PDA

Zobacz pełną wersję : Elewacja- siatka diagonalna



mrmeX
27-10-2014, 17:05
Witam, przeczytałem instrukcje na temat wykonywania elewacji. Piszą o siatce wklejanej diagonalnie w narożnikach. Mój wykonawca mówi, aby tak nie robić, gdyż wyjdzie widoczne zgrubienie. Proponuje nałożyć pas siatki tak aby nie było łączenia siatki w narożnikach. Czy można to tak wykonać? Czy jednak te diagonalnie siatki muszą być wklejone. Oczywiście styropian został prawidłowo wklejony w narożnikach zgodnie z zasadami.

EWBUD
27-10-2014, 18:30
Brak siatki diagonalnej = duuuuża szansa na pęknięcie "od otworu"
Więc jak chcesz..... :)

mrmeX
27-10-2014, 18:47
Dzięki za odpowiedź. Jeszcze jedno, siatkę wklejamy w 4 narożnikach, czy tylko w górnych narożach?

EWBUD
27-10-2014, 18:54
w 4

mrmeX
28-10-2014, 18:52
Witam. Mam jeszcze pytanie. Nad ranem u mnie przymrozek tak do 2-3 stopni. Czy można kleic siatkę? Czy używa sie plastyfikatora?

mrmeX
31-10-2014, 18:48
Witam, mam jeszcze dwa pytania.
-Odnośnie węglarka: styropianem dojechali do ramy okna, później kleili węglarek (2cm styropian) niestety klejem do styropianu zamiast pianką. Czy powinni to poprawić? Przecież taki węglarek to chyba nic nie da? Zimno przejdzie warstwą kleju. Opcja jest również taka,że przytnę ten kawałek styropianu przy oknie o 1 cm i wpuszczę tam pianki tyle ile się da. Co powinienem zrobić?
Drugie pytanie: Czy dajecie siatkę i dwa razy klej? Drugą warstwę kleju na mokre? Czy musi być mokre? Pytam, bo np.: w piątek położyli jedną warstwę następna będzie w poniedziałek. To nie lato klej tak szybko nie wiąże, ale czy taki sposób jest prawidłowy?

fighter1983
31-10-2014, 20:54
ale sie zagotowalem.
Piotrek: te firmy po 30zl powinny to wiedziec nie? sa fachowcami i specjalistami - to pewnie wiedza, po co inwestor nas pyta.
mrmeX - wez firme robiaca elewacje porzadnie - ewbuxxxo czy mnie, zaplac za nasza jakos uslug i nie bedziesz musial zadawac tegoi typu pytan na forum.

mrmeX
01-11-2014, 10:39
Od tego jest forum aby zadawać pytania. Elewacje robię metodą gospodarczą. Nie mam wynajętej firmy. Dlatego może zadaję takie banalne pytania. Może ktoś coś poradzi?
Widziałem panele imitujące drewno, nawet niektórzy je reklamują na tej stronie. Fajna sprawa. Pisze aby zapobiegać, aby woda nie przedostawała się za panel. Jak sobie z tym radzić? Jeśli będą fragmenty takich paneli na ścianie, to w tym miejscu powinien być cieńszy styropian np o 2 cm?

fighter1983
01-11-2014, 15:26
................Mój wykonawca mówi, aby tak nie robić, gdyż wyjdzie widoczne zgrubienie. Proponuje nałożyć pas siatki tak aby nie było łączenia siatki w narożnikach.
No to sam robisz czy masz wykonawce ktory nie wie jak zrobic zbrojenia diagonalne.
Ja wiem po co jest forum - zeby pytac i odpowiadac. I to wlasnie robimy, natomiast jak ktos bierze najtansza firme z rynku, tzw wykonawczykow, ktorzy jeszcze wczoraj szukali pomyslu na siebie a dzisiaj sa super firma wykonawcza od elewacji i nie wiedza jak rozwiazywac detale wykonczenia - to juz inna kwestia.
Co do paneli imitujacych drewno - wg mnie technologia jest jeszcze niedopracowana i pojawiaja sie z nimi problemy, pomimo stosowania sie do wytycznych producenta.
Byc moze rozwiazanie Dryvita w systemie odciskanym, lub STO-ISPO - paneli klejonych - okaze sie lepszym rozwiazaniem.
Na wiosne bedziemy montowac system Dryvita odciskany - na 100% beda zdjecia i uwago na forum oraz na moim FB.

mrmeX
01-11-2014, 17:15
Wykonawcą nazwałem swojego brata:)
Jeśli chodzi o te panele, to co wg Ciebie lepiej zrobić z boazerii drewnianej i co kilka lat malować niż te panele stosować? Właśnie chciałem ustrzec się malowania co kilka lat.

fighter1983
01-11-2014, 18:55
wg mnie jest to po prostu niedpracowane. Albo ja za glupi jestem, zeby to dobrze montowac
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?230834-Panele-RODEO-imitacja-drewna-na-elewacji-dyskusja-z-Producentem
drewno wymaga konserwacji i sprawia klopoty.
panele - jak widzisz...
moze system odciskany sie sprawdzi.

ZygmuntRolicz
02-11-2014, 20:37
Siatkę zatapia sie w jednej warstwie kleju. Powiedz bracholowi ;)

Balto
03-11-2014, 19:45
fighter: w kwestii paneli niedopracowany jest pewnie nie tyle skład tego (bo zrobienie takiego panela jest stosunkowo prostą kwestią, kłopot jest jeden: jak go zamontować by nie wyszło białe. Oznacza to, że albo sami robimy kleje (łapka do góry...) albo kupuje się. Klej jest zwykle szary (kto pod panel da biały albo szary naj naj naj jakości...) A skutkiem tego są przebarwienia które wychodzą tam gdzie mogą. Jeżeli panel jest mniej szczelny niż klej, wyjdą panelem, jeśli bardziej - łączeniami między panelami a potem "spłyną" na nie

_olo_
04-11-2014, 04:58
mrmex, jak nie macie wprawy z bracholem by fajnie równo zatopić siatkę w jednej warstwie kleju tak, by nie wyłaziła z niego ta siatka to nic się nie stanie gdy przeciągniesz ścianę jeszcze jedną warstwą, nawet po całkowitym wyschnięciu. Przecież na styropian też ją nakładasz na suchy nie mokry a powierzchnia z zatopioną siatką ma o niebo lepszą przyczepność niż styropian więc w czym miałby być problem poza podwójną robotą ?

mrmeX
05-11-2014, 19:23
Witam, dzięki za informację, Zakładałem na wiosnę robić tynk. nie wiem czy nie przesunę tego na jesień. Wówczas muszę zagruntować klej?
Mam sporo gruntu firmy master. Można go użyć? Rozcieńczać?