PDA

Zobacz pełną wersję : Ocieplenie start - jaki styropian, klej i pierwsze uwagi



Krzychu019
01-11-2014, 12:11
Witam forumowiczów!

Proszę o kilka porad, pierwsze to czy jest sens w tej chwili zaczynać z ociepleniem budynku jednorodzinnego, nie za późno patrząc na przymrozki? w zasadzie się zdecydowałem bo prognozy pogodny póki co są dobre (tylko ocieplenie, na gotowo będzie na wiosnę).

W poniedziałek mają ustawiać rusztowania, muszę kupić styropian i klej - proszę o poradę co wybrać, oni polecają styropian bołmit ze słowacji wspólczynnik 0.4, klej do styr. mitech, jaką siatke? ake albo apima? (nazwy mogę mylić bo to ze słyszenia, dopiero będę wyszukiwał).

Jak z otworami wentylacyjnymi bo jedni mówią że tylko dla większych budynków i żeby nie robić, inni przeciwnie by robić?

Jakie zakończenie przy gruncie? styropian wpuszczony do ziemi czy na listwie powyżej gruntu?

Jeśli ktoś wie gdzie jest dobry artykuł / wątek propo ocieplania z wyszczególnieniem na co szczególnie zwracać uwagę proszę o linka, z elewacji jestem zielony i dopiero zaczynam przeszukiwać fora ale wszystko dzieje się za szybko, do teraz byłem zajęty dachem a ocieplenie miało być dopiero na wiosnę robione.

Pozdrawiam

djbzyk
19-11-2014, 21:24
styropian powinien byc wpuszczony do ziemi przynajmniej 50 cm w dól od poziomu gdzie bedzie kiedys np kostka do okola domu, prawidłowo smarowany styropian powinien byc na tak zwana "obwódke" plus 2 lub 3 plaki w srodku , na rogach okien syropian powinien byc wypuszczany i wycinany w kształcie "elki lub karabina" co zapobiegnie pozniejszym pęknieciom. po wyklejeniu sciany wszystkie łączenia miedzy plytami pianujemy pianką , potem trzemy całe sciany co za pobiega ze po tynku nie beda widoczne zarysy płyt. jesli chodzi o kołkowanie my stosujemy freza ktory wycina w styropianie otwór na glebokosc okolo3-4 cm po czym wbijamy kolka i dajemy zaslepke styropianową. zapobiega to przenikaniu mrozu . stosowalismy kamere termowizyjna ktora pokazala jak przez zwykle kolki bez zaslepek powtaja mostki termiczne.

fighter1983
19-11-2014, 22:24
styropian powinien byc wpuszczony do ziemi przynajmniej 50 cm w dól od poziomu gdzie bedzie kiedys np kostka do okola domu, prawidłowo smarowany styropian powinien byc na tak zwana "obwódke" plus 2 lub 3 plaki w srodku , na rogach okien syropian powinien byc wypuszczany i wycinany w kształcie "elki lub karabina" co zapobiegnie pozniejszym pęknieciom. po wyklejeniu sciany wszystkie łączenia miedzy plytami pianujemy pianką , potem trzemy całe sciany co za pobiega ze po tynku nie beda widoczne zarysy płyt. jesli chodzi o kołkowanie my stosujemy freza ktory wycina w styropianie otwór na glebokosc okolo3-4 cm po czym wbijamy kolka i dajemy zaslepke styropianową. zapobiega to przenikaniu mrozu . stosowalismy kamere termowizyjna ktora pokazala jak przez zwykle kolki bez zaslepek powtaja mostki termiczne.

Prawie dobrze :) Styropian powinien byc te 0,5m POWYZEJ poziomu gruntu - ponizej czyli w strefie przycokolowej - XPS. Pytajacy - styropian ze slowacji? a po co - bezsens. Siatki : systemowe, moze byc AKE. Mitech... lol.... DRYVIT, STO, CAPAROL. Na kazde pytanie dotyczace elewacji odpowiedzialem juz chyba na tym forum :) przejrzyj posty, czesc masz w linku w podpisie.

