PDA

Zobacz pełną wersję : Podbitka PCV - Gamrat vs Vox



fotohobby
12-11-2014, 17:09
Czy ktoś miał okazję porównywać podbitki tych producentów na ?
Interesują mnie ewentualne róznice w kolorze, fakturze, połysku i w sztywności.
Gamrata widziałem, Vox jest nieco tańszy, ponoć sztywniejszy....

Tomaszs131
12-11-2014, 19:08
Czy ktoś miał okazję porównywać podbitki tych producentów na ?
Interesują mnie ewentualne róznice w kolorze, fakturze, połysku i w sztywności.
Gamrata widziałem, Vox jest nieco tańszy, ponoć sztywniejszy....

Ja mam podbitke Vox. Ma ciekawsza strukture i w kolrze zloty dab wg mnie wyglada o niebo lepiej od Gamrata. Sztywnosc Vox jest ok.
Niestety nie porownalem jej z Gamratem.

fotohobby
12-11-2014, 20:59
Mnie interesuje antracyt, zależy mi na tym, by nie wpadał w odcien niebieskiego i nie blyszczał sie zbytnio.

Ifarrg
13-11-2014, 13:00
Wiesz co, ja kupowałem w sklepie, gdzie mają boryszewa, gamrata i bryze. Kupowalem na szybkiego niestety, zakupiłem złoty dąb gamrata. Podbitka ładna, nie widziałem innych, ale ta jest ok.

Jeśli chodzi o sztywność, to za sztywna jak będzie, to na krótkich elementach możesz mieć trudość ze zgięciem i włożeniem w listwę. Mozna to robić przez wsuwanie, ale potem trzeba zatrzasnąć. Dobry ruszt i sztywność nie powinna odgrywac tutaj jakiejś znaczącej roli. Ja np zwracałem uwagę na długość, bo przy odcinkach 3 m zostawało mi 10 cm odpadu, a przy 4 albo 3,6 już zostawały długie kawałki.

Jesli chodzi o kolor - poszukaj w necie i poproś o przesłanie bezpłatnych próbek. Wtedy będziesz miał na własne oczy porównanie, bo odczucie kolorów u ludzi to pojęcie bardzo względne.

fotohobby
13-11-2014, 13:24
Znalazlem na miejscu sprzedawców Gamrata i VOXa. Miałem na budowie wzorniki.
Moje obserwacje: Gamrat jest ciemniejszy (piszę o graficie) i ma trochę bardziej naturalny rysunek drewna.
Ładniej też wyglądają elementy perforowane.
Grubosć i sztywność porównywalna.

Na mojej budowie Gamrat miał kolor zblizony do obrobek blacharskich, VOX do koloru stolarki okiennej.
Wybrałem Gamrata.

123budujemy
11-01-2015, 12:38
Ja samodzielnie montowałem panele podbitkowe firmy gamrat, w kolorze ciemny brąż, robiłem na stelażu z łat drewnianych. Nie mam żadnych zastrzerzeń co do jakości tych paneli, wg mnie podbitka z pcv zdecydowanie ładniej prezentuję się na domu.


http://www.youtube.com/watch?v=N_Qh4b8trpg

marcin.nowak.67
10-02-2015, 06:15
Mi się VOX też bardziej podoba :)

Eryk_0133
10-02-2015, 21:13
Ja osobiście wole gamrata zalety to dobra jakość podbitki długa gwarancja na podbitkie i mi się na prawdę fajnie gamratem fajnie robi jotki się ładnie układają a sztywność jest odpowiednia a wady również mają a jedna z głównych to kolorystyka duży wybór ale moim zdaniem nie trafne są trochę te kolory
wybór podbitki to 50 % sukcesu podbitka musi być odpowiednio zrobiona odpowiednie luzy zostawione konstrukcja odpowiednia Pozdrawiam Serdecznie :)

jankes80
28-09-2015, 14:45
A stosował ktoś z Was podbitke komorowa ledis ? Sa w marketach obok voxa , trochę droższe, ale sztywniejsze. Pytanie czy warto dopłacać?