PDA

Zobacz pełną wersję : Folia izolacyjna pod elektryczne ogrzewanie podłogowe



goclik
02-11-2014, 14:18
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć czy bezpośrednio na folie izolacyjną aluminiową ( taką jak tu http://folnet.pl/towar/folia-aluminiowa-pod-ogrzewanie-podlogowe) można położyć klej do płytek ceramicznych czy trzeba zrobić wylewkę? Pytam bo robię elektryczne ogrzewanie podłogowe (na obecnie zrobionej wylewce) pod płytkami i chciałbym to jakoś zaizolować aby ciepło nie uciekało w dół. Niestety nie mogę zrobić wylewki gdyż za bardzo podniósł by mi się poziom i nie otworzyłbym okna.

מרכבה
02-11-2014, 14:36
Folia alu w takim miescu to placebo, ponieważ nici odbijania podczerwonego

goclik
02-11-2014, 14:40
To co zamontować aby sensownie izolowało ciepło a jednocześnie nie było grubsze niż 1 lub 2 cm?

מרכבה
02-11-2014, 14:42
EPS podłogowy / parking dach ... 100 kPa np .
nie ma innej drogi, folia by dała efekt jeśli była by pustka powietrzna.

goclik
02-11-2014, 15:47
A mogę bezpośrednio na tej folii położyć klej do płytek ceramicznych? Jak już kupiłem tą folie to bym ją położył, zaszkodzić chyba nie zaszkodzi? Pod warunkiem oczywiście że klej mi złapie tą folie

Parkiet
02-11-2014, 16:43
A mogę bezpośrednio na tej folii położyć klej do płytek ceramicznych? Jak już kupiłem tą folie to bym ją położył, zaszkodzić chyba nie zaszkodzi? Pod warunkiem oczywiście że klej mi złapie tą folie
Oddaj folię i nie kombinuj, bo będziesz musiał dwa razy robić. Folia tu w niczym nie pomoże a zaszkodzić może - spójność warstw.
Posłuchaj kolegi z poprzedniego postu.
Ja osobiście pokombinowałbym z wklejeniem EPS 200kPa, jako że sama spoina nie będzie na tyle sztywna aby utrzymać obciążenia użytkowe na brzegach czy rogach płytek. Pod spoinę dałbym dodatkowo siatkę z włókna szklanego. Pozdrawiam.

מרכבה
02-11-2014, 17:24
Pytanie było o aspekt termiczny, folia nie zadziała w takich warunkach, ale oczywiście nie zaszkodzi w niczym.

goclik
02-11-2014, 17:48
Foli kupiłem kilka metrów bo więcej nie potrzebowałem. Niestety nie mogę dać żadnego EPS bo podniosło by mi to poziom podłogi i meble blokowałyby mi otwieranie okna (remont prowadzę w gotowym domu, z wylewkami itd.). Zastosuje się do rad i zrezygnuje z folii a zamiast tego dam siatkę z włókna szklanego. Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam