest to produkt uboczny robót w okolicach rzek (pogłębiane , czyszczenie etc)

Nie rozumiem dlaczgo w cudowny sposób, ja miałem na mysli gorskie potoki nie te położone tuz obok mnie , tu faktycznie kamieni nie widać. A tam wystarczy przyczepka i pół godziny czasu.

Balto
23-10-2014, 19:43
W kwestii kominka: zależy jaka ściana, ale dla tzw. świętego spokoju można zrobić delikatny fundamencik pod kamienie, albo poszerzyć ścianę i tyle...
W kwestii wydobycia - niby fakt, tylko skąd te tony się potem biorą...

motylm
23-10-2014, 21:19
Dziękuję :D

Tylko jest mały (?) problem. jeśli ścianę poszerze, to będę musiała ja zbudować na fragmencie podlogowki, bo na kominek został wydzielony kawałek podłogi no a teraz plany się zmieniają... nie mam pojęcia, czy ma to znaczenie, czy żadne, dlatego pytam :confused:

motylm
23-10-2014, 21:27
W kwestii kominka: zależy jaka ściana, ale dla tzw. świętego spokoju można zrobić delikatny fundamencik pod kamienie, albo poszerzyć ścianę i tyle...
W kwestii wydobycia - niby fakt, tylko skąd te tony się potem biorą...

No a źródło kamieni - no cóż. Sprytni, oszczedni i przedsiębiorczy znajdą je bez problemu. Leniwi - kupią :D