PDA

Zobacz pełną wersję : Przegląd pogwarancyjny PC-PW .



Rotan
31-10-2014, 20:36
Zlecę przegląd Atlantic TRI16 na Śląsku.

Zakres usługi: Sprawdzenie parametrów układu i jego konserwacja. Montaż przewodu grzejnego na tacy ociekacza.

Czekam na propozycje.

Rotan
07-12-2014, 00:02
Nie ma chętnych?

A może nie ma fachowców na tym forum?

Może być nawet pan Piękny :D:D:D

jbloch
07-12-2014, 10:53
Sprzedać, zainstalować , solidnie skasować klienta i zapomnieć o ,, jeleniu".

Rotan
07-12-2014, 16:09
Rozumiem. Za pińcet to nie warto z łóżka wstawać. ;)

rwojtek
08-12-2014, 13:26
Zgodnie ze starą żydowską zasadą "lepiej zarobić pińcet (nawet po kosztach) niż nie zarobić pińcet.
Nasi biznesmeny muszą jeszcze długo się uczyć jak robić interesy, chociaż nawet tu na forum pompowym znajdzie się kilku których szanuję za wiedzę i podejście do klienta.

yaiba83
08-12-2014, 19:09
A nie próbował ci nikt wmówić, że przy PC nic się nie robi?

Rotan
10-12-2014, 00:10
Hehe. Akurat instalatora miałem tego naj. Najpiękniejszy i najmądrzejszy. Chciał nawet moją pompę monitorować przez neta. Taaaaakie miał plany, a wy@&#($ł się potykając o własną sznurówkę:lol2::lol2::lol2:;)

Rotan
11-12-2014, 07:31
Dziękuję wszystkim specjalistom z FM za zainteresowanie tematem.

Zamówiony przegląd przez Atlantic.pl. Instalator z Łodzi. Cena 300+dojazd.

Chyba jakiś świeżak, nie słyszał o Pięknym.:cool::cool::cool:

rwojtek
11-12-2014, 07:44
A może Piękny mieszka teraz w okolicy Łodzi :D

Rotan
13-12-2014, 09:59
Jak by schudł o połowę i zmalał o pół metra, to bym go nie poznał :lol2::lol2::lol2:

Przegląd umówiony na środę.
Opiszę po, co i jak.

r19
13-12-2014, 11:59
Dobrze, ze masz 10 lat gwarancji na instalacje :)

Rotan
13-12-2014, 23:12
Cała nadzieja w Panu!
r12 był OK.

Rotan
17-12-2014, 22:09
Z tym pincet to trafiłem ;)
Wszystko umyte, przejrzane, sprawdzone ciśnienie- gra i buczy ;)
Sam przy okazji uniosłem trochę parownik nad tacę ociekową. Praktycznie leżał na tacy po lewej stronie. Zbierał się brud i woda, co prawdopodobnie było przyczyną obladzania wymiennika.

Tyle z pozytywów. Niestety klątwa Pięknego trwa. Okazało się że pomylił zasilanie z powrotem- do przeróbki:mad:
Spalił też siłownik zaworu trójdrożnego (rozebrałem go i parę obwodów z płytki wyparowało). To już drugi siłownik spalony przez mikiego:mad:
Pierwszy odkryłem przy wentylacji.

Reasumując, PC zaczyna czwarty sezon, bez marudzenia i awarii. Ja kończę wnętrze i siebie:lol2:, ale święta już w nowym domu.

Wesołych Świąt.

chcialbympompe
18-12-2014, 06:27
Spalił też siłownik zaworu trójdrożnego (rozebrałem go i parę obwodów z płytki wyparowało). To już drugi siłownik spalony przez mikiego:mad:
To jakim cudem do czasu przeglądu toto działało?

chcialbympompe
18-12-2014, 06:27
sprawdzone ciśnienie
Ciśnienie czego?

