PDA

Zobacz pełną wersję : zjazd do garażu dwustanowiskowego



macies
25-10-2014, 09:25
Witam, Mam problem planuję wybudować do z garażem dwustanowiskowym w bryle budynku. Przed garażem ma być ok 8-9m no i brama i zjazd.
Moj projektant drogowy zaproponował zjazd 3m, bo twierdzi że zjazd szerszy niż droga nie przejdzie.
Dodatkowo ja oddaję na drogę 4m ze zwojej działki wiec w przyszłości droga bedzie miała 6m. Natomiast teraz każą nam nawiązać do istniejącej drogi czyli 3m.
No ogólnie jest zamieszanie ale chodzi mi o to ile powinienem mieć szerokości zjazd żeby swobodnie dwa samochody mogły wjeżdzać i wyjeżdzać z garażu no i z podjazdu bo zakładam że mogą przecież dwa auta stać jednocześnie na podjeżdzie i chcieć wyjechać. Zakładam 8-9m przed garazem do bramy..

jajmar
25-10-2014, 09:49
Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Pytasz o szerokośc zjazdu z drogi publicznej ? Czy pytasz o szerokośc wjazdu do garażu na Twojej działce? Czy to słowo zjazd oznacza pochylnie do garażu w piwnicy ?

macies
25-10-2014, 15:23
Nie bardzo rozumiem o co pytasz. Pytasz o szerokośc zjazdu z drogi publicznej ? Czy pytasz o szerokośc wjazdu do garażu na Twojej działce? Czy to słowo zjazd oznacza pochylnie do garażu w piwnicy ?
Chciałem się dowiedzieć o zjazd czyli to co musi być zaprojektowane przez projektanta drogowego.

forgetit
25-10-2014, 16:31
Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie
§ 79 Zjazd indywidualny
Zjazd indywidualny powinien mieć:
1) szerokość nie mniejszą niż 4,5 m, w tym jezdnię o szerokości nie mniejszej niż 3,0 m i nie większej niż szerokość jezdni na drodze,

Do wjazdu samochodem osobowym 3m wystarczy, jeśli chcesz wjeżdżać czymś większym to 3,5m. Poszerzenie wjazdu zrób na swojej działce do szerokości bramy.