PDA

Zobacz pełną wersję : Elektryczne ogrzewanie płaszczyznowe



kolektor1
07-11-2014, 13:54
Witam.
Ponieważ chcę zmienić sposób grzania w domku teściów a na innym portalu spotkałem się z takim stwierdzeniem:
"Oszczędność energii może być jedynie szacunkowa, i dlatego wynosi do 30%"
Zaznaczę, że ta oszczędność do 30% tyczy ogrzewania elektrycznego foliami grzewczymi na podczerwień w stosunku do ogrzewania kotłem gazowym poprzez wodną podłogówkę.
Czy jest tak na pewno, że zmieniając z gazowego na "podczerwone" zaoszczędzę.
Dodam, że aby co nie którzy nie mieli wątpliwości chodzi o budynek który ma większe zapotrzebowanie na ciepło niż 40 kWh/rok

asolt
07-11-2014, 14:06
Witam.
Ponieważ chcę zmienić sposób grzania w domku teściów a na innym portalu spotkałem się z takim stwierdzeniem:
"Oszczędność energii może być jedynie szacunkowa, i dlatego wynosi do 30%"
Zaznaczę, że ta oszczędność do 30% tyczy ogrzewania elektrycznego foliami grzewczymi na podczerwień w stosunku do ogrzewania kotłem gazowym poprzez wodną podłogówkę.
Czy jest tak na pewno, że zmieniając z gazowego na "podczerwone" zaoszczędzę.
Dodam, że aby co nie którzy nie mieli wątpliwości chodzi o budynek który ma większe zapotrzebowanie na ciepło niż 40 kWh/rok

Jak widac trudno jest uzyskac wiarygodną odpowiedz na forumbudowlanym, a nie wszystkich przekonują gadki o fizyce kwantowej.
Porównanie tez jest tendencyjne, bo obejmuje tylko jeden sposób grzania. Powinny byc skoro porównujemy grzenie czystym pradem jeszcze inne opcje czyli
wodna podłogówka pędzona ogrzewaczem przepływowym elektrycznym,
wodna podłogówka pędzona ogrzewaczem akumulacyjnym elektrycznym (100% II taryfy)
kablami grzewczym.
Podłogówka wodna oczywiscie ze sterowaniem pomieszczeniowym.
Mając takie 4 warianty (ewentualnie ten piąty z gazem) mozemy obliczyc koszty i podjąc własciwą decycję. Nie uzyskamy tych informacji od Enerbau z forumbudowlanego, nikt nie bedzie wykazywał wyzszosci innych systemów nad własnym sprzedawanym

kolektor1
07-11-2014, 15:46
Dla tego tu piszę, bo sam Enerbau tu nie będzie mieszać. Co najwyżej T.B wskoczy tu aby "strzelić głupka"
Ale w całej tej reklamie o ogrzewaniu płaszczyznowym "podczerwonym" sprytnie jest zakamuflowana informacja o tej "oszczędności" energii. Jest to prawda, że takie ogrzewanie jest oszczędniejsze w zużyciu energii.

Barth3z
07-11-2014, 17:46
Witam.
Ponieważ chcę zmienić sposób grzania w domku teściów ...

Z jakiego ?



"Oszczędność energii może być jedynie szacunkowa, i dlatego wynosi do 30%"
Zaznaczę, że ta oszczędność do 30% tyczy ogrzewania elektrycznego foliami grzewczymi na podczerwień w stosunku do ogrzewania kotłem gazowym poprzez wodną podłogówkę.
Czy jest tak na pewno, że zmieniając z gazowego na "podczerwone" zaoszczędzę.
Dodam, że aby co nie którzy nie mieli wątpliwości chodzi o budynek który ma większe zapotrzebowanie na ciepło niż 40 kWh/rok

A dlaczego 30% a nie na przykład 55% ? A może 15% ?

perm
07-11-2014, 18:27
Z jakiego ?



A dlaczego 30% a nie na przykład 55% ? A może 15% ?Bo to fizyka kwantowa a nie zwykłe ogrzewanie. Sprawa wielce skomplikowana i przez ciepłowników sprowadzana do różnicy temperatur, bez uwzględnienia efektów kwantowych.