Rotan
18-12-2014, 23:32
Toto grzało se podłogę w domu.
Ciśnienie czynnika.

plawgo
19-12-2014, 22:02
Z tym pincet to trafiłem ;)
Wszystko umyte, przejrzane, sprawdzone ciśnienie- gra i buczy ;)
Sam przy okazji uniosłem trochę parownik nad tacę ociekową. Praktycznie leżał na tacy po lewej stronie. Zbierał się brud i woda, co prawdopodobnie było przyczyną obladzania wymiennika.

Tyle z pozytywów. Niestety klątwa Pięknego trwa. Okazało się że pomylił zasilanie z powrotem- do przeróbki:mad:
Spalił też siłownik zaworu trójdrożnego (rozebrałem go i parę obwodów z płytki wyparowało). To już drugi siłownik spalony przez mikiego:mad:
Pierwszy odkryłem przy wentylacji.

Reasumując, PC zaczyna czwarty sezon, bez marudzenia i awarii. Ja kończę wnętrze i siebie:lol2:, ale święta już w nowym domu.

Wesołych Świąt.

Widzę ,że tak samo było , jak u mnie ( mylenie powrotu z zasilaniem , to jego " znak firmowy"!).

Znam kilku kolegów , co im też to "uczynił"! , no ale lepszego 'fachowca" od niego nie uświadczysz na naszej ziemi!!!
Ja już zdążyłem wymienić montowaną przez niego pompę na inną...ale to już inna historia!

P.S.
Napisałbym pewnie nie jedną historię o "współpracy" z nim ( od komedii przez farsę do totalnej tragedii!)
Szkoda czasu!

Pozdrawiam

Vld
19-12-2014, 22:21
A tak zapytam, bo mnie ciekawość zżera. Dlaczego on? Cena? Forum? Ktoś go polecił? Dobra gadka?

Rotan
19-12-2014, 22:26
Wszystko z powyższych. Na pewno nie ze względu na nazwisko. ;)

Vld
19-12-2014, 22:35
Ciekawe kto mógł go polecać, skoro wszyscy narzekają. Chyba, że polecał swieżo po instalacji jeszcze pod wpływem jego walorów :D

Rotan
19-12-2014, 23:04
Było paru takich.
Koleś siedział ma forum, doradzał, mamił chętnych obiecankami, a człek leniwy się skusił :bash:
Ale i tak, na całą budowę trafił mi się na szczęście tylko jeden krętacz.

plawgo
19-12-2014, 23:16
Było paru takich.
Koleś siedział ma forum, doradzał, mamił chętnych obiecankami, a człek leniwy się skusił :bash:
Ale i tak, na całą budowę trafił mi się na szczęście tylko jeden krętacz.

Ale za to jaki!:eek:

Rotan
19-12-2014, 23:21
Wielki miszcz!
Przepraszam.
Arcymiszcz:rotfl:

r19
20-12-2014, 08:57
Co by nie powiedziec to gadane mial. Z takim talentem z powodzeniem moglby sekte zalozyc.

Ja sie prawie skusilem. Tylko, ze sie nagle okazalo, ze p. miki mial wiecej nazwisk i mroczna przeszlosc.

Rotan
21-12-2014, 23:00
Wychodzi na to że miki lepiej ustawił mi krzywą, na 04.
Nowy pan instalator dowalił 08 i nie mogę zejść z temp. :)

yaiba83
24-12-2014, 20:33
A kto to jeżeli można wiedzieć?

fachman19
25-12-2014, 08:56
Sprzedać, zainstalować , solidnie skasować klienta i zapomnieć o ,, jeleniu".
Ale pieprzysz głupoty.

fachman19
25-12-2014, 09:05
Ciśnienie czynnika.

Ciśnienie ma się nijak do ilości czynnika .Pomiar ciśnienia jest bez sensu.Nie daje ,żadnej informacji o stanie układu.

Rotan
25-12-2014, 18:31
Wesołych Świąt Everybody!