djbzyk (http://forum.muratordom.pl/member.php?35066-djbzyk) - firma wykonawcza? Skad? Jestes zainteresowany wspolpraca? szukam DOBRYCH za dobre pieniadze podwykonawcow na 2015r na teren w zasadzie calej Polski. Masz potencjal - podoba mi sie to co tu napisales w tym watku - no poza tym EPS ponizej poziomu gruntu - no ale to skorygujemy :) Powodzenia na Forum i uwazaj na reklame/autoreklame - forumowicze sa bardzo wyczuleni na to. I warto rozwazyc zakup Platnego Profilu - to jest to co mam po prawej stronie - z nazwa firmy kontaktem etc.

djbzyk
20-11-2014, 16:01
Prawie dobrze :) Styropian powinien byc te 0,5m POWYZEJ poziomu gruntu - ponizej czyli w strefie przycokolowej - XPS. Pytajacy - styropian ze slowacji? a po co - bezsens. Siatki : systemowe, moze byc AKE. Mitech... lol.... DRYVIT, STO, CAPAROL. Na kazde pytanie dotyczace elewacji odpowiedzialem juz chyba na tym forum :) przejrzyj posty, czesc masz w linku w podpisie.

djbzyk (http://forum.muratordom.pl/member.php?35066-djbzyk) - firma wykonawcza? Skad? Jestes zainteresowany wspolpraca? szukam DOBRYCH za dobre pieniadze podwykonawcow na 2015r na teren w zasadzie calej Polski. Masz potencjal - podoba mi sie to co tu napisales w tym watku - no poza tym EPS ponizej poziomu gruntu - no ale to skorygujemy :) Powodzenia na Forum i uwazaj na reklame/autoreklame - forumowicze sa bardzo wyczuleni na to. I warto rozwazyc zakup Platnego Profilu - to jest to co mam po prawej stronie - z nazwa firmy kontaktem etc.

witam pana. Ja nie posiadam własnej firmy ,chodz kiedys o tym myślalem, ja jestem tylko osoba zatrudnioną u kogos. jestem z Rzeszowa :) ale mam duze doswiadczenie jesli chodzi o elewacje i wszytko co z tym związane a i wykonczenia wnetrz nie jest mi obca :)

fighter1983
20-11-2014, 16:06
witam pana. Ja nie posiadam własnej firmy ,chodz kiedys o tym myślalem, ja jestem tylko osoba zatrudnioną u kogos. jestem z Rzeszowa :) ale mam duze doswiadczenie jesli chodzi o elewacje i wszytko co z tym związane a i wykonczenia wnetrz nie jest mi obca :)
Tu wszyscy sa per "Ty". To zakladaj wlasna firme, znajdz 3 chlopakow - i do przodu :) Chetnie nawiaze wspolprace - oczywiscie po weryfikacji, ale widze, ze mowisz razsadnie, tylko ze my realizujemy Polske centralna i polnocna - wiec troszku daleko :)

EWBUD
20-11-2014, 16:14
Tu wszyscy sa per "Ty". To zakladaj wlasna firme, znajdz 3 chlopakow - i do przodu :) Chetnie nawiaze wspolprace - oczywiscie po weryfikacji, ale widze, ze mowisz razsadnie, tylko ze my realizujemy Polske centralna i polnocna - wiec troszku daleko :)
W Rzeszowie to trochę może być trudno, bo stawki za m2 są poniżej godności....

fighter1983
20-11-2014, 16:19
W Rzeszowie to trochę może być trudno, bo stawki za m2 są poniżej godności....
Dlatego niech zaklada... busik i na podwykonastwo ... w kraj :P

djbzyk
20-11-2014, 17:25
w Rzeszowie to wogole jest wszystko po nizej godnosci..

fighter1983
20-11-2014, 17:37
w Rzeszowie to wogole jest wszystko po nizej godnosci..

e tam... macie wielka C..e i najlepszy hotel w jakim bylem ever :) Grand

EWBUD
20-11-2014, 19:26
e tam... macie wielka C..e i najlepszy hotel w jakim bylem ever :) Grand

No i okrągłą kładkę, chyba?

djbzyk
21-11-2014, 16:08
No i okrągłą kładkę, chyba?

tak jest okragla kladka za pare baniek :D super atrakcja :)

fighter1983
21-11-2014, 16:21
Lol....
Az sprawdzilem, bo nie widzialem, kladka w Rzeszowie
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1581797

Ale teraz bedziecie miec taka :)
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130918/RZESZOW/130919583

Rzeszów miastem wielkich C.p i futurystycznych kladek :) Niezle....

djbzyk
22-11-2014, 18:37
Lol....
Az sprawdzilem, bo nie widzialem, kladka w Rzeszowie
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1581797

Ale teraz bedziecie miec taka :)
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130918/RZESZOW/130919583


Rzeszów miastem wielkich C.p i futurystycznych kladek :) Niezle....