מרכבה
07-11-2014, 18:35
Prąd do czegoś co zjada więcej jak 30kW/m2 to jest :bash:

Barth3z
07-11-2014, 18:40
Prąd do czegoś co zjada więcej jak 30kW/m2 to jest :bash:

Teściowie bogaci. Cenią komfort ponad wszystko :)

מרכבה
07-11-2014, 18:43
Przecież ten system działa tak; wychodzimy z pokoju ; wyłącza się ogrzewanie i temperatura niech sobie spada ...
a spadać musi, bo dom izolacją nie grzeszy, wentylacja przez kuminy,

kolektor1
07-11-2014, 19:57
Z jakiego ?
Z gazowego




A dlaczego 30% a nie na przykład 55% ? A może 15% ?
Tego nie wiem, pewnie dla tego, ze nie znam się na technice kwantowej.

Bo to fizyka kwantowa a nie zwykłe ogrzewanie. Sprawa wielce skomplikowana i przez ciepłowników sprowadzana do różnicy temperatur, bez uwzględnienia efektów kwantowych.Tak, to jakoś tak będzie.

Prąd do czegoś co zjada więcej jak 30kW/m2 to jest :bash:
Według zapewnień to jest.

Teściowie bogaci. Cenią komfort ponad wszystko :)
Nie, nie są bogaci, jak to emeryci. Komfort też w świetle tego co się tu pisze odbiega im daleko (temp, na poziomie 20-21 stopni, bez chłodzenia latem).

Przecież ten system działa tak; wychodzimy z pokoju ; wyłącza się ogrzewanie i temperatura niech sobie spada ...
a spadać musi, bo dom izolacją nie grzeszy, wentylacja przez kuminy,
W rzeczy samej.

Zdradzę linka do już istniejącej ciekawej dyskusji na temat ogrzewania, którego aby poznać zasady trzeba znać koniecznie fizykę kwantową.
http://www.forumbudowlane.pl/vt/41844/0/jakie-ogrzewanie-podlogowe-czy-grzejnikowe?postdays=0&postorder=asc
A o fizyce kwantowej tu:
http://www.forumbudowlane.pl/vt/50294/0/promienniki-podczerwieni-pierwsze-wrazenia-z-zakupu?postdays=0&postorder=asc
Ja myślę, że ten typ ogrzewania jest na miarę XXX wieku dla tego chcę zmienić z gazowego (XIX wiek) na płaszczyznowe podczerwone kwantowe.

perm
07-11-2014, 20:18
Ze strony Enerbau, bo to myślę pokazuje jak prymitywny bywa marketing:

Bardzo prosto: Promienie podczerwone nie ogrzewają powietrza, tylko przysłowiowe Wasze „ cztery ściany”, co oznacza, że sufit, podłoga, ściany nawet umeblowanie i Wy sami się nagrzewacie. Wyobraźcie sobie po prostu Słońce w Waszym mieszkaniu, jak Słońce nagrzewa materiały i je napromieniuje, tak funkcjonuje w zasadzie OPP. Ponieważ Wasze ściany są cieplejsze niż powietrze, nie może wytwarzać się pleśń. Także bóle głowy spowodowane suchym i ubogim w tlen powietrzem należą do przeszłości. Ponieważ pomieszczenie jest wystarczająco zaopatrzone w tlen nie ma możliwości podrażnienia śluzówki i Wasz mózg jest wystarczająco zaopatrzony w tlen. Zimne nogi należą także do przeszłości bo są przecież ogrzewane przez
Muppet Show normalnie. Ogrzewanie na podczerwień zapewnia, że powietrze będzie zaopatrzone w tlen. :) Chyba zabrakło go jednak autorom tego tekstu co mnie akurat nie dziwi. Argumentacja w stylu Brzęczkowskiego.

kolektor1
07-11-2014, 20:31
Ze strony Enerbau, bo to myślę pokazuje jak prymitywny bywa marketing:

Muppet Show normalnie. .
Zacytowałeś spory kawałek dobrodziejstw na temat zbawczego wpływu takiego ogrzewania. Może właśnie te kwanty tak działają?

nydar
07-11-2014, 20:45
Koledzy,ja was tak na wszelki wypadek przepraszam ,ale ten gość jest chyba z Bydzi.

