PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana usytuowania wjazdu na działkę - procedura i koszty



zielinski_m
27-10-2014, 12:39
Zwracam się z prośbą o odpowiedź na pytanie - Jakie są procedury i koszty związane ze zmianą lokalizacji wjazdu na działkę z drogi wojewódzkiej?

Przybliżę problem:

Mam działkę zabudowaną starym domem, przeznaczonym w przyszłości do rozbiórki. Nowy budynek mam zamiar postawić w miejscu, w którym obecnie jest wjazd na działkę. Chcę więc przesunąć wjazd za stojący w tej chwili dom (ten do rozbiórki) i tak pozostawić już na stałe. Związane to będzie oczywiście z budową nowego ogrodzenia lub przebudową istniejącego, ale to już inny temat. Głównie chodzi mi o procedurę jak to formalnie załatwić i możliwe koszty.

Z tego co udało mi sie ustalić do tej pory:
- muszę ze starostwa pobrać mapę sytuacyjno-wysokościową i wykreślić na niej obecny wjazd oraz zaznaczyć nowy
- złożyć u zarządcy drogi pismo o wydanie pozwolenia w tej sprawie, które to pozwolenie jest ważne 3 lata.
- udać się do projektanta i zrobić projekt nowego wjazdu, a następnie uzyskać pozwolenie na budowę nowego wjazdu
- po tym nie pozostaje mi nic innego jak wykonać nowe ogrodzenie, wjazd i wstawić bramę w nowym miejscu.

Pytanie najważniejsze - czy powyższa procedura jest ok? Czy ująłem wszystko, czy też są niezbędne jeszcze jakieś inne kroki?

No i koszt. O ile decyzja od zarządcy drogi to koszt 82 zł, o tyle przeraża mnie projekt wjazdu, który będę musiał wykonać. Napiszcie proszę, z jakimi kosztami muszę się liczyć? Jak bardzo mnie skasuje taki projektant? Kto z Was już to przerabiał?

מרכבה
27-10-2014, 12:54
Pierwsze jeśli tam ma być nowy budynek, to warunki zabudowy, chyba że jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego.
Później może być tak że albo będzie nakazana linia zabudowy, albo nie przekraczalna linia zabudowy.
I może jedno z drugim być sprzeczne.

zielinski_m
27-10-2014, 13:15
Wiem, że trzeba WZ

szpieg20
05-04-2018, 11:17
trochę stary wątek, ale może ktoś tu zagląda :) czy na dzień dzisiejszy procedura jest taka sama? trzeba występować o pozwolenie na budowę? Bo jeśli tak, to korzystniej mi będzie od razy wycofać aktualny wniosek, i złożyć za kilka tygodni jeden uwzględniający wszystko.Chodzi o zjazd na drogę gminną w miejscowości Legionowo.

Briksdal
07-04-2018, 20:50
Dziś na zjazd z drogi gminnej i powiatowej nie trzeba ani PnB ani zgłoszenia robót w starostwie. Potrzebny jest projekt zjazdu i uzgodnić z zarządcą drogi.

szpieg20
09-04-2018, 19:33
Dziś na zjazd z drogi gminnej i powiatowej nie trzeba ani PnB ani zgłoszenia robót w starostwie. Potrzebny jest projekt zjazdu i uzgodnić z zarządcą drogi.
Dzięki za informację. Dzialamy.