PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe ogrodzenie, brudne zacieki od przęseł



wushu77
24-10-2014, 06:29
Witam. Mam nowe ogrodzenie wykonane z cegieł ręcznie formowanych (impregnacja hydrofobizująca). Przęsła stalowe, z profili 12x12mm. Zauważyłem już, że podczas deszczów woda spływająca i kapiąca na podmurówkę brudzi cegły. Częściowo spowodowane jest to być może niedokładnym pomalowanie w miejscach spawów. Jednak mam pytanie, czy jeżeli profil jest na dole otwarty, czy może wewnątrz skraplać się woda i spływać po wewnętrznych ściankach razem z rdzą? Profile nie są niczym zabezpieczone wewnątrz. Macie jakiś sposób na to?

Kubencki
24-10-2014, 13:07
Kup plastikowe zatyczki i pozatykaj od dołu. Ryzyko tego jest takie że w mrozy może profile rozsadzić.

Ocynk, ocynk i jeszcze raz ocynk ;)

wushu77
27-10-2014, 06:33
Dzięki. Teraz już wiem, że bym ocynkował. Wykonawca jednak nie doradził mi w tej kwestii, gdy pytałem o malowanie i trwałość to mówił, że będzie ok. Że jest dobry podkład i farba. Gdyby mi powiedział, że dobrze byłoby ocynkować zrobiłbym to. Trudno...pozdrawiam

Kubencki
27-10-2014, 08:06
Wykonawca na czarną listę. Przecież farbą nie pomaluje profila od środka, chyba że bedzie go zalewał farbą.....nikt tak nie robi a potem są kłopoty.

Pozdrawiam!