PDA

Zobacz pełną wersję : Przebudowa mostka-czy mogą zabrać nam+ rurę ?



gujas
05-11-2014, 07:19
Witam. Proszę was o radę bo nie za bardzo się na tym znam. Swego czasu sołtys nakazał mi i sąsiadowi udrożnić przepust w mostku wjazdowym na naszą posesję bo woda w rowie przy drodze stała. Razem ze sąsiadem zrobiliśmy nowy mostek, rura karbowana fi400, na to tłuczeń i obrzeża z betonu. Nie było na te prace które wykonaliśmy sami żadnych projektów, uzgodnień itp. W ostatnim miesiącu gmina robiła remont drogi gminnej, nowy asfalt, chodniki u udrożnienia rowów a co za tym idzie robili ludziom nowe mostki wjazdowe. Z racji tego że średnica naszej rury była za mała bo sami kładli fi 500 kierownicy tychże prac poinformowali mnie i sąsiada że zabierają naszą rurę karbowana bo dają inną, większą. Tak też zrobili rozwalili całkiem nasz mostek, włożyli nową rurę, dali pospółę, tłuczeń i mają teraz dać asfalt na ten mostek. Mojemu sąsiadowi nie podoba się to że zabrali naszą rurę karbowaną którą sami sobie kupiliśmy. Był w gminie pytać o to i powiedzieli mu że takie są przepisy i nic nie wskuramy. Czy rzeczywiście mogli nam zabrać tą rurę ? Proszę o rady.

candy6699
08-11-2014, 20:25
żeby dobrze zrozumieć - sami bez uzgodnień wybudowaliście coś na terenie drogi gminnej i teraz twierdzicie, że to jest Wasze? :(

gujas
12-11-2014, 07:25
mostek wjazdowy jest na naszej działce, drogowcy twierdzą że jest to w pasie drogowym

Ostap
12-11-2014, 08:02
Rura jest wasza i nikt nie ma prawa jej zabrać bo niby jakim prawem, interesujące pozostaje na kogo działce jest mostek z tego że go zrobili pewnie jest na terenie drogi gminnej. Jeśli byłby na terenie waszej działki to nie mieli by prawa coś wam tam położyć bez waszej zgody. Zajdź do gminny i powiedz wójtowi że jak rura się nie znajdzie to zadzwonisz na policje i zgłosisz kradzież.

A jak ktoś wskazuje przepisy to niech wskaże jaki paragraf.