PDA

Zobacz pełną wersję : izolacja poddasza, proszę o radę



Lucasso
02-11-2014, 20:16
Witam, mam nowo wybudowany domek parterowy w stanie surowym zamkniętym, z poddasza będę troche korzystał, ale nikt tam nie będzie mieszkał, mam strop drewniany belki o wymiarach 10 x 22 cm, kupiłem wełnę rockwool mega rock 20cm, chce ją włożyć między belki i zabezpieczyć od dołu kratownicą ze sznurka, wełna od góry będzie równa z belkami a od dołu będzie pusta o prześwicie 2 cm i od spodu przyjdzie folia aluminiowa która będzie odbijać ciepło w dół. Natomiast dach chce też ocieplić wełną 20cm i na to druga warstwa wełny 5cm w poprzek na profilach

Czy takie rozwiązanie jest dobre ? Czy lepiej docieplić strop dodatkowo o te 5 cm na profilach ? I mam jeszcze pytanie co do akustyki, podłogę na poddaszu będę robił z płyt OSB o gr. 25 mm, czy wystarczy jak przykręcę je do belek czy muszę zrobić podkładki filcowe na belach i dopiero na nich położyć płyty ? Będę wdzięczny za wasze sugestie

pozdrawiam

koziaj
11-11-2014, 08:23
I mam jeszcze pytanie co do akustyki, podłogę na poddaszu będę robił z płyt OSB o gr. 25 mm, czy wystarczy jak przykręcę je do belek czy muszę zrobić podkładki filcowe na belach i dopiero na nich położyć płyty ? Będę wdzięczny za wasze sugestie

pozdrawiam

Witam. Przekładka na belkach w postaci pasów filcu dobrze wpłynie na akustykę, najlepiej przymocować je zszywkami. Same belki również powinny być układane na pasach izolacji technicznej lub filcu. Ważne żeby same belki/legary nie były mocowane do podłogi, gdyż kotwy przenosiłyby dźwięki udarowe i źle wpływały na akustyczne parametry stropu. Pozdrawiam

Podłoga na legarach (http://www.designerer.com/artykul/29/mfp-podloga-na-legarach.html?category_id=18).