PDA

Zobacz pełną wersję : Folia Dorken - izolacja



szila
09-08-2004, 10:33
Czy ktoś wie może na co przylepić folie Dorken - chodz o poziomą izolacje ścian fundamentowych?
Ile warstw tej folii należy położyć i na ile cm zakładki?

caleb
09-08-2004, 10:37
Słyszałem o Dorkenie, ale na dach.

MarcinU
09-08-2004, 10:38
Folii Dorkena się nie lepi tylko kładzie na zaprawę. Zelceany zakład min. 20 cm. Poczytaj na ich stronie www.dorken.com.pl a dokładnie http://www.ddf.pl/ddf/index.jsp?place=Menu1&layout=3&news_cat_id=50

gg
10-08-2004, 09:46
Ja będę ją układała. Już mam kupioną. Wydaje się mocna i faktycznie giętka, po składaniu na pół nic nie pęka.
Jest tylko mały problem z dostępnymi szerokościami. W katalogu mają duży wybór, ale jak przyszło co do czego to musiałam kupić 1,5m i docinać na poterzebną szerokość.
Kładziesz jedną warstwę, zakłady 20cm, tyle samo zostawiasz na połączenie z izolacją poziomą podłogi.

MarcinU
10-08-2004, 11:01
Ja będę ją układała. Już mam kupioną. Wydaje się mocna i faktycznie giętka, po składaniu na pół nic nie pęka.
Jest tylko mały problem z dostępnymi szerokościami. W katalogu mają duży wybór, ale jak przyszło co do czego to musiałam kupić 1,5m i docinać na poterzebną szerokość.
Kładziesz jedną warstwę, zakłady 20cm, tyle samo zostawiasz na połączenie z izolacją poziomą podłogi.

Ja kupowałem w hurtowni BAT - mieli wszystkie szerokości 0,25 0,365 i 0,5 m od ręki.

inż. Mamoń
10-08-2004, 13:37
gdzie folię dorken na ławy lub na ścianę fundamentową można dostać w Poznaniu?

gg
10-08-2004, 14:50
Ja kupowałąm w W-wie i były kłopoty u dystrybutora.

Renia
10-08-2004, 15:05
Na ścianę fundamentową na górze kładziesz warstwę zaprawy, na to folię jedną warstwą (nie kładzie sie podwójnej warstwy), na to zaprawę, na to pustaki.
Szerokości do wyboru 30, 36, 50 cm.

ryby
11-08-2004, 22:45
gdzie folię dorken na ławy lub na ścianę fundamentową można dostać w Poznaniu?

Ja kupowałem na ul. Dąbrowskiego (nr ok. 175 ) w Poznaniu, na przeciwko ogrodu botanicznego. Co prawda handlują tam dachówkami ale folię Dorkena również posiadają.

MarcinU
12-08-2004, 09:33
UWAGA!!!

Producent folii Dorken zaleca kładzenie folii na wastwę zaprawy (znaczy zaprawa - folia - zaprawa - bloczki). U mnie tak zrobili i skończyło się małą katastrofą. Drobne kamyczki z zaprawy przebijają folię. Podejrzewam, że jest to efekt zbyt cieńkiej jej wartstwy oraz nieuwagi wykonawcy. Niestety tego nie da sie upilnować - i tak na nią wlezą, przejadą taczką i dziurki gotowe.

Wydaje się, że zdecydowanie lepiej jest kłaść folię na warstwę dysperbitu - jest miękki i jak na to się wejdzie to nie przebije folii. Uważajcie przy wykonywaniu izolacji - ja właśnie układam drugą warstwę na bloczkach ponad ławami. Tak na wszelki wypadek.

gg
13-08-2004, 12:03
A skąd w zaprawie drobne kamyczki?
Do zaprawy używa się przecież przesiewany piasek.
U mnie zaczęli kłaść wczoraj i na razie jest bez problemów.

AVID
19-08-2004, 23:25
Ja zalałem ławy potem Dysperbit i folia Dorken dalej bloczek znowu Dysperbit folia Dorken i teraz zaprawa cementowa cegła i w górę:)Jeśli chodzi o zakładki to jest to około 5 cm z zew i od wew:)

MarcinU
20-08-2004, 08:47
Wyjaśniło się skąd porobiły się dziury. Jest to efekt czyszczenia wystających części folii ze spadającej zaprawy kielnią. Uderzenia metalowym kantem w folię leżącą na zaschniętej zaprawie robią dziury. Lepeij jednak się to zachowuje przy dysperbicie - miękkie podłoże.

Wygląda na to, że druga wartwa była niepotrzebna, ale ...

Rocky
17-08-2005, 09:22
Właśnie mam zamiar kupić folię do izolacji poziomej Dorkena na ścianę fundamentową. Dorken ma w ofercie 2 rodzaje folii do izolacji poziomej:
1) DELTA-Izolacja pozioma muru z PCV o grubosci 1,2mm w cenie ok.18,30/m2
2) DELTA-Izolacja pozioma muru o grubości 0,4mm w cenie ok. 3,80/m2
http://www.dorken.pl/bvf/pl/produkte/mauer/mauerwerkssperren/index.php

Na jaką izolację zdecydowali(byś)ście się: na 1) , na 2) , a może dwie warstwy 2) ?

Jezeli dwie warstwy 2) to czy kłaść bezpośrednio jedną warstwę na drugą i czy może wówczas dać jedną warstwę o szerokości 50cm, a drugą np. pod sam bloczek 30cm?