PDA

Zobacz pełną wersję : Podniesienie poziomu działki.



amalfi
25-10-2014, 19:36
Jeśli był taki temat (nie znalazłam), to proszę o doczepienie. Moja działka wymaga nawiezienia ziemi. Kiedy robili tam utwardzaną drogę, podnieśli ją o jakieś 40 cm ponad poziom działek. Wszyscy, którzy już wybudowali domy, dorównali swoje działki do poziomu drogi.
Stąd moje pytanie. Jak to zrobić po kolei? Obok mojej działki są dwie niezabudowane, więc jeszcze nie podniesione. Moja działka jest mała, więc jak nawiozę ziemi, to coś pewnie "spadnie, albo się rozmyje na sąsiednie. Nie chcę, aby ktoś miał pretensje albo cała ziemia się rozniosła do sąsiadów. Jak to zrobić po kolei? Wymyśliłam, że może zrobić najpierw jakiś murek, czy coś takiego w granicach i dopiero sypać tę ziemię? Płotu raczej nie ma chyba sensu, bo po pierwsze murek musiałby mieć z pół metra, a po drugie to utrudnienie dla maszyn przy budowie. Może ktoś coś poradzi?

kondziu87r
26-10-2014, 09:40
a nie możesz pogadać z tymi sąsiadami czy oni też by nie chcieli sobie działek wyrównać? jakoś się dogadać aby równać wszystkie 3 na raz?

amalfi
26-10-2014, 10:07
a nie możesz pogadać z tymi sąsiadami czy oni też by nie chcieli sobie działek wyrównać? jakoś się dogadać aby równać wszystkie 3 na raz?

No właśnie nikt nie zna tych ludzi, bo tam się nie pojawiają. Może przy jakimś wytyczaniu granic się pojawią.

Gosiek33
26-10-2014, 10:26
U nas sąsiedzi na przeciwko nie pytali nikogo, podnieśli swoją działkę a żeby zatrzymać u siebie ten poziom zrobili sobie wysoka podmurówkę - wysoką od sąsiadów. Choć chyba teraz nie wolno podnosić gruntu... Za to z pewnością możesz podnieść nowo budowany dom i podsypać górką, którą będziesz powoli do sąsiada wytracać:rolleyes:

kondziu87r
26-10-2014, 14:26
A dlaczego nie wolno podnosić gruntu?

amalfi
26-10-2014, 20:24
Skoro podnieśli poziom drogi i teraz woda spływa na działkę, to co zrobić?

Gosiek33
26-10-2014, 21:14
tu na forum było nie raz o tym na szybko tylko takie (http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/podniesienie-gruntu-podczas-budowy-domu-co-na-prawo,13_10259.html) znalazłam


ale jeszcze nie masz jak rozumiem zatwierdzonego planu domu, więc chyba możesz uwzględnić w projekcie podniesienie gruntu ze względu na podniesienie gruntu drogi co zalewanie twojej posesji może powodować.

amalfi
26-10-2014, 21:18
tu na forum było nie raz o tym na szybko tylko takie (http://muratordom.pl/budowa/przed-budowa/podniesienie-gruntu-podczas-budowy-domu-co-na-prawo,13_10259.html) znalazłam


ale jeszcze nie masz jak rozumiem zatwierdzonego planu domu, więc chyba możesz uwzględnić w projekcie podniesienie gruntu ze względu na podniesienie gruntu drogi co zalewanie twojej posesji może powodować.

Dzięki Gosiek. Nie mam planu domu. Wiem, że sąsiad po drugirj stronie drogi nawoził ziemię, ale chyba wcześniej niż robili drogę. No nic, zobaczymy.