PDA

Zobacz pełną wersję : Tynkowanie wnęk okiennych



xxxVIPxxx
02-11-2014, 22:56
Witam

Mam pewien problem. Jak równo wytynkować wnęki okienne ? Chciałbym je wytynkować tynkiem gipsowym (resztę mam cem.-wap.) z uwagi na to że nie trzeba go rzucać, nie odpada przy narzucaniu i łatwiej go obrabiać. Narożniki przy oknach mam tylko jaki patent zastosować żeby było równo ? Wszędzie gdzie patrzę wszyscy tynkują od ręki... Może jest na to jakiś patent żeby mieć idealne 90stopni i równiutką powierzchnię ? Jeżeli trzeba zrobić to od ręki to czeka mnie trochę ćwiczeń ;) Staram się robić jak najdokładniej więc stąd to może i głupie pytanie :)

Jarszcz
03-11-2014, 10:47
Naklej równo listwy dystansujące na okna, przygotuj poziomicę, kątownik i heja, od ręki. Nałóż grubo i ściągaj, aż będzie równo. Ja tak robiłem - mi się podoba, nikt nie zauważył, żeby było źle, więc na pewno i Tobie dobrze wyjdzie.

MG***
03-11-2014, 13:08
Witam,
Zgadzam się tym co napisał Jarszcz. Tylko, że nie dawałbym tynku gipsowego na zewnątrz, bo bardzo chłonie wilgoć i będą wykwity. Wyłącznie tynki zewnętrzne i najlepiej cementowo-wapienne, tak jak jest na pozostałej części domu.
Pozdrawiam

xxxVIPxxx
03-11-2014, 13:13
Tak właśnie myślałem.... zastanawiałem się żeby jako dystans dać sobie listewkę do murowania klinkieru lub normalne listwy tynkarskie jakie wcześniej używałem :) Jednak dobrze myślałem że najwygodniej coś sobie dać :) Bo jak oglądałem filmy różne o tynkowaniu większość leci od ręki... ciekawe czy uzyskują równe 90 stopni ;)