PDA

Zobacz pełną wersję : zabudowa okna gk



01-11-2014, 21:19
Witam. Chciałbym zabudować wokół okien płytami GK i mam szczelinę miedzy ramą od 5 cm do 7 cm. Mam pytanie czy mogę podkleić kilka kawałkow płyt na siebie czy muszę robić stelaż.
Z gory dziękuje za odpowiedz.

מרכבה
02-11-2014, 17:48
Takie rzeczy najlepiej zrobić izolacją termiczną / siatka i klej ..

ZygmuntRolicz
02-11-2014, 20:40
Mozesz wkleic kilka pasów GK i na końcu całą płytę . Mozesz też zamiast tych pasków wkleic styrodur i na niego ostatecznie GK. Oczywiscie odpowiednimi materiałami.

מרכבה
03-11-2014, 16:42
XPS tzw strodur to już pancerne rozwiązanie pod ciężarówki.
Jeśli osobówka przez rok czasu nie dogodziła progowi z EPS 150 kPa hydro pokrytego siatką i klejem to
Przy oknie sita i zwykły EPS starczy, będzie cieplej. GK nie są materiałem izolacyjnym, a okno jak by nie patrzeć
ciepłych ram nie ma.

StolarzS
18-11-2014, 23:23
Witam. Chciałbym zabudować wokół okien płytami GK i mam szczelinę miedzy ramą od 5 cm do 7 cm. Mam pytanie czy mogę podkleić kilka kawałkow płyt na siebie czy muszę robić stelaż.
Z gory dziękuje za odpowiedz.

Możesz wkleić płytę g-k tak, aby wsunąć ją za ramę okna i aby za płytą była pustka powietrzna. Krawędź wnęki zamknij wklejając narożnik alu. Jak płyta dobrze się przyklei to nawierć w niej kilka otworów i psiknij tam pianę niskoprężną. Zaraz po jej wstrzyknięciu trzeba zakleić dziury i rozeprzeć płyty.

Będziesz miał równo, stabilnie, dosyć ciepło i szczelnie. Styropian nie da tego efektu i jest bardziej podatny na wgniecenia.

מרכבה
19-11-2014, 08:29
Będziesz miał równo, stabilnie, dosyć ciepło i szczelnie. Styropian nie da tego efektu i jest bardziej podatny na wgniecenia.
nie wydaje mi się .. EPS'150 kPa służy jako najazd przed progiem w garażu jest zaciągnięty klejem i siatką ...
jakoś nie widzę aby siadł .. jedynie klej po roku trzeba lekko uzupełnić .. tyle.