Hehe ,prezydent Rzeszowa ma wizje futurystycznych kladek i je realizuje:)

ZygmuntRolicz
22-11-2014, 20:00
Ja pier.... ale spam :P
Jeżeli to nowa chata to nie kołkowałbym. Jeżeli to stara chata to należy pamiętac o umyciu elewacji i zagruntowaniu tynku czy czym tam jest ona pokryta. Jeżeli siatka to tylko caparol. Kleje takie na kogo co stać. Nawet Atlas daje radę. Do montażu siatki zalecam jednak kleje z wyższej póły.

מרכבה
22-11-2014, 20:24
Ale trzeba pochwalić Kolegę z Rzeszowa, wybija się ponad to co tu w okolicy widzę, spodnie rybaczki na elewacji.. izolacja 1m nad ziemią koniec.
Kołki za paćkane klejem, wiercone udarem w pustaku pianowym (BK) i wiele innych grzeszków.

a pier.... ale spam
Jeżeli to nowa chata to nie kołkowałbym. Jeżeli to stara chata to należy pamiętac o umyciu elewacji i zagruntowaniu tynku czy czym tam jest ona pokryta. Jeżeli siatka to tylko caparol. Kleje takie na kogo co stać. Nawet Atlas daje radę. Do montażu siatki zalecam jednak kleje z wyższej póły. To powinien wiedzieć każdy "fachowiec" ale
Takich pierwszych lepszych fachowców zaopatrujących się w pewktowinie w Jaśle to ja znam, wyobraź sobie że to
290449 robili "fachowcy" bo oni wykonują to już są mega znawcami .. to że robię co dzień hoowno nie czyni mnie gastrologiem ... tak oni nie mieli bladego pojęcia co robią .. pistolet do pianki im nie pożyczyłem bo się w kur ..
tacy fachowcy że pif paf nie mieli do piany !!!:mad: teraz u mnie przewala się z 3 .. choć nie robię zawodowo izolacji termicznych ..

Nowe okna nie potrafili zamontować bodaj w licu muru tylko jak reszta starych .. 15 cm od środka .. mega most termiczny ..
choć cudem uratowany .. bo już powiedziałem teściowej niech choć to zrobią ..

ZygmuntRolicz
22-11-2014, 20:39
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/1601394_770408216327307_5308575043455480381_n.jpg? oh=0b5abddc781bad4f7c5a362a67cecf76&oe=54D93DA3&__gda__=1427049528_b4696770f7e58fdc83becedcb8a12c4 c
A co powiesz na to? Elewacja robiona rok temu.

Balto
22-11-2014, 22:32
ZR: oszczędnością i pracą.... wychodzi mniej kleju, a jak zamawia się robotę z materiałami, to zawsze coś zostanie...

מרכבה
22-11-2014, 22:41
Dobrze że 15 placków a nie 4 takie, bo w tym przypadku co podałem tak było ;(
niestety, ale płyty większości siedzą tylko na kołkach .. czuć jak warstwa kleju i siatki wiąże to z resztą
tam gdzie było solidniej przyklejone zupełnie inaczej płyta odpowiada na nacisk.
Pod luźną płytą czuć jak pod bardzo lekkim przyłożeniem kasuje się luz między plackiem a ścianą ..
tak ponieważ "fachowcy" przyklejali do ściany bez mycia, bez usunięcia odspojeń farby itp :eek:
O kołkach które ręką wyciągałem bez trudu nie wspomnę :( wiercenie w BK udarem i nominalną średnicą..
:lol2:

a aaa.... teraz widzę ten skrajny kretynizm 5cm EPS'a z marketu zapewne .. bo przecież izolacja tak kosztuje .. ten styropian taki drogi.. jak się bierze ekipie to treści wypada dać 20cm to taki socjal minimalny w białym EPS"sie ...
jaki koszt 300 m2 białego marketowaca na 30cm ? 10kzł.. raptem 7 tyś więcej niż za marną dychę .. plus wyrugowanie max mostów termicznych ..
to jest zwiększanie treści.
A to ze zdjęcia 5cm to jest placebo .. gdzie inwestor zapłacił 95% za usługi kleje itp ..
treści brak ...