PDA

Zobacz pełną wersję : okna - reklamować?



scordia
24-10-2014, 11:57
Dzień dobry
Ano taka przypadłość mnie spotkała. Po wymianie okien na nowe, na stronie zewnętrznej zewnętrznej szyby w przypadku mycia, zawilgocenia lub zaparowania pojawiają się na całej długości ślady (być może po rolkach w fabryce) których standardowymi preparatami do mycia szyb nie mogę usunąć. Kiedy szyba jest sucha śladów tych nie widać.
Czy można się tego pozbyć? Składać reklamację?
Co sadzicie?
Pozdrawiam

finlandia
24-10-2014, 19:51
Ja bym spróbował je umyć dobrym środkiem na alkoholu, a jak nie pomaga to beznzyna ekstrakcyjna (szukaj na polce z rozpuszczalnikami).

ClNEK
26-10-2014, 18:17
Generalnie jest to zjawisko bardzo często spotykane w oknach i ja uznalbym je za normalne

nikt ważny
26-10-2014, 18:30
czasem zastanawiam się czy przypadkiem nie powinniśmy udzielać porad jak umyć lustro, szyby, a może i piekarniki ?
Są to dość często pojawiające się ślady po cyklu produkcyjnym, jeśli występują na zewnętrznej stronie szyby ( a tylko tam powinny ) szyby po prostu należy umyć, Do mycia szyb dobrze stosować preparaty na alkoholu, takie same jak do szyb samochodowych o których nie słyszałem by za niedomytą powierzchnię ktoś domagał się ich wymiany lub o zgrozo całego samochodu - zapewne powołując się na towar niezgodny z umową ;)

pchelek
26-10-2014, 18:53
jak nie zmyjesz to wada szyby. Jak szerokie sa te slady ??? I jak gesto

scordia
27-10-2014, 08:42
jak nie zmyjesz to wada szyby. Jak szerokie sa te slady ??? I jak gesto

Sklepowe środki na bazie alkoholu, ocet i nic. Została chyba benzyna ekstrakcyjna. Ślady węższe i szersze - te najszersze ok 4mm. Na jednej szybie ponad 10 sztuk, na drugiej poniżej 10.
Co do opinii, że ślady na szybie których nie można usunąć to rzecz normalna uważam za nieporozumienie. A już porównanie do samochodu - to kula w płot. Kupiłem okno czyli głównie szybę i mam rozumieć, że wg niektórych piszących nieusuwalne ślady na całej długości to rzecz normalna?
W porównaniu do samochodu to bardziej trafne byłoby napisanie że kupujesz nowe auto pogiętą blachą (na całości samochodu). Samochód jeździ? Pewnie że jeździ. Czyli co? Ano reklamacja się nie należy.

nikt ważny
27-10-2014, 08:51
Jeśli zabrudzenie jest na zewnątrz - po prostu ją dokładnie umyj, by nie zaskoczyła Cie faktura za przyjazd serwisu celem oceny podstawy reklamacji
Dopiero byłby obciach ;)

finlandia
27-10-2014, 09:33
Widoczne ślady na szkle to rzecz która nie jest normalna i z tym nie dyskutujemy. Tylko uważamy, że raczej dadzą się zmyć.
Zawsze się zastanawiam, czy klientom do których jadę na reklamację podobnego typu (ostatnio na drzwiach szklanych zmywałem "tłustą, nieusuwalną" plamę a poza tym często moja praca to tylko czyszczenie z zabrudzeń) - czy nie jest im głupio, że wzywają fachowca do zwykłych codziennych czynności?
Możesz do swojej sprawy podejść też formalnie - zgłosić reklamację, powiedzieć że zrobiłeś/aś wszystko zgodnie z instrukcją czyszczenia i konserwacji produktu a problem nie ustępuje. Wówczas wydaj się to zasadne.

scordia
27-10-2014, 09:55
Czy poza benzyna ekstrakcyjną, której jeszcze nie próbowałem, i wybiegając w przyszłość (coby wątku nie zaśmiecać) przy założeniu że i ona nie usunie tych śladów, jest jeszcze jakiś preparat który mógłbym użyć?

nikt ważny
27-10-2014, 15:15
przeważnie sa to tłuste ślady po elementach z linii automatycznej - spirytus sobie nie radzi ? Powinna sobie poradzić benzyna ekstrakcyjna, aceton, Tri (ale niestety już niedostępne) wszelkie rozpuszczalniki ale uważaj by nie dotknąć tym okna
Podobne problemy czasem stwarzają nalepki na szybach i klej jaki po nich pozostaje

lukas3
15-11-2014, 08:59
Dzień dobry
Ano taka przypadłość mnie spotkała. Po wymianie okien na nowe, na stronie zewnętrznej zewnętrznej szyby w przypadku mycia, zawilgocenia lub zaparowania pojawiają się na całej długości ślady (być może po rolkach w fabryce) których standardowymi preparatami do mycia szyb nie mogę usunąć. Kiedy szyba jest sucha śladów tych nie widać.
Czy można się tego pozbyć? Składać reklamację?
Co sadzicie?
Pozdrawiam

O ile temat jeszcze aktualny
Jeśli nic nie pomaga to podpytaj tam gdzie kupiłeś okna, jeśli ich rada nic nie zdziała to ja bym reklamował.

Robespierre
15-11-2014, 15:36
Czy poza benzyna ekstrakcyjną, której jeszcze nie próbowałem, i wybiegając w przyszłość (coby wątku nie zaśmiecać) przy założeniu że i ona nie usunie tych śladów, jest jeszcze jakiś preparat który mógłbym użyć?

Ślady na szybach nowych okien są sprawą powszechną i praktycznie u wszystkich takie ślady wychodzą podczas zmian wilgotności powietrza. Jest to nic innego jak pozostałość po procesach produkcyjnych. Nie ma innej rady jak porządnie umyć okna. Niestety popularne środki dostępne w sklepach nie są na tyle mocne by to doczyścić. Zdarza się że niestety szyby zostały zniszczone przez błędy na produkcji lecz są to sprawy marginalne i rzadko kiedy producenci uznają reklamacje.
Użyj profesjonalnej chemii czyszczącej, np.:
WURTH Glass und Fensterreiniger
SIKA CleanGlass
KARCHER RM500
Do wycierania używaj papierowych ręczników gdyż często bywa że wycieramy okna szmatkami które mogły mieć nawet tylko minimalny kontakt z tłuszczem i problem rozpoczyna się od nowa. Ewentualnie szmatek z microfibry ale koniecznie całkiem nowych.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Daj znać czy udało się to zmyć. :)