Barth3z
07-11-2014, 22:10
perm, pozdrów ode mnie Enerbau :bye:
To co wypisuje to nawet szkoda komentować.

perm
08-11-2014, 07:37
perm, pozdrów ode mnie Enerbau :bye:
To co wypisuje to nawet szkoda komentować.Nie pozdrowię, bo po pół roku wysiłków udało im się mnie na forum budowlanym skutecznie zablokować. Mógłbym wprawdzie tam wrócić ale, krótko mówiąc jest beznadziejne, przynajmniej w tematach w których wypowiada się trójka tamtejszych "autorytetów" z Brzęczkowskim na czele. Tylu głupot w jednym miejscu ciężko znaleźć. Czytam czasem, by się pośmiać.

perm
08-11-2014, 07:38
Koledzy,ja was tak na wszelki wypadek przepraszam ,ale ten gość jest chyba z Bydzi.Współczuję. :)

Przemek Kardyś
08-11-2014, 18:45
Promiennik podczerwieni na gwint zwykły żarówkowy kosztuje kilkanaście złotych. Należy więc mieć żyrandol na kilka sztuk takich promienników i kilka sztuk takich promienników i sprawdzić jak to działa. Najlepiej w nocy, żeby nie pomylić działania ze słońcem.
Problemem może być cień, bo punktowe źródło światła zawsze powoduje cień. Rozwiązanie to kinkiety - przynajmniej dwa w przeciwległych rogach.

Nie spodziewałbym się szału, bo gdy to wyłączyć od razu robi się zimno. Taka ciekawostka - można mieć ciepełko w momencie i na moment, ale w domu powinno być ciepło cały czas.

Mirek_Lewandowski
08-11-2014, 18:53
Znaczy... elektryczna kwoka. Kurom pasi, trzoda chlewna też zdaje się zadowolona;)

Przemek Kardyś
08-11-2014, 19:07
To fajne ogrzewanie, bo grzeją się obiekty, a nie powietrze. A jak skierować w dół, to nie trzeba ogrzewać ścian. Nie testowałem i muszę sobie pomyśleć jak to się zachowa, ale zachowa się tak:

- w cieniu będzie zimno,
- masywne obiekty będą zimne i będą "wiały chłodem",
- jeśli braknie prądu to momentalnie będzie zimno.

W domu to mało komfortowe. Już lepiej zaizolować dobrze dom, rozgrzać w nim wszystko do komfortowej temperatury i tylko uzupełniać straty. Promienniki lepiej stosować tam, gdzie nie da się rozgrzać otoczenia - na przystankach autobusowych, w przedsionkach budynków użyteczności publicznej, lub w miejscach, gdzie tylko chwilowo ma być ciepło - w solariach, piecach, na tarasach itp.

kolektor1
19-12-2014, 10:35
Z uwagi na ciągłe przekłamania i stawianie firmy Enerbau w fałszywym świetle,
ze strony firmy Bachus,
będziemy zmuszeni, w przypadku powtarzania się tych nieprawdziwych informacji
skorzystać z pomocy prawnej.

Dz.U. 2003 Nr 153 poz. 1503

USTAWA
z dnia 16 kwietnia 1993r.
o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji

Art.26
No i puściły im szelki.

perm
19-12-2014, 16:42
No i puściły im szelki.Będą przed sądem udowadniać, że w skutek oddziaływań kwantowych ich panele na podczerwień zużywają mniej energii niż generują. To może być interesujące. :)

מרכבה
19-12-2014, 17:53
Szamanizm budowlany się szerzy.:bash:

perm
19-12-2014, 18:45
Szamanizm budowlany się szerzy.:bash:
To nie szamanizm a żądza pieniądza. W wydaniu firmy cytowanej przez kolektora, panelom na podczerwień bardzo blisko do wahadełka czy różdżki. Efekt gwarantowany, choć nikt nie wie jak to możliwe.

מרכבה
19-12-2014, 18:55
A linka ktoś ma gdzie takie cuda się odbywają ?

perm
19-12-2014, 19:14
A linka ktoś ma gdzie takie cuda się odbywają ?


Ps.
Proces emisji podczerwieni opisuje fizyka kwantowa, a nie elektrotechnika.
Elektrotechnika zajmuje się jedynie urządzeniami służącymi do wykorzystania energii elektrycznej!
Oczywiście forum budowlane z pacanami zjednoczonymi w jednym potrójnym budyniu idiotyzmu.
http://www.forumbudowlane.pl/vt/52743/0/ogrzewanie-podczerwienia (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.forumbudowlane .pl%2Fvt%2F52743%2F0%2Fogrzewanie-podczerwienia)