Fachman19. Nie wybierasz się na Śląsk?

chcialbympompe
26-12-2014, 06:40
Ciśnienie ma się nijak do ilości czynnika .Pomiar ciśnienia jest bez sensu.Nie daje ,żadnej informacji o stanie układu.
Mimo, że fachowcem nie jestem też tak słyszałem. Stąd pytałem czego ciśnienie mierzył "przeglądacz".

mkm silesia
27-12-2014, 10:50
Mimo, że fachowcem nie jestem też tak słyszałem. Stąd pytałem czego ciśnienie mierzył "przeglądacz".

w inwerterach ciśnienie czynnika "o niczym nie mówi" trza odpompować i zważyć czynnik a do tego potrzebna jest stacja odzysku

Vld
27-12-2014, 12:19
w inwerterach ciśnienie czynnika "o niczym nie mówi" trza odpompować i zważyć czynnik a do tego potrzebna jest stacja odzysku

A w on/offach o czymś mówi? Może dla dyletanta.
Człowiek który trochę się zna potrafi z ciśnień określić stan wymienników lub ew ubytki jednego składnika z czynników typu r-407, czy obecność wilgoci.
Jak zmierzy dodatkowo temperaturę przed lub za sprężarką, to oceni stan zaworu rozprężnego.
Jak to samo zmierzy przy 100% obciążeniu tzn niskie HP i wysokie LP będzie wiedział, czy nie brakuje czynnika.

mkm silesia
27-12-2014, 13:00
A w on/offach o czymś mówi? Może dla dyletanta.
Człowiek który trochę się zna potrafi z ciśnień określić stan wymienników lub ew ubytki jednego składnika z czynników typu r-407, czy obecność wilgoci.
Jak zmierzy dodatkowo temperaturę przed lub za sprężarką, to oceni stan zaworu rozprężnego.
Jak to samo zmierzy przy 100% obciążeniu tzn niskie HP i wysokie LP będzie wiedział, czy nie brakuje czynnika.

i jaki jest następny krok aby potwierdzić "diagnozę" dobijanie na pałę zapewne wykonasz

Vld
27-12-2014, 13:08
i jaki jest następny krok aby potwierdzić "diagnozę" dobijanie na pałę zapewne wykonasz

Co za słownictwo?
następny krok po stwierdzeniu nieprawidłowości w przeglądzie, to serwis i naprawa. Ściągnięcie całości, zważenie, znalezienie nieszczelności i ich usuniecie. Dopiero po tym "dobijanie na pałę" nowym czynnikiem wg tabliczki.

mkm silesia
27-12-2014, 13:10
A w on/offach o czymś mówi? Może dla dyletanta.
Człowiek który trochę się zna potrafi z ciśnień określić stan wymienników lub ew ubytki jednego składnika z czynników typu r-407, czy obecność wilgoci.
Jak zmierzy dodatkowo temperaturę przed lub za sprężarką, to oceni stan zaworu rozprężnego.
Jak to samo zmierzy przy 100% obciążeniu tzn niskie HP i wysokie LP będzie wiedział, czy nie brakuje czynnika.

co dla ciebie jest 100% obciążeniem bo dla inwertera to różne wartości w rożnych temp. i różnych modulacjach - prościej w wyższych temp. jest niższa modulacja dająca 100% "mocy"

Vld
27-12-2014, 13:45
co dla ciebie jest 100% obciążeniem bo dla inwertera to różne wartości w rożnych temp. i różnych modulacjach - prościej w wyższych temp. jest niższa modulacja dająca 100% "mocy"

Przecież napisałem "tzn niskie HP i wysokie LP" - inaczej, to takie przy którym parownik jest możliwie najbardziej dla danych warunków zewnętrznych obciążony. Jak nie ma możliwości wejścia w tryb serwisowy i zmusić pompę do pracy na pełnej modulacji, to wtedy należy włączyć grzanie przy wychłodzonym GZ na dość wysoką temperaturę zadaną. Jak nie będzie w stanie utrzymać odpowiedniego przegrzania, tzn brakuje czynnika.

Piotrek42
29-12-2014, 13:36
Rotan... a nie mogłes Arturkowi zlecić przeglądu??? ;) przeciez to jedna firma.....